Sosyal medya

Giyilebilir Teknoloji

Akıllı saat pazarında bu yıl en çok satan markalar belli oldu!

Akıllı saat

Akıllı saat sektörünün 2020 yılına ait satış rakamları açıklandı. Bu yılın üçüncü çeyrek verilerine göre akıllı saatlerin satışlarında önemli bir yükseliş yaşandı.

İlginizi çekebilir: League Of Legends: Wild Rift’i denedik | Mobil oyunculuğun yeni gözdesi olabilir mi?

Akıllı saat

Akıllı telefonlar gün geçtikçe daha da gelişti ancak bu cihazları daha kolay bir şekilde kullanabilmemiz adına giyilebilir teknoloji sektöründe önemli adımlar atıldı. Özellikle smart watch olarak adlandırılan ürünler, telefon ile uyumlu olarak çalıştığında yaşamımızı daha kolay hale getirdi. Açıklanan rakamlara bakıldığında kullanıcılar, giyilebilir teknolojiyi hem sevdiler hem de satın aldılar.

Koronavirüs salgını pek çok sektörü olumsuz yönde etkilemesine rağmen akıllı saat sektöründeki veriler oldukça olumlu görünüyor. Counterpoint Research araştırma şirketi tarafından yayımlanan yeni verilere göre geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6’lık bir artış yaşandı. Bu durum hemen hemen bütün markalarda kendisini gösterdi. Pazarın hakimi konumunda bulunan ABD merkezli teknoloji devi Apple payını yüzde 26’dan 28’e çıkarttı.

Akıllı saat

Paylaşılan verilere göre  en çok satan akıllı saat markası Huawei oluyor. Şirketi geçen yılın aynı döneminde yüzde 10 olan sevkiyat payını bu yıl yüzde 15’e çıkartmayı başardı. Bu başarıda Çin merkezli firmanın çok çeşitli yelpazeden ürünlere sahip olması önemli bir pay sahibi oldu.

Samsung ise payını yüzde 8’den 10’a çıkartmasını bildi. Xiaomi’nin alt markası Huami tarafından geliştirilen Amazfit isimli akıllı saat modeli ise geçtiğimiz seneye göre yüzde 1’lik gelişme kaydetti ve payını yüzde 5’e çıkardı.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Aykut Demiroren

Enerji mühendisi, basketbol antrenörü ve teknoloji meraklısı...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval