Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

GSM

Android Oreo kullanım oranı sadece %1

Android Oreo kullanım oranı

Android Oreo, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında çıkış yapmış ve her zaman olduğu gibi ilk olarak Google’ın kendi telefonlarına sunulmuştu. Bu tarihten sonra bazı Android One cihazlarıyla birlikte Xperia XZ ve Nokia 8 gibi üçüncü parti üreticilerin bazı amiral gemi modelleri de bu güncellemeye kavuşmuştu. Peki geçen bu sürenin ardından Android ekosisteminde Oreo’nun kullanım oranı kaç dersiniz?

İlginizi çekebilir: Xperia X ve X Compact için Oreo çıktı!

reklam

Android Oreo kullanım oranı %1’e ulaştı

5 Şubat itibarıyla açıklanan kullanım oranlarına göre %28.5 oranıyla Android Nougat ekosistemin en çok kullanılan sürümü. Android Marshmallow ise %28.1 ile ikinci sırada yer alırken en yeni sürüm olan Android Oreo sadece %1‘lik kullanım oranına sahip.

Android Oreo kullanım oranıBu verilerle birlikte daha önce ilk sırada yer alan Marshmallow sürümü yerini Nougat‘a bırakmış durumda. Ancak tabii ki en yeni sürümün sadece %1’lik orana sahip olması üzücü bir durum. Bu yıl içerisinde birçok üst ve orta düzey telefona gelmesi planlanan güncellemeler ile bu oranın artması bekleniyor.

MSI reklamı

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GSM

Türk Telekom “Sil Süpür” kampanyası ile, 10 GB mobil internet

Türk Telekom

Türkiye’nin önde gelen GSM operatörlerinden Türk Telekom, mobil interneti yoğun olarak kullanan müşterilerine özel yeni bir kampanya başlatıyor. Türk Telekom’un, Efsane Tarifeler adını verdiği tarifeleri seçen müşteriler, 2020 yılı sonuna kadar, Sil Süpür kampanyası dahilinde her ay 10 GB mobil internet kazanabilecek.


İlginizi çekebilir: Türk Telekom, çevreci anlaşmaya imzasını attı!

reklam

Sil Süpür kampanyası ile her ay 10 GB hediye mobil internet

Türk Telekom’un online işlemler uygulaması üzerinden Sil Süpür kampanyasına katılım gerçekleştirerek, haftalık olarak mobil internet hediyesi kazanabilirsiniz. Her hafta verilen bedava ~2.5 GB ek mobil internetiniz ile, ayda toplam 10 GB’a kadar hediye internet kullanımı sağlayabilmeniz mümkün. Kampanyaya dahil olan kulanıcılar, 2020 yılı sonuna kadar, yaklaşık olarak 60 GB’a varan hediye mobil internetten yararlanabilecekler.

Türk Telekom, bu kampanya ile kullanıcıları düşünerek, “paket aşımı” problemini ortadan kaldırmak istiyor

Kazanılan GB’lar, günlük, haftalık, gecelik, sosyal medyaya özel vb. kullanım amaçlı hediyeler olarak sunuluyor. Efsane Tarifeler dahilindeki paketiniz de bu hediyelere eklenince; “paketim bitti” paniğini yaşamanız, günlük sıkıntılarınızdan uzaklaşan bir ihtimal olarak yerini alıyor.

Türk Telekom’un her müşterinin ihtiyaçlarına uygun olarak sunduğu ve “Efsane Tarifeler” adını verdiği tarifelerini de hatırlatmadan geçmeyelim.

1000 DK + 1000 SMS + 8 GB: 29TL

1000 DK + 1000 SMS + 12 GB: 35TL

1000 DK + 1000 SMS + 20 GB: 45TL

Her ay, seçtiğiniz tarifeye ek olarak 10 GB’a varan internet hediyeleri, sizleri Sil Süpür’de bekliyor!

MSI reklamı
Devamını oku

GSM

Turkcell Tepebaşı Plaza için yeni tasarım, yeni soluk

Turkcell Tepebaşı Plaza  yenileme çalışmalarının sona ermesiyle tekrar hizmete açıldı. Firmanın tarihinde önemli bir yere sahip olan ve baştan aşağı yenilen bina, Turkcell’in merkez üssü olarak yıllarca kullanılmış, markanın sembollerinden biri olmuştu. Bina, yıllar boyunca Turkcell tarafından geliştirilen yeni teknolojilerin ve hizmetlerin geliştirdiği, yepyeni fikirlerin hayat bulduğu, dünyanın teknoloji önderlerinin ziyaret ettiği özel bir nokta olarak, Turkcell’lilerin gönlünde taht kurmuştu.Turkcell Tepebaşı Plaza

Kısa bir süre önce tamamlanan yenileme çalışmalarıyla çok daha modern bir hale getirilen Turkcell Tepebaşı Plaza; ferah çalışma alanları, toplantı odaları, sosyal alanları, sağlık ünitesi, spor salonuyla yepyeni bir iç tasarıma kavuştu. Binanın yeniden hizmet vermeye başlamasıyla Levent’te yer alan Turkcell ofisindeki birimler; Turkcell Akademi, Turkcell Finansman A.Ş., Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş., Kurumsal Satış, Network ve Kiralama birimleri Tepebaşı Plaza’ya taşınıyor.

reklam

Tepebaşı lokasyonunu hizmete açan Turkcell, İstanbul’da Küçükyalı’daki Genel Müdürlük binasının yanı sıra Turkcell Maltepe Plaza ve Turkcell Kartal Plaza ile hizmet vermeyi sürdürecek.

 

MSI reklamı
Devamını oku

GSM

Lifecell, Ukrayna’nın en geniş spektrumlu 4G’sini sunuyor

Lifecell Ukrayna’da iletişim tarihinin dönüm noktalarından biri olan 4G ihalesinde 2600 MHz frekans bandındaki Lot 1 ve Lot 2 lisanslarını alan, bu kez de 15 MHz genişliğinde 1800 MHz’lik lisansın sahibi oldu. Türkiye’de başlattığı dijital dönüşümle, mobil iletişim ve dijital teknolojilere yatırım yapan Turkcell, elde ettiği bilgi ve tecrübeyi artık yurtdışı pazarlarına ihraç ediyor. Lifecell ile global pazarlara açılan Turkcell, Ukrayna’da mobil internet ve iletişim teknolojileri için yatırımlar yapmayı sürdürüyor.

Lifecell  ile Ukrayna dijital teknolojilerde dünya standartlarını yakalayacak

Lifecell

reklam

 Turkcell Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, 4G yatırımının bu ikinci evresiyle iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da yakınlaştığını vurguladı. Terzioğlu; “Kısa bir süre önce 2600 MHz frekans bandındaki Lot 1 ve Lot 2 lisanslarını Lifecell markamızla kazanmıştık. Hem 2600 MHz ve hem de 1800 MHz ihalesinde kazandığımız bantlarla, Lİfecell olarak abone başına düşen en geniş spektrumu almış olduk. Bu sayede Ukrayna’ya yapacağımız yatırımlarla Ukrayna’daki abonelere yüksek kaliteli ve daha uygun fiyatlı internet bağlantı hizmeti sunacağız.

Bu durum, Ukrayna’daki Lifecell kullanıcılarına daha yüksek veri hızları, yüksek kaliteli dijital ve finansal servis deneyimi, yüksek kaliteli HD video izleme imkanı ve dünya standartlarında çevrim içi oyun oynayabilme olanağı sağlayacak. Ayrıca, iş dünyasında ihtiyaç duyulan online dijital konferanslar Lifecell sayesinde mümkün hale gelecek. 4G ihalesiyle birlikte Türkiye ve Ukrayna arasındaki önemli ekonomik bağları böylece daha da güçlendirmiş olacağız.

Ülke genelinde dijital gelişime odaklanarak, en geniş ve en kaliteli internet hizmetini sağlamak konusunda öncülük etmeye devam edeceğiz. Ukrayna’yı ülke çapında 4G ile buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

MSI reklamı
Devamını oku