Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Apple, katlanabilen iPhone için LG’den yardım alıyor

Katlanabilir iphone

Apple’ın uzun süredir katlanabilen iPhone üzerinde çalıştığı biliyoruz. Bugün ortaya çıkan ve DigiTimes’ta yer alan bir habere göre şirket, bu iPhone’un ekran panelini geliştirmek için LG Display ile işbirliği yapıyor.


İlgili haber: Apple M1 Mac’ler, yazılım korsanlarının hedefinde!


Apple, katlanabilen iPhone için LG ile işbirliği yapıyor

DigiTimes bugün, endüstri kaynaklarına atıfta bulunan yeni bir haber paylaştı. Haberde, LG Display’in katlanabilen iPhone için OLED ekran panelinin geliştirilmesinde Apple’a yardımcı olduğunu iddia etti. Bununla birlikte, LG Display’in paneli geliştirdikten sonra seri üretim için Apple’a tedarik edip etmeyeceği belirtilmedi.

Söylentilere göre Apple, katlanabilen OLED ekran için tedarik tercihini Samsung’dan yana kullanmak istiyor. Şirketin geçen yıl Apple’a test için çok sayıda katlanabilen ekran numunesi sağladığı da bilinmekteydi. Bu nedenle LG ile işbirliğinin nasıl olacağı tam olarak belli değil. Apple bugüne kadar ‌iPhone için hem LG hem de Samsung OLED ekranlarını tercih etmişti. Bu sebeple, uzun süredir söylentilere konu olan katlanabilen ‌iPhone‌ ekranının her iki tedarikçi tarafından da sağlanması mümkün gözüküyor.

katlanabilir iphone

Dün, Apple’ın 2023’te Apple Pencil desteğine sahip katlanabilen iPhone’u‌ piyasaya sürmeyi planladığı konuşulmaktaydı. Bahsi geçen katlanabilen iPhone’un 7 inç OLED ekrana sahip olması muhtemel gözüküyor.

Apple 2016’dan beri katlanabilen cihazları araştırıyor, ancak katlanabilen bir ‌iPhone‌ ile ilgili söylentiler son zamanlarda gözle görülür biçimde arttı. Bu da bize cihazın geliştirme sürecinin perde arkasında ivme kazandığını gösteriyor.


İndirimli ve kullanışlı ürünleri, sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Baturhan Çelik

Mühendisliğe ilgili, teknolojiye hayran biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval