Sosyal medya

Finans

Android Pay’e Olan Destek Artıyor!

Akıllı telefonların, bir kredi kartı veya banka hesabı kartı gibi kullanılmasına olanak tanıyan Android Pay mimarisini destekleyen bankaların sayısı büyük bir hızla artıyor.

Gerek Apple, gerekse Google dijital ödeme yapıları ile ciddi kazançlar elde ediyor. Geçtiğimiz günlerde aralarında dünyanın bazı en büyük bankalarının da bulunduğu pek çok banka, Apple Pay sistemine destek vereceğini duyurmuştu. Google da Android Pay mimarisinin pazar payını yükseltmeye niyetli.

android payGoogle’ın anlaştığı  bankalar arasında şunlar bulunuyor:

 • American Eagle Financial Credit Union
 • Bank of Milton
 • Centennial Bank
 • Commercial State Bank
 • Credit Union ONE
 • EagleBank
 • Farmers National Bank
 • Fifth District Savings Bank
 • Firstrust Bank
 • Gerber Federal Credit Union
 • Hills Bank and Trust Company
 • Huntington National Bank
 • mBank
 • Peach State Federal Credit Union
 • Peoples Bank of East Tennessee
 • Stanford Federal Credit Union
 • State Bank Financial
Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

İngiliz Dili Edebiyatı ve Kamu Yönetimi alanlarından mezunum. Şu anda Tarih Yüksek Lisansı yapıyorum. Oyun, bilim-kurgu ve fantastik edebiyat, çizgi roman ve tabii ki sinema ve dizi tutkunuyum. Şimdilerde yeni Star Wars ve Justice League filmleri için gün sayıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Finans

Amazon yılın ikinci çeyreğindeki karını ikiye katladı!

amazon

2020 yılının 2. çeyrek mali raporlarını açıklayan Amazon 5.2 milyar dolar net gelir açıklayarak geçtiğimiz yıla göre karını ikiye katladı.

İlginizi çekebilir: Oppo Reno 4 Pro, Snapdragon 720G ile tanıtıldı!

reklam
MSI reklamı

Amazon yılın ikinci çeyreğindeki karını ikiye katladı!

Amazon son birkaç ay içinde internet üzerinden satışlarda yaşanan büyük artış sayesinde salgından olumlu yönde faydalanan şirketlerden biri oldu. Bugün şirket yılın 2. çeyreği için 5.2 milyar dolarlık net kar açıklayarak bu durumu rakamlarla birlikte de gözler önüne sermiş oldu. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 2.6 milyar dolar net gelir elde eden şirket karını ikiye katladı. Net satışlar ise %40 artışla birlikte 88.9 milyar dolara yükseldi. Şirket salgın ile birlikte aniden artan market alışverişlerine kapasitesini %160 artırarak yanıt verdi. Ayrıca market alışverişi teslimat noktaları sayısını 3 katına çıkardı. Amazon geçen yılın aynı dönemine göre market alışverişlerinin 3 kat daha fazla olduğunu söylüyor.

Amazon, depolarında termal kamera kullanıyor!

Geçtiğimiz çeyrek Amazon satışlarında inanılmaz büyük bir artış yaşadı ancak şirketin COVID-19 ile ilgili 4 milyar doları bulan harcamaları nedeniyle karlılığının azaldığını söyleyebiliriz. Giderlerinin bu kadar artmasına rağmen 2. çeyrek karlılığının bu kadar yüksek olması son aylarda çok fazla tüketicinin Amazon’u tercih ettiğini acıkça gösteriyor.  Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos rapora ilişkin şunları söyledi: “Bu sıra dışı bir çeyrekti. Mart ayından bu yana 175 binden fazla işe alım gerçekleştirdik ve bunların 125 binini tam zamanlı görevlere getirme sürecindeyiz. Üçüncü şahıs satıcıları bu çeyrekte Amazon satışlarından daha hızlı büyüdü.”

Tüm bunlar yaşanırken Jeff Bezos açılan davalar nedeni ile dün kendisini Yargıtay Komitesi önünde savunmak zorunda kaldı. Çok ağır suçlamalar yönlendirilen Bezos, Amazon’un 3. şahıs satıcılar için de yararlı olduğunu komiteye kanıtlamaya çalıştı. Ancak Amazon markalı ürünleri daha fazla satmak için şirketin kullanıcı verilerini ve imkanlarını kötüye kullanmadığı konusunda yeterince ikna edici bulunmadı. Konuyla ilgili çalışanlarının satıcılara özgü verileri kullanmasını yasaklayan politikaların ihlal edilmediğini garanti edemeyeceğini söyledi.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Finans

LG 2. çeyrek sonuçları yine beklentilerini karşılayamadı!

Temmuz ayının sonuna gelmemizle birlikte büyük şirketlerin art arda 2. çeyrek raporlarını yayınladıklarını görüyoruz. COVID-19 salgını ile mücadele ettiğimiz bu günlerde şirketlerin olağan ve beklenen çeyrek sonuçlarına ulaşamamaları gayet normal. LG 2. çeyrek raporlarını açıkladı ve şirket mobil tarafta geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla %18 oranında daha az satış yapmış.

İlginizi çekebilir: Samsung, 2. çeyrekteki satış adetlerinde büyük bir düşüş yaşadı

reklam
MSI reklamı

LG 2. çeyrek sonuçları yine beklentilerini karşılayamadı!

Ticari kurumlar için bir çeyrek daha sona erdi ve şirketler bir kez daha finansal raporlarını yayınlıyorlar. LG her zamanki gibi 2. Çeyrek sonuçlarını ve performans değerlendirmelerini paylaştı ve şaşırtıcı olmayacak şekilde COVID-19 salgının etkileri LG tarafında da görülmekte. Bu yıl LG kötüye gitmekte olan mobil tarafında serilerini yenileyerek köklü bir değişikliğe gitmişti. LG G9 yerine LG Velvet 5G ile tasarımsal olarak da farklı hamleler deneyen şirket mobil taraftaki kötüye gidişini durdurmaya çalıştı. Ancak Snapdragon 765G ile tanıtılan telefon donanımına göre oldukça pahalıydı. Şirket kullanıcılardan gelen olumsuz dönüşleri aşmak için Velvet modelinin Snapdragon 845 kullanan 4G varyantını tanıttı. Tüm bu gelişmeler sırasında hepimizin de tahmin edebileceği gibi LG mobil tarafta sorunlar yaşamaya devam etti.

LG şirketinin bünyesinde bulunan beş önemli bölümü de geçtiğimiz yıla kıyasla düşüş bildirdi. COVID-19 salgının etkileri hala devam ederken böyle bir raporla karşılaşmak oldukça normal. Mobil İletişim Şirketi yaklaşık 1.07 milyar dolar satış yaptığını açıkladı. Bu geçen yılın aynı dönemine göre %18 daha az. Güney Koreli firmaya göre yılın ilk çeyreğine kıyasla satışları %31.3 arttı ve ABD, Avrupa gibi kilit pazarlarda önlemlerin gevşetilmesi ile birlikte şirket toparlanma sürecine girdi. Şirket uzun süredir kötü gitmekte olan mobil sektöründe 3. Çeyrek ile birlikte toparlanmayı umuyor. Ancak akıllı telefon tekliflerinin kullanıcılar için yeterince ilgi çekici olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.

Yeni LG Velvet varyantı MediTek Dimensity 800 ile tanıtılacak. Bu işlemci içerisinde entegre edilmiş 5G modeme sahip ve 7nm üretim teknolojisi ile üretilmekte. Yonga seti 4 adet 2.0GHz hızında Cortex-A76 çekirdeğine ve 4 adet de yine 2.0GHz hızında çalışan Cortex A55 çekirdeğe sahip. Grafik birimi olarak ise Mali G-77 MC4 ile birlikte geliyor. Yeni Velvet modeli MediaTek tarafından sorunsuz bir oyun deneyimi sağlamak için geliştirilmiş HyperEngine teknolojisine de sahip olacak. Yeni varyantının Snapdragon 765G’li modelden daha ucuz olması bekleniyor ve bu sayede LG’nin daha fazla akıllı telefon sattığını görebiliriz.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Finans

Alphabet YouTube gelirlerini açıkladı!

Alphabet YouTube

Alphabet YouTube gelirlerini açıkladı! 2006 yılında YouTube‘u satın alan Alphabet ilk defa elde ettiği gelirleri açıkladı.

Alphabet YouTube’u 2006 yılında 1.7 milyar dolara satın almıştı. Geçen yıllar boyunca sevilen video platformu dijital tüketimin merkezine oturdu. Muhtemelen Google‘ın tahmin ettiğinden dahi fazla popülerleşen platformun gelirleri bugüne kadar hiç açıklanmamıştı.

reklam
MSI reklamı

Bugün itibariyle ise Alphabet 2019 yılının ilk çeyreğinde YouTube’un ne kadar gelir elde ettiğini açıkladı. Yayınlanan rapora göre, 2019 yılı Ekim ve Aralık ayları arasında Google Youtube’dan 4.7 milyar dolar gelir elde etmiş. Tüm yılın gelirlerine baktığımızda ise elde edilen gelir 15.1 milyar dolara ulaşıyor. Bu rakam Google’ın tüm gelirlerinin %10‘unu oluşturuyor.


İlginizi çekebilir: YouTube 2019 için en çok izlenen oyunlar listesini yayınladı!


Peki Alphabet YouTube gelirlerini içeren raporu neden şimdi yayınladı? Rapora göre 2019 yılının dördüncü çeyreği, 2015‘ten bu yana şirketin en kötü dönemi oldu. Firmanın bu kötü gidişatı YouTube’un büyüme verileri ile maskelemek istediğini tahmin ediyoruz. Fakat rapor sonrasında Alphabet hisseleri %3 değer kaybına uğradı. Firmanın ileriki dönemler için planının YouTube ve Google Cloud servislerini büyütmek olduğu düşünülüyor.

Tabii ki Alphabet ekonomik bir sıkıntı yaşamıyor. Fakat yatırımcıların büyüme beklentilerini karşılamakta güçlük çekiyor. Raporun tamamına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu