Sosyal medya

Giyilebilir Teknoloji

Amazfit GTR 2 Hindistan’da ön siparişe açıldı

amazfit

Eylül ayında geleceği açıklanan Amazfit GTR 2 akıllı saati, Hindistan’da Aralık’ın 17’sinde kullanıcılarla buluşacak.


İlginizi çekebilir: Amazfit Pop Pro ve GTS 2 Mini resmi olarak tanıtıldı!


Satışa çıkmak için yaklaşık bir haftası olan saat, Amazfit’in resmi sitesinde ön sipariş için erişilebilir hale geldi. Ön sipariş ile cihazı satın alanlar, fazladan bir değiştirilebilir saat kayışına da sahip olacaklar. Bu fırsattan faydalanabilmek için ön siparişin son günü saatin çıkış günü olan 17 Aralık.

Bu tarihinin ardından ise Amazfit GTR 2, Hindistan satış sitesi Flipkart ve Amazfit’in kendi sitesinden satışa sunulacak. Spor ve Klasik olmak üzere iki farklı modele sahip olan akıllı saatler, modellerin sırasına göre 12.999 ve 13.499 Hindistan Rupisi fiyatlarıyla piyasaya sürülecek. Bu rakamlar ise yaklaşık olarak 175 ve 185 Amerikan Dolarına karşılık geliyorlar.

amazfit

Özellikleri tarafında Amazfit GTR 2, 1.39 inç AMOLED bir ekran ve kalp ritmi sensörü ile geliyor. Aynı zamanda kandaki oksijen oranını ölçmek için SpO2 sensörü de barındıracak olan saat, uyku takibi ve stres seviyesi takibi de yapabiliyor.

50 metreye kadar su dayanıklılığına sahip olan GTR 2’nin 12 farklı spor modeli var. Çağrılara yanıt verebilmek için mikrofon ile birlikte gelen saatin içinde aynı zamanda Alexa ve GPS cihazı da kurulu halde. Pil kısmında ise 471 mAh bir batarya sunan cihazın normal bir kullanımda 14 güne kadar kullanım süresi olduğu belirtiliyor.

17 Aralık’tan sonra Hindistan için GTS ve GTS mini saatlerini de getireceğini söyleyen Amazfit, bu cihazların fiyatları hakkında ise bir bilgi vermedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Furkan Albayrak

Dillerle ve onların iletişimi ile ilgilenen, bu iletişime de teknolojiyi eklemeye çalışan bir arkadaş.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval