Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Akıllı telefonunuz cebinizde patlasaydı ne olurdu?

Akıllı telefonlar günümüzde oldukça üst seviye özelliklere sahipler. İnteneti cebimizde taşımamıza olanak sağlayan bu akıllı telefonlar artık donanımlarıyla geçmişteki bilgisayarlara bile taş çıkarıyorlar. Ancak bu akıllı telefonların sahip oldukları donanımları bir gün dayanamayıp cebimizde patlarsa ne olur? Bunu hiç düşünmüşmüydünüz bilmiyoruz ama şimdi bahsedeceğimiz olay ile sonuçlarını görebilirsiniz.

Gelelim o talihsiz olaya. İsviçre’de 18 yaşındaki Fanny Schlatter ismindeki genç kız, cebinde taşıdığı Galaxy S III’ün patlaması sonucu geçtiğimiz yaralandı. Sağ cebinde taşıdığı Galaxy S III’ün durduk yere güçlü bir şekilde patladığını söyleyen Schlatter, bu patlama sonucu sağ bacağından oldukça ciddi bir şekilde yaralandı. Bu olay sonucunda patlama sonrası kömür haline gelen Galaxy S III’ü alan Samsung İsviçre cihazı, patlamasının sebebini öğrenmek için Güney Kore’ye göndereceklerini ve bir daha böyle bir şey yaşanmaması için çalışmalarda bulunacaklarını açıkladı.

Bu talihsiz olay sonrası yaralanan sağ bacağını çeken Schlatter, böyle bir olay yaşayabilecek kullanıcıların başına geleceği herkese göstermiş oldu. İşte cebinizde akıllı telefonunuz patlarsa buna benzer bir şekilde yaralanma ihtimalini muhtemel.

ek

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İsmail Göktuğ

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval