Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Tablet/Notebook/Laptop

Acer, ultra ince modellerde ve oyuncu dizüstü bilgisayarlarında pazar payını artırıyor

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Acer, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde masaüstü ve dizüstü PC ile, iş istasyonu pazarında geçen yılın aynı dönemine göre %15 büyüme kaydederek; küresel ölçekte en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi oldu. Acer yetkilileri, oyuncu dizüstü bilgisayarları ve ultra ince dizüstü bilgisayarlar için; önümüzdeki dönemde %25’lik hedef pazar payına ulaşmalarının yüksek bir ihtimal olduğunu belirtti.


İlginizi çekebilir: Acer tarafından gerçekleştirilen next@acer etkinliği sona erdi

reklam
MSI reklamı

Acer’ın pazar payı, gün geçtikçe daha da büyüyor

Canalys’in, PC Market Pulse adını taşıyan ve 2020 yılının 3 çeyreğinde masaüstü ve dizüstü bilgisayar ile iş istasyonlarını kapsayan pazar verilerini ortaya koyan araştırması; Acer adına birçok pozitif veriyi de içinde barındırıyor. Araştırmaya göre 2019 yılı 3. çeyrekte 4 milyon 902 bin bilgisayar satan şirket, 2020’nin aynı döneminde bu sayıyı 5 milyon 638 bine çıkartarak; %15 büyümeyi başardı. Acer, bu oran ile küresel ölçekte en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi olarak; birçok rakibini de geride bırakmış oldu. Şirket ayrıca, ultra ince dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu dizüstü bilgisayarları kategorilerinde hedeflediği %25 pazar payına da çok yakın konumda bulunuyor.
Nitro5_AN515-55_AN515-44_03
Sonuçları değerlendiren Acer EMEA Başkan Yardımcısı Grigory Nizovsky, “Acer’ın bilgisayar dünyasındaki uzmanlığı, başarılı iş süreçleri ve kanal yapısıyla da destekleniyor. Bu başarıyı bölgesel olarak da gerçekleştiriyoruz. Örneğin 2018 yılında Türkiye için koyduğumuz büyüme hedeflerimizi, COVID-19 gibi tüm dünyayı etkileyen bir sağlık krizi esnasında bile gerçekleştirebildik. 2020 yılı geneline baktığımızda Türkiye’de ultra ince bilgisayarlarda %17,7, oyun bilgisayarlarında ise %17,9 pazar payı ile iddialı bir oyuncu olmayı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.
Nizovsky, sözlerine şöyle devam etti: “Genel anlamda PC pazarı dünya çapında büyüyor olsa da 2019’un aynı dönemine kıyasladığımızda, belirli bir ülke veya bölgedeki eğilimler farklı olabiliyor. 2019 yılında Türkiye’de yaklaşık 1 milyon adet satıldığına inanıyoruz. Bu rakama tüm kanallar ve tüm müşteriler dâhildir. %30 büyüme yaşanan bu yıl ise söz konusu rakam 1,3 milyon birime çıkabilir. Masaüstü bilgisayarlar için, geçen yıl pazarda yaklaşık yarım milyon birim satıldı. 2020 yılında da bu rakamın aynı kalacağını düşünüyoruz.”

Acer’ın 2020 yılı için iddialı ürünlerinden bazıları

Acer Swift 3x

Acer Swift 3X

Acer Swift 3X

Acer Swift 3X, sahip olduğu Intel Iris Xe MAX bağımsız grafik çözümü ile 11. Nesil Intel Core işlemciler sayesinde, fotoğrafçılar ve YouTube için içerik üretenler gibi yaratıcı profesyonellere hem iş hem de oyun için gerekli performansı sunuyor. 1,37 kg ağırlığıyla son derece hafif yapıdaki Swift 3X, en yoğun uygulamaları rahatlıkla çalıştırabilecek gibi görünüyor. 17,5 saate kadar pil ömrüne sahip olan ürün, yalnızca 30 dakika hızlı şarj ile 4 saatlik kullanım sunabiliyor. 14 inç FHD+ IPS ekrana sahip olan Swift 3X, aynı zamanda Wi-Fi 6 desteğine de sahip.
Acer Aspire 5

Acer Aspire 5

Acer Aspire 5

Iris Xe grafikli veya tercihe bağlı bağımsız NVIDIA GeForce MX450 GPU ile gelen 11. Nesil Intel Core işlemcilere sahip Aspire 5 dizüstü bilgisayar serisi; kullanıcıların aynı anda birden fazla iş üzerinde rahatça çalışabilmelerini sağlıyor. Full HD IPS dokunmatik ekranda, ince çerçevelerle beraber %80 ekran gövde oranı yakalanmış. Donanım tarafında ise 24 GB’a kadar DDR4 bellek, 1 TB’a kadar M2 PCIe SSD ve 2 TB’a kadar sabit disk bulunuyor.
Acer Chromebook Spin 513

Acer Chromebook Spin 513

Qualcomm Snapdragon 7c’li ilk Chromebook modeli Acer Chromebook Spin 513

Gücünü sekiz çekirdekli Qualcomm Kryo 468 CPU’ya sahip Snapdragon 7c bilgi işlem biriminden alan Acer Chromebook Spin 513, aynı zamanda Qualcomm Adreno 618 grafik işlemcisine de sahip. 14 saate kadar pil ömrü sunan yeni Chromebook, tam bir iş veya okul gününden daha uzun süre şarja ihtiyaç duymama potansiyeline sahip. Chromebook Spin 513, 8 GB’a kadar LPDDR4X SDRAM ve 128 GB’a kadar depolama ile geliyor.
Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın! 
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tablet/Notebook/Laptop

Alcatel, Türkiye’deki başarılı gidişatına devam ediyor

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Covid-19 salgını süreciyle beraber uzaktan eğitim ve evden çalışmanın yaygınlaşmasıyla; tabletlere olan talep de ciddi anlamda arttı. Alcatel markası da, tablet sektöründeki başarısıyla göz doldurdu.


İlginizi çekebilir: TCL, Alcatel markalı tabletleri ile Türkiye pazarında 2. sırayı aldı

reklam
MSI reklamı

Alcatel, üçüncü çeyrekte de Türkiye’deki tablet satış sıralamasında ikinci oldu

2020’nin ikinci çeyreğinde Türkiye tablet satış sıralamasında ikinci tablet üreticisi olan şirket, üçüncü çeyrekte de bu başarısını devam ettirdi. Alcatel’in hem ikinci hem de üçüncü çeyrekte ikinci sırada yer almasını sağlayan modeller arasında, Alcatel 1T 7, Alcatel 1T 10, Smart Tab 7, 3T 8, 3T 10 7” ve 10”’in yanı sıra klavyeli cihazlar da bulunuyor.

Alcatel 3T 10

Alcatel 3T 10

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan TCL Mobil Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serhan Tunca, “Bünyemizde yer alan Alcatel, 2020’nin ikinci çeyreğinin ardından üçüncü çeyrekte de Türkiye’deki tablet satış sıralamasında ikinci marka oldu. Bir başarıyı elde etmek kadar devamını getirmek de çok önemli. Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Son iki çeyrekte elde ettiğimiz satış rakamlarıyla; verdiğimiz önemin karşılığını alıyor ve tüketicilere talep ettikleri ürünü daha büyük bir istekle sunuyoruz. Tabletlerimizdeki erişilebilir fiyat ve performans özellikleri, farklı ekran büyüklükleri, klavyeli ve klavyesiz geniş ürün yelpazemizle gerek iş dünyasının gerek gençlerin gerekse evlerinden eğitimine devam eden çocuklarımızın tercih ettiği tablet konumundayız. Önümüzdeki çeyreklerde de farklı ve amiral gemisi özelliklere sahip ürünlerimizi satışa sunarak Türkiye’de elde ettiğimiz bu başarıları daha da yukarı taşımaya devam edeceğiz” dedi.

TCL_Serhan_Tunca_1

TCL Mobil Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serhan Tunca

Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın! 

A3_10_wifi

Devamını oku

Haber

LG, 17 inç katlanabilir ekrana sahip dizüstü bilgisayar patenti aldı!

LG
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Geçtiğimiz iki yıl içerisinde Huawei Mate X serisi ve Samsung Fold serisi ile katlanabilir telefonlar oldukça popüler hale geldi. Katlanabilir akıllı telefonların önümüzdeki senelerde daha çok kullanıcıya ulaşacağı ve ana akım haline gelebileceği düşünülüyor. Ancak Samsung ve Huawei haricindeki şirketler katlanabilir telefonlar yerine kaydırılabilir teknolojiler üzerinde çalışıyor. LG ve Oppo ise kıvrılan paneller ile ilgili çalışmalar yapıyor.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 Pro, selfie kamerası ile DxOMark testinde!

reklam
MSI reklamı

LG, kıvrılabilir yeni nesil dizüstü bilgisayar panelleri geliştirecek!

LG, bu sene Rollable TV adlı akıllı televizyonu ile kıvrılabilen ekranlara ilk adımını attı. Ayrıca şirket Rainbow isimli döndürülebilir ekrana sahip olan yeni bir akıllı telefon üzerinde de çalışıyor. Firmanın Oppo ile ekran teknolojileri konusunda büyük bir rekabeti bulunuyor. Bu yüzden LG‘nin ürün çeşitliliğini arttırmak için pek çok sektörde yeni teknolojileri uyguladığını görüyoruz. Şimdi ise alınan yeni bir patent ile şirketin kıvrılabilen ekrana sahip 17 inçlik dizüstü bilgisayar paneli geliştireceği ortaya çıktı.

LG

Ortaya çıkan patente göre dizüstü bilgisayarın ekranı, 13,3 inç ile 17 inç arasında herhangi bir boyutta kullanılabilecek. Tıpkı Rollable TV‘de olduğu gibi kullanıcılar bu aralıkta herhangi bir boyutu seçebilecek. Patentte döndürülebilen bir web kamerasından da bahsediliyor. Her anlamda ilginç bir ekran teknolojisinin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıl bu panellerle ilgili daha fazla bilginin ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Devamını oku

Haber

HP ve Lenovo, laptop satışlarında liderliği paylaştı!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Pazar araştırması şirketi Strategy Analytics, yılın üçüncü çeyreğine ilişkin dizüstü bilgisayar satış verilerini yayınladı. Küresel pazarda pandemi nedeniyle yaşanan sert yükseliş dikkat çekerken, HP ve Lenovo markaları çeyreklik bazda liderliği paylaştı.


İlginizi çekebilir: Oppo Find X3, yeni bir görüntüleme motoru kullanacak!

reklam
MSI reklamı

Laptop satışları patlama yaptı, HP ve Lenovo liderliği paylaştı!

Küresel dizüstü bilgisayar pazarı, yılın üçüncü çeyreğinde 2019’un aynı dönemine göre %34 oranında büyüme sergiledi. Bu çeyrekte toplam 62.2 milyon cihaz satılırken, aslan payını HP ve Lenovo markaları kaptı. HP’nin 14.7 milyon dizüstü bilgisayar sevk ettiği belirtilirken, Lenovo ise 14.6 milyon sevkiyat ile rakibini hemen ardından takip ediyor. Böylece her iki marka da çeyreklik baza %23.6’lık pazar payına ulaşmayı başarıyor.

HP ve Lenovo’nun neredeyse yarısına hakim olduğu dizüstü bilgisayar pazarında üçüncü sırayı ise %13.7 paya sahip olan Dell alıyor. Apple %9.7’lik yüzdeyle pazar payını artıran markalar arasında yer alırken, Acer ise %7.9 pazar payı ile en çok satış yapan 5. üretici olmuş. Diğer markaların pastadan elde ettiği pay da %13.4 olarak şekilleniyor.

Öte yandan, işletim sistemine göre satılan dizüstü bilgisayar sıralamasında ilginç bir durum göze çarpıyor. Windows işletim sisteminin, tahmin edileceği üzere laptop pazarındaki payını %72.8’e yükselttiği görülüyor. Ancak yıllık bazda pazar payını %124 artıran Chromebook modellerinin %16.1 paya ulaşması dikkat çekiyor. Bu flaş sıçramanın nedeninin ise pandemi nedeniyle oluşan uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar ihtiyacı olduğu ifade ediliyor. Son olarak MacBook modellerinin işletim sistemi olan MacOS’un da %9.7 pazar payına sahip olduğunu belirtelim.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler