Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

Augmented Reality (AR)

ASUS 2016 yılında bir AR gözlüğü sunacak

Tayvan’ın ünlü markası ASUS’un CEO’su Jerry Shen firmanın 2016 yılında bir augmented reality (AR) gözlüğünü piyasaya sunacağını açıkladı. Shen ASUS’un bu gözlüğünü kazanç toplantısında doğrularken sunacakları AR cihazının sürekli konuşulan sanal gerçeklik cihazlarından daha kullanışlı olacağını da savundu.

AR (2)

reklam

Elbette AR’nin VR’den yani sanal gerçekliklten kullanışlı olduğu yerler mevcut. Henüz genel kitle AR’yi çoğunlukla oyunlarda (PS Vita gibi) görmüş olsa da pek çok sektörde işe yarayan bir teknoloji. Kaldı ki Microsoft’un HoloLens’i de aslında AR teknolojisine dayanıyor. Öte yandan Facebook da bir AR gözlüğü üzerinde çalışıyor. Bakalım ASUS’un gözlüğü dediği kadar işlevsel olacak mı?

MSI reklamı

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Augmented Reality (AR)

L’Oréal, sevdiğiniz kıyafetlere göre rujları harmanlayan cihaz tanıttı!

L'Oréal

L’Oréal, kozmetik alanında dünyanın en bilinen markalarından biri. Bugünlerde CES teknoloji fuarında kendilerine ait sergi alanında, yapay zeka teknolojilerini de kullanarak, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak ürünler tanıttılar.


İlginizi çekebilir: LG G9 ThinQ görüntüleri ortaya çıktı: Dört kamera ve çentikli ekran!

reklam

L’Oréal,  teknoloji düyasında gelişmelerden geri kalmıyor ve projelerini bir bir tanıtmaya devam ediyor. Bugün yaptıkları açıklamada, Bluetooth yoluyla telefonlarınıza bağlayabileceğiniz Perso adı verilen bir cihaz tanıttılar.

Perso; rujları, fondatenleri veya farklı tonları olan cilt bakım malzemeleri karıştırıp yeni renkler elde edebiliyor. Şirket, ürünün erken aşama versiyonlarını CES’teki etkinlik alanında sergilemeye başladılar. Cihazın akıllı telefon destekli uygulaması da mevcut. Bu uygulama yordamıyla, sosyal medya üzerinden günün trendlerine göre görselleri yazılıma aktarabiliyor. Aktardıkları resimdeki ruj tonlarını seçebiliyorsunuz.

L'Oréal

Şirketin, CES’te sergilediği demo uygulamasında ön yüklü görseller bulunuyor. Bunlar üzerinden, yazılımı kullanabiliyorsunuz. Fakat firmanın yetkililerini 2021 yılına kadar bu teknolojinin aktif olamayacağını belirtiyorlar.

Kullanıcılar, favori sosyal medya fenomenlerinin görünüşünü elde edebilecekler ve kendilerine yeni bir görünüş yaratabilecekler. Uygulamayı kullanan müşteriler, renkleri direkt telefonlarında bulunan kamera yordamıyla arttırılmış gerçeklik teknolojisinin nimetlerinden yararlanarak görüntüleyebiliyor.

Detaylı bilgiye edinmek ve cihazın görüntüsünü daha yakında görmek istiyorsanız, aşağıda bulunan inceleme videosunu izleyebilirsiniz.

MSI reklamı
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Sony Xperia XZ1 ile Üç Boyutlu Modelleme ve Artırılmış Gerçeklik

Sony Mobile’ın Xperia XZ1 ve XZ Premium modellerinde olan AR Efekti ve 3D Oluşturucu özelliklerini konuğumuz Sony Mobile Türkiye Ürün Lansman Müdürü Abdullah Karaca ile beraber değerlendiriyoruz.

Sony Mobile’ın en yeni akıllı telefonları artırılmış gerçeklik desteğini farklı bir şekilde sunuyor. Barındırdıkları üç boyutlu modelleme yazılımı sayesinde temel seviyede nesneden üç boyutlu dijital modeller elde edilebiliyor. Bu modeller Sony’nin kamera yazılımı sayesinde AR Efekti modu ile fotoğraf ve videolara entegre edilebiliyor veya daha sonra farklı yazılımlarda kullanılmak üzere bilgisayara aktarılabiliyor.

reklam

Bu videomuzda Konuğumuz Sony Mobile Türkiye Ürün Lansman Müdürü Abdullah Karaca. Kendisiyle çekim öncesinde ürettiğimiz modelleri de kullanarak bir video hazırladık. Ana kameramıza destek veren kameralarımız AR Efektini sahneye ekleyip kaydeden Sony Xperia XZ1 ve ekranın solundan çekim yapan XZ Premium.

MSI reklamı
Devamını oku

Augmented Reality (AR)

Pixar’ın İlk Sanal Gerçeklik İçeriği İle Ölüler Diyarını Ziyaret Edeceğiz!

Yazan:

Dünyaca ünlü animasyon yapım şirketi Pixar, nihayet sanal gerçeklik arenasına adım atmaya karar verdi.

Bilindiği üzere çoğunluk hissesi Disney’in elinde olan Pixar, Dreamworks ile birlikte dünyanın en büyük animasyon filmi stüdyosu. Stüdyonun sanal gerçeklik mimarisini destekleyen ilk içeriği Coco VR’ın fragmanı yayınlandı. Coco VR’nın fragmanı, Oculus Connect Konferansı’ndan sonra YouTube platformunda da yüzünü gösterdi.

pixarDay of Dead (Ölülerin Günü) temalı animasyon; Oculus Rift için 15 Kasım, Gear VR platformu için 22 Kasım 2017’de, Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanacak.

reklam

Coco VR’nın yönetmenliğini Toy Story 3’den tanıdığımız Lee Unkrich üstleniyor. Genç ve yetenekli müzisyen Miguel Anthony Gonzalez ise yapımın müziklerini besteliyor.

Yapımda yaşayan ölülerle uğraşacak, eşyaları toplayacak, karakterlerle iletişim kurabilecek ve hoş müzikler eşliğinde, sahnede iskelet dostlarınızla dans edebileceksiniz.

 

MSI reklamı
Devamını oku