Sosyal medya

Aksesuar

Apple Watch’a kamera ekleyen kordon tanıtıldı!

Apple Watch

Apple Watch’a yerleşik bir kamera ekleyen bu yeni kordon, Apple ile yakın çalışan Wristcam tarafından yapıldı. Apple Watch, bu kordon sayesinde artık görüntülü görüşmeleri doğrudan kendisi yapabiliyor.


İlginizi çekebilir: Apple Watch yine hayat kurtardı!

reklam
Aorus reklamı

Wristcam nedir?

Wristcam, iPhone’un görüntüleme yeteneklerine aldırmaksızın, fotoğraf ve video görüşmelerinin doğrudan saatten yapılmasına izin veren bir Apple Watch kordonudur.

Beş yıllık geliştirme sürecinden sonra piyasaya çıkan Wristcam, kendisini Apple Watch için üretilmiş ilk kamera olarak tanıtıyor ve Apple’ın “Made for Apple Watch” unvanını alan ilk akıllı saat kordonudur. Bir iPhone’daki kameraları uzaktan tetiklemek için Apple Watch’u kullanmak yerine Wristcam, Apple Watch’a kendi başına görüntü sağlama yeteneği veriyor.

Adventure İstanbul

Apple Watch

Grup ilk olarak 2016’da ortaya çıktı ve o sırada Wristcam ön siparişlere açıktı. Şirket, ürünü piyasaya sürmek yerine Apple Watch ile daha iyi çalışmasını sağlamak ve “Made for Apple Watch” etiketini almak için Apple ile yakın çalıştı.

Günümüze ayak uydurmak için 8 megapiksel bir ana kamera ve 2 megapiksel portre kamerasından oluşan kamera sistemi Apple Watch üzerinden hem fotoğraf hem de video çekebiliyor. Kameranın altında bulunan düğme, bir dokunuşla fotoğraf çekerken, uzun bir basma ile video kaydedebiliyor. Düğmeye çift dokunulduğunda ise kameralar arası geçiş yapıyor.

Wristcam hangi teknolojileri barındırıyor?

Apple Watch’a Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi ile bağlanan Wristcam, iPhone’dan bağımsız olarak kullanılabiliyor. Şirket bununla birlikte Apple Watch ve iPhone için kendi Wristcam uygulamasını da sunuyor. Uygulamalar, kamera tarafından çekilen video ve fotoğrafların sosyal ağ dahil olmak üzere Apple bağlantılı herhangi bir uygulama veya hizmet aracılığıyla paylaşılmasına olanak tanıyor. Wristcam ayrıca, gerçek zamanlı görüntülü sohbet etmek için FaceTime arama yapma yeteneğine de sahip.

Apple Watch

Şirket, Wristcam’ın tüm gün sürecek pil ömrü sağladığını iddia ediyor. Dahili 8GB belleği sayesinde, her şeyi Apple Watch’un deposuna aktarmak yerine 1 saatten fazla 1080p video veya binlerce görüntü depolamasına olanak tanıyor. Kendi depolama alanı içinde bulunan yeni fotoğrafları ve videoları, şarj esnasında bir iPhone ile otomatik olarak senkronize ederek kullanıcılara bir yedekleme biçimi ve daha hızlı erişim sağlıyor.

Apple Watch

Kamera, Noir, Blanc, Grey, Rose ve Sage renkleriyle sunulan değiştirilebilir bir kordon içine yerleştirilmiş. Aynı zamanda 23 gramlık hafif yapısı, kullanıcının bileğinde büyük bir ağırlık artışı olmayacağı anlamına geliyor. Ayrıca 30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlikteki suya dayanıklı ve kutunun içinde yer alan manyetik şarj kablosuyla beraber satılıyor.

Series 1 ve sonrası tüm modeller ile uyumlu olan Wristcam, Apple Watch Series 4 ve sonraki modeller ile optimize bir şekilde çalışabiliyor. 299$ fiyat etiketine sahip olan Wristcam şu an sipariş verilebilir durumda.

Mühendisliğe ilgili, teknolojiye hayran biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksesuar

Netflix, AirPods Pro için Uzamsal Ses desteğini test ediyor!

Netflix

Bir Fransız sitesinden alınan rapora göre Netflix, AirPods Pro ve AirPods Max’te yerleşik olan uzamsal ses özelliği için destek eklemeye çalışıyor.


İlginizi çekebilir: AirPods Max garantisi kulaklık yastıklarını kapsamıyor!

reklam
Aorus reklamı

Site, Amerika Birleşik Devletleri’nde uzamsal ses desteği ile ilgili çalışmaların olduğunu belirten isimsiz bir Netflix çalışanıyla konuştuğunu söylüyor.

Söylenti henüz başka bir kaynak tarafından onaylanmadı. Ancak Fransız menşeili kaynak, bu özelliğin önümüzdeki ilkbaharda küçük bir katalog başlığı yayınlayarak hayata geçirileceğini düşünüyor.

Adventure İstanbul

Uzamsal ses nedir?

Uzamsal ses, sinema salonunki atmosfere benzer olarak, sesi Apple’ın kulak içi ve kulak üstü kulaklıklarına taşıyan aynı zamanda sesi üç boyutlu hale getiren bir AirPods Pro ve AirPods Max özelliğidir. Uzamsal ses, başınızın hareketini ve iPhone’unuzun konumunu takip etmek için ‌‌AirPods Pro‌‌ ve iPhone’daki jiroskop ve ivmeölçeri kullanır, hareket verilerini karşılaştırır ve ardından ses alanını başınız hareket ederken bile cihazınıza bağlı kalacak şekilde yeniden düzenler.

AirPods Pro Mekansal Ses: Nedir ve Neden Önemlidir | ITIGIC

Apple, özelliği ilk olarak 2020 Kasım ayında duyurmuştu. O günden itibaren birçok AirPods Pro sahibi bu özelliği deneyimlemek için gün sayıyordu. Özelliğin Netflix’e getirilmesi şüphesiz ki AirPods Pro kullanıcılarının Uzamsal Ses tecrübesini deneyimleyebilmesi için sınırsız bir içeriğe sahip olmasını sağlayacaktır.

Uzamsal Ses, sadece iPhone veya iPad ile çalışan bir özelliktir. Bu nedenle eğer Netflix gerçekten bunun üzerinde çalışıyorsa, özellik sadece Apple’ın uyumlu iPhone’ları veya iPad’lerinde görüntülediğiniz Netflix içeriklerinde destek sağlayacaktır.


İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


 

Devamını oku

Aksesuar

Samsung, S21 Ultra için S Pen Pro’yu duyurdu. S Pen’den farkı ne?

Samsung

S Pen, piyasaya çıkışının ardından Galaxy Note serisinin belirleyici bir özelliği olmuştu. Ancak şimdi Samsung, kullanılabilirliğini büyük ölçüde genişletmek için yeni planlarını duyurdu.


İlginizi çekebilir: MIUI 13 çok yakında bu Xiaomi cihazlarla geliyor!

reklam
Aorus reklamı

S Pen ve S Pen Pro farklılıkları

Önceki Galaxy S modellerinden farklı olarak Galaxy S21 Ultra, artık standart S Pen için destek sunacak. Bununla birlikte telefon üzerinde, popüler dijital kalem için yerleşik bir yuva bulunmadığından, müşterilerin bunu ayrıca satın alması gerekeceğini de belirtelim.

Lansman sırasında tanıtılan ürün, Amerika Birleşik Devletleri’nde 39,99 $ fiyatla satılışa sunuldu. Bu fiyat çok yüksek değil, ancak bunun tabii ki bir nedeni var. Bu özel kalem bazı önemli özelliklerden yoksun bırakılmış ve bu da bize Galaxy Note serisine aşina olmayan müşterileri hedef aldığını gösteriyor.

Adventure İstanbul

Standart S Pen, yazma ve çizim için tasarlanmış. Bu nedenle eğer özellik açısından ek işlevler arıyorsanız, S Pen Pro seçeneğini tercih etmeniz gerekecek.


İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


Samsung S Pen Pro, fiziksel olarak standart Galaxy S21 Ultra S Pen’den daha büyük ve “Bluetooth Low Energy” desteğinine sahip. Aynı zamanda, hareketle gezinmeyi ve telefonunuzu odanın her yerinden kontrol etmenizi sağlayabiliyor.

S Pen Pro, bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek ancak fiyatı henüz belli değil. Ayrıca, kullanıcıların bunu nasıl şarj edeceği de belirsizliğini koruyan konulardan bir tanesi. Sonuçta, telefonda özel bir S Pen yuvası veya kalemi sabitleyebilecekleri manyetik pimler bulunmuyor.

Samsung, S Pen ekosistemini diğer şirketlere de açıyor

İlgili haberde Samsung, kendi ürünlerine S Pen yetenekleri için uyumluluk eklemek adına bir dizi donanım şirketi ile ortaklık kurduğunu duyurdu ve bunun daha sonra S21 Ultra ile de uyumlu olacağını belirtti.

Devamını oku

Aksesuar

Kablosuz şarjlı kulaklık Legion H600 yakında geliyor

kablosuz şarjlı kulaklık

Lenovo yeni Legion oyuncu laptop cihazlarını yakın zamanda tanıtacakken bunlardan önce sergilenen kablosuz şarjlı Legion H600 oyuncu kulaklık cihazı merak uyandırıyor. Kulaklıktan ayrı satılacak olan şarj istasyonu ise, istasyona asılarak şarj edilebilen kulaklık için oldukça önem teşkil edecek gibi duruyor.


İlginizi çekebilir:

reklam
Aorus reklamı

89 Dolar fiyatıyla Lenovo Legion S600 Gaming Station sadece kulaklığınızı değil, desteği olması durumunda telefonunuzu da 10W ile şarj edebiliyor. Bunun dışında desteklenen fare veya başka kablosuz cihazlar da bu istasyondan yararlanabiliyor. Astro A50 kulaklığı gibi ürünlerde de benzer teknolojiler gözlemlense de bu tip bir kablosuz şarj imkanı daha stabil bir deneyim sunabilir gibi. Çünkü her zaman açık bir şarj istasyonu imkanı veren Legion S600, kulaklığı asma işleviyle pratik bir kullanım sağlıyor. Asma özelliğinin nasıl çalışacağını denemeden tahmin etmek zor olsa da, piyasada benzer bir pratiklik sunan cihazın olmadığını belirtmek gerek.

kablosuz şarjlı kulaklık

Adventure İstanbul

Aynı zamanda orta segment oyuncu kulakları açısından da önemli bir seçenek oluşturabilecek kapasitede olan Legion H600 kulaklığı; 50mm ses sürücülerine ve 12m’ye kadar etkin 2.4GHz kablosuz alıcıya sahip. Ayrıca sağladığı imkanlar arasında döndürülebilir kulak yastıkları, çevrilince sessizleştirilebilen bir mikrofon ve gürültü kontrolü de mevcut.

Lenovo Legion H600 ve S600 cihazları Nisan 2021 civarlarında denenebilir olacak gibi duruyor. Cihazların kullanıcıya nasıl bir deneyim sunacakları hakkında daha net bir bilgiye de muhtemelen o zaman ulaşabiliriz. Ancak şimdilik kablosuz şarjlı kulaklık ve farklı cihazlar için bir istasyonun pratik bir şekilde kullanılabilmesi kulağa hiç de fena gelmiyor.

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler