Sosyal medya

Genel

2013’ün en iyi akıllı telefonu (Android hariç): Nokia Lumia 1020

Hardwareplus-2013-un-akıllı-telefonu-(-android-hariç)-Nokia-Lumia-1020

Nokia, geçtiğimiz yıl gerçek anlamda bir devrim yaparak 41 megapiksellik 808 PureView’i piyasaya sürdüler. Detayın dibine vuran kamerasıyla göz dolduran telefon, Symbian işletim sistemi yüzünden çok ciddi eleştirilerle karşı karşıya kalmıştı. Firma bu sefer Windows Phone 8 işletim sistemiyle bu kamerayı bir arada sundu: Lumia 1020.Minimum odak uzaklığı 15 cm olan Lumia 1020 kamerası, 1/16000 pozlama hızına ulaşabiliyor. 4 saniyeye kadar uzayabilen bu süre, 4000 ISO değeri ile birleşince en karanlık noktalarda bile fotoğraf çekilmesini mümkün hale getiriyor. 808 PureView’in en büyük eksiği olan OIS desteği ile zenginleşen Lumia 1020, uzun pozlamalı fotoğraf çekimlerinde elimiz titrese bile titreşimi engelleyerek net fotoğrafl arın elde edilmesini sağlıyor. Ürün, ayrıca Xenon fl aşla zenginleştirilmiş. 1280 x 768 piksel çözünürlüğe sahip 4.5 inçlik AMOLED ekranı, görüntü kalitesi açısından son derece iyi işler başarıyor. Ürünün içerisinde tıpkı 920 ve 925 Snapdragon S4 çift çekirdekli 1.5 GHz işlemci yer alıyor. 2 GB RAM’i bulunan ürün, arayüz performansında iOS’la yarışabilecek kadar akıcı çalışıyor.

NEDEN?

Eğer sıkı Android kullanıcılarını bile WP8’e çekmeyi başarıyorsa veya “Bunun Android’lisi olsa gözüm kapalı alırım!” diyen geniş bir kitleyi ortaya çıkarmışsa, Nokia bu yılın en iyi cihazlarından birini ortaya çıkarmış demektir.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Kerem Enginar

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval