Sosyal medya

Video

10 aydır kullanılan Samsung Galaxy S10e ne halde? (VIDEO)

Tarafımıza 10 ay önce inceleme ürünü olarak gönderilen ve Ersin’in ilk geldiği günden bugüne kullandığı Galaxy S10e‘nin son durumunu ele alıyoruz. Bakalım geçen sürenin ardından pil, performans ve kamera gibi kriterlerde cihazın durumu ne halde?

10 ay sonra Galaxy S10e durumu

Geçen sürede Ersin’in telefonla ilgili en büyük şikayeti pil tarafında. Zira hem eski pil performansının olmayışı hem de %5-6 seviyelerinde telefonun çat diye kapanması söz konusu.

reklam
MSI reklamı

Samsung

Performans konusunda ise herhangi bir değişikliğin olmaması sevindirici. Zira oldukça güçlü bir işlemciyle gelen S10e modeli, geçen süreye rağmen performansından bir şey kaybetmedi. Aynı şekilde kamera performansı da gayet iyi durumda ve Ersin çekmiş olduğu fotoğraflardan oldukça memnun.

Fiyat konusunda ise neredeyse 1 yıl olmasına karşın telefonun fiyatının önemli derecede düşmemesi, bazı yeni ve güçlü alternatifler karşısında telefonun zayıf kalmasına sebep oluyor. Örneğin artık benzer fiyat etiketine Mi Note 10 gibi modeller de alınabilir.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

2 yorum

2 yorum

  1. F

    16 Ocak 2020 at 14:50

    Yoksa dergiye reklam mi vermiyorlar?

  2. Kerem

    28 Ocak 2020 at 02:26

    S8 de batarya açısından aynı problemi yaşamıştım. S10e almayı düşünüyorum. Merak ettiğim su bu batarya konusunda servis destek vermiyor mu? Batarya değişimi vs. yapmıyorlar mı?

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video

TCL televizyonları “Yerli Üretim” ile satışta! (VİDEO)

Yazan:

Dünyanın 2 numaralı televizyon üreticisi olan TCL, nihayet Türkiye pazarına giriş yaptı. İlk aşamada 2 farklı model ve 3 farkı ürün ile giriş yapan marka, 50 ve 55 inç 4K Android TV P8M ailesi ve Quantum Dot teknolojili QLED televizyonu C715 ile Türkiye pazarına merhaba dedi.

Ersin ve Aydoğan da hem özel basın lansmanından öğrendikleri detayları hem de bu televizyonların öne çıkan özelliklerini aktarıyor.

reklam
MSI reklamı

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

İnceleme

Huawei Watch Fit inceleme – 899 TL’ye neler sunuyor?

Yazan:

Huawei Watch Fit inceleme kapak

Huawei Watch Fit inceleme videomuzda, şirketin en yeni akıllı saatini inceliyoruz. Ürün, aslında akıllı saat ve bileklik formunun tek bir vücutta harmanlanmış hali. Bakalım 899 TL’lik satış fiyatıyla listelenen ürün kullanıcılara neler sunuyor?

reklam
MSI reklamı

Huawei Watch Fit inceleme – Uyumluluk ve tasarım özellikleri

Cihaz, temelde hem Android hem de iOS işletim sisteminde kullanılabiliyor. Ancak burada kullandığınız cihaza göre karşılaşabileceğiniz bazı kısıtlamalar bulunuyor.

Eğer iOS bir cihaz kullanıyorsanız stres takibi, farklı saat arayüzlerine ulaşma, düşük kalp hızı uyarısı özelliğinden faydalanamıyorsunuz. Android tarafında ise cihazda yer alan saat üzerinden telefonun kamerasıyla fotoğraf çekme özelliği sadece EMIU 8.1 ve üzeri modellerde destekleniyor.

Huawei Watch Fit

Ürünün tasarımına baktığımızda şu an ülkemizde Grafit Siyahı, Nane Yeşili ve Sakura Pembe renk seçeneğiyle satışta. Ancak önümüzdeki günlerde Kavun Portakalı renkli diğer modeli de satışta olacak. Modelin üzerinde bir adet fiziksel tuş ile dikdörtgen yapıda bir dokunmatik ekran tasarımı bulunuyor. Dikdörtgen ekran formu hem bildirimleri görüntüleyebilmek hem de daha “akıllı saat” görünümü isteyen kullanıcılar için güzel bir seçim olmuş.

34 gram ağırlığı ile hem hafif hem de 10.7 mm kalınlığı ile Huawei Watch Fit modelinin oldukça zarif olduğunu söyleyebiliriz. Ekran 1.64 inç boyutlu AMOLED panel kullanıyor ve 280 x 456 piksel çözünürlük sunuyor. Parlaklığı isterseniz 5 kademeli olarak ayarlayabiliyor isterseniz de otomatik modda kullanabiliyorsunuz. Ekran dilerseniz özel bekleme ekranı seçenekleriyle her zaman açık olarak kullanılabiliyor. Ancak bu, pil tüketimini arttırdığından batarya ömrüne olumsuz olarak etki ediyor.

Huawei Watch Fit

Cihazın yeteneklerini sağlık, spor ve akıllı telefon yetenekleri olarak ayırmak gerek. İlk noktada 24 saat boyunca kalp atışı izleme, spO2 ölçümü, stres ölçümü, detaylı uyku takibi ve regl döngüsü takibi özellikleri öne çıkıyor. Spor konusunda ise 96 farklı egzersiz modu ile otomatik egzersiz tanıma ve fitness kursları karşımıza çıkıyor. Akıllı telefon yeteneklerinde ise gelen aramayı görüntüleyebiliyor ancak saat üzerinde konuşamıyoruz. Tabii ki WhatsApp, e-mail, SMS ve diğer uygulamalardan gelen bildirimleri de saat üzerinde görüntüleyebilmek mümkün. Ayrıca müzik kontrolü de unutulmamış.

Son olarak Huawei Watch Fit, 10 güne varan bir pil ömrü sunuyor. Bu değer, her zaman açık ekran özelliği ve parlaklık başta olmak üzere kullanıma göre değişiyor. Eğer her zaman açık ekran kapalı olarak kullanır ve parlaklığı da 5. seviye yerine otomatik ve düşükte tutarsanız, 10 günlük süre görülebiliyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Sizin Yorumunuz

Xiaomi Mi Note 10 Pro Kullanıcı Deneyimi (Mücahit Gümüş)

Yazan:

Sizin Yorumunuz serimizin yeni konuğu Xiaomi Mi Note 10 Pro akıllı telefonuyla Mücahit Gümüş oldu. Bakalım Mücahit Bey, telefonla ilgili bize neler anlatacak?

reklam
MSI reklamı
Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu