Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Apple, Netflix benzeri bir platform oluşturacak

Apple satışların düşüşe geçmesinden sonra hizmet servislerine önem vermeye başlıyor. Bu servislerden biri ise Netflix benzeri bir video servisi olacak.


İlginizi çekebilir: Razer, Xbox One için tasarlanmiş dünyanin ilk kablosuz klavye ve faresini sundu

Orijinal içerikler üretecek


Apple’ın son dönemde satışlarının kötü olması, şirketin uyguladığı katı fiyat politikasından kaynaklanıyor. Ucuz versiyon olarak sunulan iPhone XR’ın beklenenden yüksek fiyat etiketiyle çıkması kullanıcıların ilgisini yitirmesine neden oldu.

Hizmet gelirleri ile bu sorunları aşmak isteyen şirket, Netflix benzeri bir video içerik platformu oluşturacak. Sızdırılan bilgilere göre, 2019’un ilk çeyreğinde kullanıma sunulacak. Ayrıca şirket, video platformunun içerinde barındıracağı içerikler için yapımcılarla iletişime geçmiş durumda. Böyle bir platform oluşturmak isteyen Apple’ın, var olan içeriklerden ziyade orijinal içerikler üretmesi gerekecek.

Bu hususta Amazon Prime ve Netflix’in sağlam işlere imza attığını biliyoruz. Apple bu konuda başarılı olup olmayacağı merak konusu olurken, böyle büyük bir pazara büyük beklentiyle girme hayal kırıklığı yaşatabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Osman Özaydın

Teknoloji tutkunu, yazılım meraklısı bir teknoloji editörü.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval