Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Apple

Apple Glass, alışveriş yapanlar için karşılaştırma bilgilerini görüntüleyebilir!

Apple Glass
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Apple Glass ile ilişkili olduğu düşünülen bir patent başvurusu ortaya çıktı. Başvurunun detayları, bu gözlüğün bize karşılaştırma bilgisi sunabileceğini gösteriyor.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 Pro ile çekilen video büyüledi

reklam
MSI reklamı

Apple Glass, alışveriş yapanlara bilgi sağlayacak!

Apple tarafından gelen son bilgilere göre, gelecekte bir mağazaya girdiğimizde iki ürün arasında karar veremezsek, bunları yan yana tutabilir ve “Apple Glass“ın bizim için bu ürünleri karşılaştırmasını sağlayabiliriz.

Süpermarketlerde hepimiz birim fiyatlandırma yapmaya çalışmışızdır. Bu esnada büyük paketin aslında küçük olandan daha iyi olup olmadığını anlamaya çalışıyoruz. Bu karşılaştırmayı zor bir şekilde yapmak ve tercihen bizim için hangisi daha pahalıya mal olursa onu satın alma olasılığını arttırmak tüm perakendecilerin çıkarlarına uyuyor.

Şimdi sadece bir dakika bekleyin, diyor Apple. Yeni açıklanan bir patent başvurusunda Apple, “Apple Glass” gibi bir aygıtın devreye girerek yardım edebileceği bir sistemden bahsediyor. Golnaz Abdollahian ve Earl M. Olsen’e atfedilen “Ürün Karşılaştırma Teknikleri“, bazen basit ama önemli bilgilerin tüketiciye gösterilmediğine işaret ediyor.

Apple Glass

Apple, “İki benzer ürün hakkındaki bilgileri karşılaştırmak, ilgili ürün paketlerindeki farklı etiketlemelerden gelen bilgilerin bir araya getirilmesini gerektirebilir” diyor. “Bazen ürün hakkında daha ayrıntılı bilgiler fiziksel olarak ürün ambalajında bulunmayabilir” diye de ekliyor.

Sonuç olarak, Apple “ürün bilgisi sağlama” için tüketicilere bir yol öneriyor. İki öğeyi birbirine yeterince yakın tuttuğunuzda, “Apple Glass” bu hareketi anlayacak ve tetiklenecektir diyor patent bilgisinde. Aynı zamanda Apple, sensör görüş alanındaki birinci ürünün yanına diğer bir ürün getirildiğinde bunun tespit edileceğini ve ürün karşılaştırmasının bu esnada başlayacağını söylüyor. Karşılaştırma bilgilerinin de birinci ürün ile ikinci ürün arasında bir yerlerde gözükeceği varsayılıyor.

Apple Glass

Olağanüstü derecede benzer iki veya daha fazla öğe ile karşı karşıya olduğunuzu varsayalım. Örneğin, iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max. Bu esnada Apple Glass bir özellik sayfası, özet bir grafik ve hatta Top Trumps tarzı bir karşılaştırma listesi görüntülenmesini sağlayacak.

Abdollahian daha öncesinde de sanal nesnelerin gerçek dünyadaki öğelerin yanında konumlandırılması üzerinde çalışmıştı. Olsen’in ise, AR ve CGR ortamlarında gezinmeye yardımcı olmak için dijital asistanları kullanma konusunda önceden yaptığı çalışmalar olduğu biliniyor.

Mühendisliğe ilgili, teknolojiye hayran biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple

Office dosya düzenlemeleri artık iOS’ta da ücretsiz

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Microsoft Office dosyalarının tamamı iOS işletim sistemli herhangi bir cihazdan görüntülenebiliyor. Ancak bilindiği gibi dosyaları bu işletim sisteminden düzenlemek Microsoft ve daha üst sürüm bir Office 365 üyeliği gerektirmeye devam ediyordu. Google, yeni yayınladığı Google Workspace güncellemesiyle, dosya düzenleme özelliğini iOS’ta da ulaşılabilir yaptığını açıkladı.


İlginizi çekebilir: Microsoft Office, tek uygulama ile iPhone’da!

reklam
MSI reklamı

Resmi bloğundan yaptığı açıklamada Google, Android ve web için daha önceden ulaşılabilir kıldığı bu özelliği, biraz geç de olsa, iOS için de getirdiğini paylaştı . Aynı zamanda da bu özelliğin Google Docs’, Sheets’, Slides’ gibi araçlarla birlikte de kullanılabileceğini belirtti. Bu düzenlemenin, daha kısıtlı özelliklere sahip ve Office’in Uyumluluk Modu olarak da bilinen Quickoffice’in yerini alacağını söyleyen Google, kişisel Google hesabı olan herkesin buna erişebileceğini de not düştü. Bu işlevler bütün Google Workplace kullanıcıları ile birlikte Essentials, Business Starter, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard ve Enterprise Plus kullanıcılarının yanı sıra G Suite Basic, Business, Education, Enterprise for Education ve Nonprofits kullanıcıları için de ulaşılabilir olacak.

Office

Bu güncelleme ile paylaşım seçenekleri ve kontrolleri de hatırı sayılır bir gelişime uğruyor; elektronik postaya eklenmiş dosyaları indirme ve dosya türünü değiştirme gerekliliği ortadan kalkıyor ve daha rahat bir çalışma imkanı oluşuyor. Yine bu özellikler, farklı sistemlerden paylaşılan dosyaların oluşturabileceği problemleri de gideriyor. Bu güncellemeyle Google, Office dosyalarını iOS’tan açmak ve düzenlemek isteyenlere kolaylık sağlamış oluyor.

Devamını oku

Apple

Hindistan, iPhone 12 serisinin ithalatını yasakladı!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Hindistan ve Çin arasındaki siyasi gerilim, son günlerde teknoloji gündemini bir hayli işgal ediyor. Aliexpress başta olmak üzere bazı Çin kaynaklı uygulamaları engelleyen Hint yönetiminin son kurbanı ise Çin’de üretilen iPhone 12 serisi oldu!


İlginizi çekebilir: AliExpress dahil 43 Çinli uygulama, Hindistan’da yasaklandı

reklam
MSI reklamı

iPhone 12 serisi, Xiaomi ve Oppo Hindistan’ın hedefinde!

Hint Standartları Bürosu (BIS), yayınladığı son karar ile birlikte Çin’de üretilen bazı teknolojik ürünlerin ülkeye ithalatının yasaklandığını duyurdu. Bu ürünler arasında Xiaomi ve Oppo markalı giyilebilir cihazların yanı sıra sürpriz şekilde iPhone 12 modelleri de bulunuyor. Bilindiği üzere Apple, yeni iPhone serisi üretiminin önemli bir kısmını Foxconn’un Çin’de bulunan tesislerinde gerçekleştiriyor. Dolayısıyla alınan karar, Hindistan’a yapılan yeni iPhone sevkiyatlarını doğrudan etkiliyor.

iphone 12 hindistan

Hindistan hükümetinin ithalatı yasaklamaya yönelik hamlesi, sanıldığı gibi iPhone 12’nin satışlarını engellemeye yönelik değil. Zira Foxconn, 2017 yılından bu yana iPhone serisinin bir kısmını Hindistan içerisinde üretiyor. Aynı şekilde Apple’ın bir diğer üreticisi olan Wistron’un da Hindistan’da iç pazara yönelik bir üretim tesisi bulunuyor. Durum böyle olunca da Hint hükümeti iPhone 12 serisinin Çin’den ithal edilmesi yerine kendi ülkelerinde üretilmesini istiyor.

Reuters’ın ulaştığı bir Apple yetkilisi, iPhone 12’nin 2021 ortası gibi planlanan Hindistan üretim sürecinin erkene çekileceğini açıkladı. Bu da hükümetin yaptığı stratejide başarılı olduğunu gösteriyor. Öte yandan Hindistan pazarını önemseyen Xiaomi ve Oppo’nun giyilebilir ürün tarfafında nasıl bir adım atacağı ise merakla bekleniyor.

Devamını oku

Apple

2021 iPad Pro, mmWave destekli 5G ile gelebilir!

2021 iPad Pro
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Söylentilere göre Apple’ın gelecek yıl piyasaya süreceği üst düzey 2021 iPad Pro modelleri, mmWave desteğiyle 5G özelliğine sahip olacak.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 ve AR, ventilatör üretmek için kullanılacak!

reklam
MSI reklamı

2021 iPad Pro 5G desteğine kavuşabilir

Birden fazla söylenti, Apple’ın gelecek yıl mini-LED ekranlı üst düzey bir 12.9 inç ‌iPad Pro‌ piyasaya sürmeyi planladığını ileri sürdü.

Ancak sızıntılara göre, Apple’ın gelecek yılki iPhone serisi için kendi mmWave AiP modüllerini geliştirmedeki başarısı, iPad serisindeki yeni nesil modellere de fayda sağlama olasılığını artırdı.

Kaynaklar, AiP modüllerinin tasarım ve geliştirmesindeki kendi kendine yeterliliğin, Apple’ın 2021’de piyasaya süreceği yeni nesil 2021 ‌iPad‌ Pro modellerinin de mmWave teknolojisine sahip olabileceği anlamına geldiğini belirtiyor.

2021 iPad Pro

mmWave, kısa mesafelerde ultra yüksek hızlar vaat eden ve onu yoğun kentsel alanlar için en uygun hale getiren bir dizi 5G frekansıdır. Karşılaştırıldığında, 6GHz altı 5G genellikle mmWave’den daha yavaştır, ancak sinyaller daha da ilerleyerek banliyö ve kırsal alanlara daha iyi hizmet eder.

Apple’ın AiP modüllerinin geliştirilmesindeki son çabası, kendi modem cihazlarını tedarik etmeye ve geliştirmeye doğru bir adım daha ileri gittiğini de bize gösteriyor.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler