Sosyal medya

Video

2.5 CM’den makro fotoğraf çekmek (Huawei Mate 20 Pro)

Huawei Mate 20 Pro, fotoğraf kabiliyetleri konusunda bugüne kadar üretilmiş en iyi akıllı telefonlardan bir tanesi. Bu videomuzda, telefonun rakiplerine oranla avantajlı olduğu makro fotoğraf kabiliyetlerine yakından baktık.

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf kabiliyetleri

Telefonun arkasında yer alan üçlü kameralardan biri, 2.5 cm yakınlıktan makro fotoğraf çekebilmemize olanak sağlıyor. Ayrıca normalde bu mod, yapay zeka ile otomatik olarak devreye giriyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde sunulan güncelleme ile beraber kamera arayüzünde “diğer” bölümüne “Süper Makro” modu eklendi. Bu sayede manuel olarak da artık süper makro modunu aktif edebilmek mümkün.

Huawei Mate 20 Pro makro

Videomuzda Mate 20 Pro ile kağıt ve madeni para, pul biber, dergi yazısı ve insan gözü gibi birçok farklı nesne ile test yaptık. Sonuçlardan görebileceğiniz gibi cihaz, çok yakından oldukça net makro çekimler yapabiliyor. Çektiğiniz fotoğraflara yakınlaştığınızda, detayların bozulmadığını net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Not: Bu video bir advertorial çalışmasıdır.

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamera Kıyaslama

Realme XT, Redmi Note 8 Pro, Realme 5 Pro ve Redmi Note 8 video kıyaslama

Realme XT, Redmi Note 8 Pro, Realme 5 Pro ve Redmi Note 8 video kıyaslama

Dörtlü kamera kıyaslama videolarımıza Realme ve Redmi karşılaştırması ile devam ediyoruz. Şimdi de Realme XT, Redmi Note 8 Pro, Realme 5 Pro ve Redmi Note 8 modellerinin video performansına yakından bakıyoruz. Bakalım hem ön hem de arka kamerada cihazların video performansları nasıl?

Devamını oku

İnceleme

Bol tuşlu oyuncu faresi HyperX Pulsefire Raid RGB inceleme

Yazan:

HyperX Pulsefire Raid RGB inceleme videomuzda, şirketin yeni oyuncu faresini inceledik. Bakalım ürün bizlere neler sunuyor?

HyperX Pulsefire Raid RGB özellikleri

Boyut olarak bize ideal ölçülerde gelen modelin hem sol hem de sağ tarafında yumuşak bir doku kullanılmış. Toplamda 11 adet programlanabilir tuş yer alan farede, bu tuşların büyük bir çoğunluğu sol tarafta kümelenmiş. Bu noktada sol tarafta yer alan dört makro tuşuna erişim kolay olsa da, uzak kenardaki diğer makro tuşuna erişmek biraz sorun olabiliyor. HyperX logosunda ve tekerleğin çevresinde RGB aydınlatma bulunuyor.

HyperX‘in destekli N Genuity yazılımı üzerinden RGB aydınlatmanın kontrolü sizde. Burada yer alan beş farklı efekti kullanabiliyor ya da rengi dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca aynı yazılımı, makro tuş atamaları için de kullanabiliyoruz. Donanım özelliklerinden bahsedecek olursak modelde Minimum 200 DPI – Max 16.000 DPI tarama hızına çıkabilen Pixart PMW3389 sensör kullanılıyor. Ayrıca sağ ve sol tarafta 20 milyon tıklamaya dayanıklı Omron anahtarlar olması önemli.

Devamını oku

Video

Ne oluyor bu fiyatlara? (VIDEO)

Yazan:

Son dönemde bazı ürünlerin fiyatlarında anormal bir artış fark ettik. Bu videoda, bizim fark ettiğimiz fiyat artışlarını yorumladık.

Hangi ürünlerde fiyat artışı var?

Öncelikle lütfen siz de videomuzda belirttiğimiz gibi fark ettiğiniz abuk fiyat artışlarını bu videonun altına yazın. Biz bu videoda Realme 5 Pro, Playstation 4 ve geçtiğimiz günlerde karşılaştırma videosu için satın aldığımız HP dizüstü bilgisayar modelinde önemli oranda artış fark ettik.

Realme 5 Pro modeli, 1799 TL’den satışa çıkmasının ardından bugün 2500 TL ile 2600 TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Öte yandan uzun süredir 2100 TL fiyat bandında satılan 1 TB PlayStation Slim fiyatları 3600 – 3700 TL’lere kadar çıkmış durumda. Geçtiğimiz günlerde karşılaştırmasını yayınladığımız iki benzer HP dizüstü bilgisayar modeli ise, biz videoyu çektiğimiz tarihte 2300 TL bandındayken, şimdi her ikisi de 3000 TL’nin üzerinde satılıyor.

Devamını oku