Sosyal medya

Ekran Kartı

AMD’den yepyeni grafik sürücüsü: AMD Radeon Adrenalin 2019 Edition

AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition

AMD, AMD Radeon GPU’ları için yazılım süiti AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition’ı duyurdu.

AMD’nin yeni arayüzüyle sunduğu Radeon Software Adrenalin 2019 Edition, AMD Radeon grafik kartlarının gücünü daha iyi kullanıyor. Ayrıca oyunlarda ortalamada yüzde 15’e kadar daha yüksek performans sunacak. 2019 Edition aynı zamanda PC tabanlı oyun ve videoların mobil cihazlara yayınını da sunuyor. Bununla birlikte bu sürüm, PC kalitesindeki yayınların VR platformuna aktarımını mümkün kılan ilk AMD çözümü olarak dikkat çekiyor.

AMD’nin yenilenen Radeon Software Adrenalin 2019 Edition’ın sunduğu özellikler ve yenilikler ise şu şekilde:

 • PC’den VR’a ve mobil cihazlara yayın: Güncellenmiş AMD Link mobil uygulaması ve özel VR uygulamaları ile birleşen AMD Radeon ReLive, PC tabanlı oyun ve videoların, WiFi yardımıyla VR’a, Android/iOS tabanlı telefon ve tabletlere aktarımsağlayacak.
 • Oyun içi anlık tekrar: Oyunları kaydetme, yayınlama ve paylaşmalarına imkan tanıyan AMD Radeon ReLive, artık 5 ila 30 saniye arasında anlık oyun tekrarını aynı ekran içindeki bir küçük pencereden gösterme ya da oyundan ayrılmadan bir GIF dosyası oluştura özelliği kazandı.
 • AMD Link: AMD Link mobil uygulaması kolay kullanıcı arayüzü, yeni sürücü güncelleme özellikleri, gelişmiş Radeon ReLive galeri desteği sunuyor. Ayrıca Radeon ReLive işlevlerini kontrol ve performans metriklerini takip etmek için sesli komut özelliği de mevcut.
  • Gelişmiş performans ve güç yönetimi: AMD Radeon WattMan, artık otomatik GPU ve bellek hız aşırtması ve otomatik GPU hız azaltması için tek tık kontroller sunuyor. 
  • Akıcı ve hızlı görsellik: AMD Radeon FreeSync 2 HDR, FreeSync teknolojili destekleyen ekranlara geliyor. AMD Sanal Süper Çözünürlük özelliği ise artık ultra geniş 21:9 ekranlara da destek sunuyor.
  • Oyun içi kayıt: Radeon Overlay özelliği, kullanıcıların sistem performans değerlerine ekran üzerinden ulaşmasını sağlayacak. Ayrıca artık AMD Radeon WattMan, Enhanced Sync teknolojisi ve Game Advisor için oyun içi kontroller de sunuyor. Radeon ReLive, performans takibi, Radeon Chill, Kare Oranı Hedef Kontrolü (FRTC), Radeon FreeSync teknolojisi ve renk ayarları gibi AMD Radeon Software ekosistemine erişim de bulunuyor.
 • Radeon Game Advisor: Bu yeni sezgisel araç, oyuncuların oyun ayarlarını en akıcı animasyon ve görsel doygunluğun uygun karışımında çalıştırmalarını sağlıyor.
 • Radeon Settings Advisor: En iyi oyun deneyimi için tek tıkla, otomatik olarak sistem ve görüntü ayarları önerisi sunar.
 • Upgrade Advisor: Bilgisayarın, oyunun geliştiricisinin önerdiği minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını gösterir ve gerektiği durumlarda AMD CPU ve GPU donanım yükseltme önerileri sağlar.

Yeni AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition’ı buradan indirebilirsiniz.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekran Kartı

Asus GeForce GTX 1660 ve 1650 Super serisi ekran kartlarını duyurdu

Asus yüksek performans ve kişiselleştirme seçenekleri sunan iki yeni ekran kartı serisini tanıttı. GeForce GTX 1660 ve GTX 1650 Super ekran kartları dayanıklılıkları ile ön plana çıkıyor.


İlginizi çekebilir: Hangisinin gece modu daha iyi? iPhone 11 Pro, iPhone XS ve P30 Pro


Asus GeForce serisi iki yeni ekran kartını tanıttı. Yüksek performans ve dayanıklılık ile ön plana çıkan bu yeni seri, çift fanla birlikte IP5X sertifikasına sahip. Ekran kartları bu şekilde toza ekstra dayanıklı olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeni GPU’lar, uygun bütçeyle yüksek performans arayan oyunculara 1080p çözünürlükte yüksek performans sunmak için NVIDIA Turing mimarisinin temel yönlerinden yararlanıyor.

Gelişmiş statik basınç ve daha düşük gürültü sağlayan yeni bir Axial teknoloji tasarımına sahip ekran kartları, bu başarılı soğutma sistemleri ile oldukça stabil çalışabiliyor. Kesintisiz oyun performans için tasarlanmış bu ekran kartları, farklı özellikler ile birlikte karşımıza çıkıyor.

Her iki serisinin ekran kartları 6 GB GDDR6 bellek tipi ve boyutuna sahip olurken PCIe 3.0 bağlantı tipini kullanıyor. Ayrıca Auto-Extreme Teknolojisiyle üretilen kart, dayanıklılığı artıran koruyucu bir arka plakayla birlikte geliyor.

Devamını oku

Donanım

Gigabyte, Radeon RX 5700 serisi ekran kartlarını duyurdu

Gigabyte Radeon RX 5700 Serisi
Radeon RX 5700 serisi ekran kartlarının Gigabyte üretimi modelleri RX 5700 XT ve RX 5700 piyasaya çıkıyor.


İlginizi çekebilir; Gigabyte Aorus X570 anakartları Türkiye’de satışta!


Gigabyte yaptığı duuyuru ile AMD tarafında X570 anakartlarının ardından RX 5700 serisi ekran kartlarını da piyasaya sürdüğünü açıkladı. Güçlü yapısıyla dikkat çeken RX 5700 ve RX 5700 XT modelleriyle raflardaki yerini alacak olan Gigabyte, 7nm üretim bandı ve RDNA mimarisine sahip PCIe 4.0 destekli modelleriyle geliyor. Gigabyte Radeon RX 5700 XT 8G ve Gigabyte Radeon RX 5700 8G model adlarını alan ekran kartları 8 GB GDDR6 bellekleri ile yeni nesil tüm oyunlarda performans sunmaya hazır.

Gigabyte Radeon RX 5700 XT 8G

Özellikle PlayStation, Xbox ve Google Stadia gibi yeni nesil konsol ve platformlarda da imzasını taşıyan AMD, RDNA mimarisi ile fark yaratmayı amaçlıyor. Bir önceki GCN mimarisine göre watt ve saat hızına göre 1,5 kat daha yüksek performans sunabilen RDNA mimarisine sahip kartlar özelllikle 2K oyunculukta dikkat çekecek.

Gigabyte Radeon RX 5700 8G

Stok fan tasarımıyla gelen RX 5700 serisi kartların ilerleyen dönemde Xtreme vb. versiyonlarının da gelmesi bekleniyor. Ürün detaylarına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Devamını oku

Donanım

ASUS Radeon RX 5700 XT ve RX 5700 serisi duyuruldu

Yazan:

ASUS Radeon RX 5700 XT ve RX 5700
ASUS Radeon RX 5700 XT ve RX 5700 serisi ekran kartları resmi olrak tanıtıldı. Toplamda beş yeni Radeon serisi ekran kartı duyurulurken, her serinin kendine has özellikleri bulunuyor. Yeni ekran kartları, özel tasarımları sayesinde yüksek güç ve soğutma performansı sunarak, AMD’nin yeni yonga setinde referans tasarıma kıyasla daha yüksek performans sağlıyor. ASUS Radeon RX 5700 ve RX 5700 XT, 1440p çözünürlükte yüksek performans arayan oyuncular için mükemmel bir çözüm sunuyor.

ASUS Radeon RX 5700 XT ve RX 5700 serisi neler?

ROG Strix

ROG Strix Radeon RX 5700 XT ve RX 5700, oyun dünyasının yeni trendi olarak karşımıza çıkan 1440p çözünürlükte, en yeni oyunlarda bile yüksek performans sunuyor. PCB yüzeyindeki bileşenler Auto-Extreme Technology ile lehimlenmiştir ve GPU çipi MaxContact ve hacimli bir soğutucu kullanılarak soğutuluyor. Kartın üzerinde bulunan üç adet fan, Asus’un endüstri lideri Aksiyal fan tasarımını kullanıyor. ROG serisi ayrıca 0dB modu, IP5X toz direnci ve güçlendirilmiş bir kasa gibi daha fazla ek özellik sunuyor.

ASUS TUF Gaming

TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT ve RX 5700, dayanıklılıktan ödün vermeden soğutmayı geliştirmek için üç güçlü fan kullanıyor. PCB bükülmesini önleyen sert arka plakalarla korunan ve Auto-Extreme üretimi kullanılarak üretilen kartlar, IP5X standartlarına sahip, birinci sınıf kovan yataklı fanlara sahip olmasıyla göze çarpıyor. Yeni ikili aynı zamanda en yeni TUF ürünleri ile uyumluluğu sağlamak için bir dizi sıkı doğrulama testleri ile de destekleniyor.

ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 series_1

ASUS Dual

AMD’nin en yeni oyun deneyimini en saf haliyle sunan ASUS Dual Radeon RX 5700 EVO, Aksiyal fanları ve Auto-Extreme Teknolojisi ile dikkat çekiyor.

Ürünler ne zaman satılacak?

ASUS’un yeni ROG, TUF ve Dual serisi RX 5700 XT & RX 5700 ekran kartları, Eylül ayı içerisinde satışa sunulacak.

Devamını oku