Sosyal medya

Genel

Age of Empires 2 HD çıktı

age of empiresOyun sektörünün belli başlı elemanları vardır, klasik dediğimiz. Bu oyunlar, üzerinden yıllar geçse de ağırlığından pek de bir şey kaybetmezler. Keyifle oynanırlar. Tıpkı Diablo 2 gibi. Tıpkı StarCraft gibi. Ya da Age of Empires 2 gibi…

Age of Empires 2 yıllar boyunca oldukça fazla kişi tarafından oynanıp, zamanla yerini yeni nesile bırakan bir strateji oyunuydu. Pek çoğumuzun gençliğinde AoE 2 oynamışlığı vardır. Hatta “how do you turn this on” yazarak ürettiği kobraların mermileriyle işçileri katletmişliği… Ya da tüm Relic’leri toplayarak savunmaya çekilmişliği… Evet, Age of Empires 2’nin gençlik yıllarımızda özel bir yeri var. Bu yerin farkında olan Microsoft Games, serinin 3. oyununu da piyasaya sürdü. Üzerine ek paket bile çıkarmış olmalarına rağmen, bu oyun AoE 2 kadar yankı uyandırmadı.

Firma, şimdiki işletim sistemleriyle ve donanımlarla uyumlu hale getirilmiş Age of Empires 2 HD’yi Steam platformu üzerinden piyasaya sürdü. 20 dolara satın alınabilen oyun üzerinde çok fazla değişiklik yapılmamış. 1920 x 1080 çözünürlük desteği sağlanarak, Full HD monitörlerde çok daha net bir görüntü kalitesi elde edilmiş. Maksimum popülasyon limiti 500’e çekilmiş. İnternet üzerinden oynanabilmesi için, geliştirilmiş bir multiplayer platformu oluşturulmuş.

Microsoft’un bu hamlesinin doğru olup olmadığı tartışılır fakat şöyle bir gerçek var ki, internet kafelerde Age of Empires 2 oynayarak büyümüş neslin ilgisini çekeceği kesin.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ruşen Göbel

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir