Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Apple Watch’a kamera ekleyen kordon tanıtıldı!

Apple Watch

Apple Watch’a yerleşik bir kamera ekleyen bu yeni kordon, Apple ile yakın çalışan Wristcam tarafından yapıldı. Apple Watch, bu kordon sayesinde artık görüntülü görüşmeleri doğrudan kendisi yapabiliyor.


İlginizi çekebilir: Apple Watch yine hayat kurtardı!


Wristcam nedir?

Wristcam, iPhone’un görüntüleme yeteneklerine aldırmaksızın, fotoğraf ve video görüşmelerinin doğrudan saatten yapılmasına izin veren bir Apple Watch kordonudur.

Beş yıllık geliştirme sürecinden sonra piyasaya çıkan Wristcam, kendisini Apple Watch için üretilmiş ilk kamera olarak tanıtıyor ve Apple’ın “Made for Apple Watch” unvanını alan ilk akıllı saat kordonudur. Bir iPhone’daki kameraları uzaktan tetiklemek için Apple Watch’u kullanmak yerine Wristcam, Apple Watch’a kendi başına görüntü sağlama yeteneği veriyor.

Apple Watch

Grup ilk olarak 2016’da ortaya çıktı ve o sırada Wristcam ön siparişlere açıktı. Şirket, ürünü piyasaya sürmek yerine Apple Watch ile daha iyi çalışmasını sağlamak ve “Made for Apple Watch” etiketini almak için Apple ile yakın çalıştı.

Günümüze ayak uydurmak için 8 megapiksel bir ana kamera ve 2 megapiksel portre kamerasından oluşan kamera sistemi Apple Watch üzerinden hem fotoğraf hem de video çekebiliyor. Kameranın altında bulunan düğme, bir dokunuşla fotoğraf çekerken, uzun bir basma ile video kaydedebiliyor. Düğmeye çift dokunulduğunda ise kameralar arası geçiş yapıyor.

Wristcam hangi teknolojileri barındırıyor?

Apple Watch’a Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi ile bağlanan Wristcam, iPhone’dan bağımsız olarak kullanılabiliyor. Şirket bununla birlikte Apple Watch ve iPhone için kendi Wristcam uygulamasını da sunuyor. Uygulamalar, kamera tarafından çekilen video ve fotoğrafların sosyal ağ dahil olmak üzere Apple bağlantılı herhangi bir uygulama veya hizmet aracılığıyla paylaşılmasına olanak tanıyor. Wristcam ayrıca, gerçek zamanlı görüntülü sohbet etmek için FaceTime arama yapma yeteneğine de sahip.

Apple Watch

Şirket, Wristcam’ın tüm gün sürecek pil ömrü sağladığını iddia ediyor. Dahili 8GB belleği sayesinde, her şeyi Apple Watch’un deposuna aktarmak yerine 1 saatten fazla 1080p video veya binlerce görüntü depolamasına olanak tanıyor. Kendi depolama alanı içinde bulunan yeni fotoğrafları ve videoları, şarj esnasında bir iPhone ile otomatik olarak senkronize ederek kullanıcılara bir yedekleme biçimi ve daha hızlı erişim sağlıyor.

Apple Watch

Kamera, Noir, Blanc, Grey, Rose ve Sage renkleriyle sunulan değiştirilebilir bir kordon içine yerleştirilmiş. Aynı zamanda 23 gramlık hafif yapısı, kullanıcının bileğinde büyük bir ağırlık artışı olmayacağı anlamına geliyor. Ayrıca 30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlikteki suya dayanıklı ve kutunun içinde yer alan manyetik şarj kablosuyla beraber satılıyor.

Series 1 ve sonrası tüm modeller ile uyumlu olan Wristcam, Apple Watch Series 4 ve sonraki modeller ile optimize bir şekilde çalışabiliyor. 299$ fiyat etiketine sahip olan Wristcam şu an sipariş verilebilir durumda.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Baturhan Çelik

Mühendisliğe ilgili, teknolojiye hayran biri.

1 yorum

1 yorum

  1. Uğur

    6 Ekim 2021 at 20:01

    Glide cmra ssat fiyat ne kadar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval