Sosyal medya

Haber

ASUS All-in-One PC ET 2220

Asus’tan Windows 8’e hazır, dokunmatik ekranlı, hepsi-bir-arada bilgisayar

ASUS, Windows 8 işletim sistemine hazırlıklı halde gelen, dokunmatik ekranlı bilgisayarını çok yakında satışa sunacak. Asus’un bu yeni ürünü siyah ve gümüş renkleri, önde düz, arkada kıvrımlı hatları ve iyi düşünülmüş ayak desteği ile göze oldukça güzel görünüyor. Masanızın üstünde oldukça az yer kaplayan bu sayede size daha fazla hareket alanı sağlayan bu güzel modelin kablosuz fare ve klavyesi de küçük ve ince yapıya sahip. Böylelikle bilgisayarın tamamı görünüm olarak uyumlu ve zarif görünüyor. Bilgisayarın donanım özellikleri de kullanım amacı göz önüne alındığında oldukça iyi. 21.5 inç büyüklüğünde 1920×1080 Full HD çözünürlüğünde ekrana sahip olan ET 2220, 10 nokta dokunuşa duyarlı bu ekranı sayesinde kolaylıkla kontrol edilebiliyor.

Dokunmatik ekran rahat kullanım için istenirse 16 derecelik dik açıyla kullanılabiliyor, isterseniz ekranı 45 dereceye kadar yatırarak ve kendinize çekerek bir tablet gibi de kullanabilirsiniz. 3 Ghz hızındaki üçüncü nesil Intel Ivy Bridge Core i5-3330 işlemcisi, 6 GB DDR3 belleği ve NVIDIA GT610M ekran kartı ürüne tatminkâr bir hız kazandırmış. 1 TB’lık sabit diske sahip olan ASUS ET 2220’de, film izlemek isteyenler için Blu-ray okuyabilen optik sürücü de unutulmamış. Ürünü isterseniz HDMI çıkışını kullanarak büyük ekran televizyonunuza bağlayabiliyorsunuz. Bununla birlikte HDMI çıkışlı fotoğraf makinenizi, kameranızı veya oyun konsolunuzu bağlayabilmeniz için bilgisayarın üzerinde bir HDMI girişi de mevcut. Kasa üzerinde bulunan üç adet USB 3.0 giriş de bu cihazın yeni nesil bir cihaz olduğunun ipuçlarını veriyor.

ASUS ET 2220’nin bize gelen örneğinde Windows 8 yüklü durumdaydı, böylelikle bu yeni işletim sistemini dokunmatik ekranda test etme imkanımız oldu. Windows 8’in dokunmatik ekranla birlikteliği kullanıcıya hiç şüphesiz çok sayıda kolaylık sağlıyor. Windows’un pencerelerden oluşan yeni metro arayüzü adeta dokunmatik ekranlar için tasarlanmış. Bir çok işlemi fare kullanarak gerçekleştireceğinizden daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Fiyat: Henüz belirlenmedi

Firma:   Asus Türkiye
Web: www.asus.com.tr

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval