Sosyal medya

Donanım

ZyXEL’den performans tutkunlarına özel Modem/Router SBG 3300N

ZyXEL’in yeni nesil ADSL2+ VDSL2 Multi Wan Kablosuz Güvenlik Ağ Geçidi Ürünü, yüksek performans arayanlara hitap ediyor.

Evlerde internete bağlanan cihaz sayısı artarken, kablolu ve kablosuz ağ trafiğinin en verimli şekilde çalışması daha mühim hale geliyor. Şık tasarımı ile dikkat çeken ZyXEL SBG 3300N, yüksek performans arayanlara hitap ediyor. Güvenli VPN, 3G gibi sıradan bir modemde bulamayacağınız birçok özelliği ile öne çıkan ve ZyXEL’in yenilikçi yaklaşımının eseri olan cihaz, güç tüketiminde cimri olmasının yanı sıra, işlem gücü performansıyla da dikkat çekiyor.

ZyXEL’in yeni nesil ADSL2+ VDSL2 Multi Wan Kablosuz Güvenlik Ağ Geçidi Ürünü, yüksek performans arayanlara hitap ediyor. Cihaz, güvenli VPN, 3G gibi sıradan bir modemde bulamayacağınız birçok özelliği ile dikkat çekiyor. DSL, Ethernet, fiber ve mobil geniş bant gibi esnek WAN (Geniş Alan Ağı) seçimleri sunan modem / router, yük dengesi (Load Balancing), ve VLAN (Sanal Yerel Alan Ağı) gibi birçok avantajı bünyesinde barındırıyor. Farklı bağlantı ihtiyaçları olan küçük işletmelere yüksek kalitede internet erişim imkânı sunan ürün, Routing, Wi-Fi, IPSec VPN performanslarıyla da iş verimliliğini artırıyor. Operasyonel etkinlik ve 20 kanal eş zamanlı VPN ile güvenli bir bağlantı olanağı sağlayan modem / router aynı zamanda 802.11n özelliği ile de yüksek performanslı kablosuz iletişim imkânı sunuyor.

Son teknoloji, şık tasarım
Güçlü teknolojisinin yanında şık tasarımı ile de dikkat çeken cihaz, Multi WAN özelliği ile birden fazla WAN ara yüzüne sahip. Böylece bağlantı kesildiğinde, diğer WAN tarafından internet bağlantısının devam ettirilmesi mümkün oluyor. Güvenli bağlantıyı tek kutuda ölçeklendirilebilir şekilde sunan ürün, ADSL2+/VDSL2, Ethernet WAN, USB üzerinden 3G erişimi, yük dengeleme (Load Balancing) özellikleri ile kendini farklı kılıyor. Estetik tasarımıyla dikkat çeken cihaz, çoklu SSID desteği, SSID gizleme, WLAN izolasyonu, ziyaretçi erişimi desteği gibi özellikleri ile de göz dolduruyor.

Güçlü Güvenlik Duvarı ve Güvenli VPN

Ürünün diğer avantajları arasında, güçlü güvenlik duvarı ve güvenli VPN yer alıyor. Eş zamanlı 20 IPSec VPN desteği ile kullanıcılar, yüksek derecede güvenliğe ve internet uygulamalarında daha iyi kontrol olanağına sahip oluyorlar. SBG3300N, IPSec, PPTP ve L2TP gibi VPN ve tunneling protokollerinin tümünü destekleyen cihaz, güvenlik ve erişim uygulamaları kullanımını da mümkün kılıyor. 802.11n kablosuz ağ bağlantı standardı ile gelen modem / router veri akışını geniş bir alanda ve kesintisiz bir şekilde sağlıyor.

Güç tüketiminde cimri

Güç tüketimi konusunda son derece cimri olan cihaz, gelişmiş yönetim ve merkezi log alabilme özellikleri ile donatılmış olarak geliyor. Ürünün kablosuz zamanlama özelliği sayesinde istenilen süre içerisinde kablosuz erişimin açık olması sağlanabiliyor.1 GbE 10/100/1000 WAN Portu ve 4 GbE 10/100/1000 LAN Portu’na sahip modem / router, 300 Mbps’e kadar kablosuz veri transfer hızı desteği sunabiliyor, 32 adete kadar MAC adresi filtreleyebiliyor. Üründeki Quality of Service (QoS) özelliği ise HD video, internet erişimi ve VoIP uygulamaları gibi farklı bant genişliğine ihtiyaç duyan uygulamaların önceliklendirilmesini sağlayarak her zaman en kaliteli iletimin gerçekleştirilmesine olanak tanıyor.

IPv6 desteği bulunan cihaz, aynı zamanda kullanıcı dostu bir ara yüzle yüksek performans sağlıyor.

IPv6 desteği bulunan cihaz, aynı zamanda kullanıcı dostu bir ara yüzle yüksek performans sağlıyor.

 

IPv6 desteği ve “yeşil” tasarım

IPv6 desteği bulunan cihaz, aynı zamanda kullanıcı dostu bir ara yüzle yüksek performans sağlıyor. SBG3300N Kablosuz Güvenlik Ağ Geçidi, ZyXEL’in tüm diğer ürünlerinde olduğu gibi, topluma ve çevreye karşı sorumluluk anlayışının bir parçası olan yeşil tasarım özelliklerine sahip.

Çoklu kullanıcı ve yüksek performans ihtiyacı olan KOBİ seviyesindeki ofisler için ideal…
Evlerde internete bağlanan cihaz sayısı artarken, kablolu ve kablosuz ağ trafiğinin en verimli şekilde çalışması daha mühim hale geliyor. Öte yandan ağ ve internet üzerinde çalıştırılan uygulamaların ağ ve DSL hız performansıyla en yüksek hızlarda istemcilere aktarılmasında Router’ın işlem performansı büyük önem arz ediyor. ZyXEL, kullanıma sunduğu ürünü ile bu alanda ortaya çıkan ihtiyaçlara çözüm sunuyor.

Günümüzde KOBİ’ler, yüksek kullanıcı sayısını karşılamak, küçük ve orta işletmelerde bulunan tüm kullanıcılara internet erişimi sağlamak üzere SBG3300N gibi güvenlik ağ geçişlerine yöneliyorlar. ZyXEL, içerdiği özel uygulamalar ve hepsi bir arada ürünleri ile KOBİ’ler ve diğer tüm kurumsal şirketlerin ihtiyaçlarını da en iyi şekilde ve en ekonomik şartlarda karşılayabiliyor.
ADSL2+ VDSL2 Multi WAN Kablosuz Güvenlik Ağ Geçidi’nin temel özellikleri:

Multi WAN özelliği sayesinde birden fazla WAN ara yüzü

ADLS2+/VDSL2
Ethernet WAN
USB üzerinden 3G
Yük Dengeleme (Load Balancing)
Failover, Fallback
Çoklu SSID desteği
SSID gizleme özelliği
Ziyaretçi erişimi desteği
WLAN izolasyonu
Güçlü Güvenlik Duvarı
Eşzamanlı 20 IPSec VPN
İçerik Filtreleme
Gelişmiş yönetim
Merkezi log alabilme
1GbE 10/100/1000 WAN portu
4GbE 10/100/1000 LAN portu
802.11n standardı ile 300 Mbps hız
32 adet MAC adres filtreleme
Kablosuz Zamanlama Özelliği
IPv6 Desteği QoS
IPSec VPN üzerinden PPTP, IPSec ve L2TP VPN Failover, VPN Fallback

 

Casper VIA V8 İncelemesi

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

HTC Vive Cosmos Türkiye’de!

HTC Vive Cosmos Türkiye lansmanı yapıldı. PC tabanlı en güçlü sanal gerçeklik (VR) sistemi Vive Cosmos 21 Ekim’den itibaren satışta olacak.


İlginizi çekebilir; Sanal dünyanın kapılarını araladık! | HTC Vive Pro incelemesi


HTC Türkiye Ülke Müdürü Batuhan Başal’ın katılımıyla Riot Games Espor Sahnesi’nde gerçekleşti. Sanal gerçekliği yeniden tanımlayan HTC Vive’ın yeni sistemi Vive Cosmos’un bugün itibarıyla firmanın en çok yönlü başlığı olduğunu ifade eden Batuhan Başal, konuşmasında şunları söyledi: “Beklentileri her zaman bir üst seviyeye taşıyan HTC Vive’ın yeni ürünü Vive Cosmos için son derece heyecanlıyız. Cosmos, özellikle yeni içten dışa hassas takip sistemi sayesinde kullanıcılara rakipsiz bir deneyim sunmakla kalmayacak, aynı zamanda da sanal gerçeklik dünyasına bugüne kadarki en hızlı ve kolay erişimi sağlayacak.” Yeni platformun oyun ve eğlence dünyasına çok şey katacağını belirten ve üst düzey bir VR deneyiminin nasıl olması gerektiği fikrini geliştirmeye devam ettiklerinin altını çizen Başal, HTC’nin halihazırdaki gelecek vizyonundan ve yeni dönem faaliyetlerinden de bahsetti.

İçten dışa geniş ve hassas takip için altı adet kamera sensörüyle donatılan yeni Vive takip sistemi, basit kurulumuyla VR dünyasına daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay giriş sağlıyor. Orijinal Vive modelinden yüzde 88 daha fazla olan 2880 x 1700 piksel çözünürlükle Cosmos, kristal netliğinde metin ve grafikler sunuyor. Yeni LCD paneller, pikseller arasındaki mesafeyi azaltıyor ve gerçek RGB ekranlarla birlikte piksellerin çevresinde ince siyah çizgiler oluşmasını önlüyor.

Yukarı katlanabilen tasarım, kullanıcıların VR yolculuğunu kesmeden gerçek dünyadan sanal gerçekliğe saniyeler içinde geçmesini sağlıyor. Entegre kulaklıklar geliştirilmiş bir ses kalitesine sahip. Cosmos’un tamamen yeniden tasarlanan kontrol cihazları, VR içinde yapılabilecekleri en üst seviyeye getiriyor ve uzun oyun maratonlarında rahatlığı artırıyor.

Cosmos, kolaylıkla kurulabilen yeni Vive Reality System ile kullanıcıların anında sanal dünyalara adım atabilmesini sağlıyor. Vive Cosmos, Vive için yeni bir temel yazılım deneyimi sunan Vive Reality System’i destekleyen ilk başlık. VR için tamamen yeni bir tasarıma sahip olan Vive Reality System, ayrıca Lens adlı yeni tasarlanan bir kullanıcı arayüzüne sahip. Cosmos ile XR ve Viveport Infinity uygulamalarında ve Origin adlı yeni dinamik ana ekranda kolayca gezinmek mümkün.

HTC Vive Cosmos Teknik Özellikleri:

  • Çözünürlük: Her gözde 1440 x 1700 piksel (Toplam 2880 x 1700 piksel)
  • Ekran: Çift 3,4 inç (çapraz) LCD
  • Yenileme hızı: 90 Hz
  • Görüş alanı: 110 derece
  • Ses: Dahili stereo kulaklık
  • Gerekli PC bağlantısı: USB 3.0, DisplayPort 1.2
  • Çevre Birimleri İçin Girişler: USB-C 3.0, modlar için özel bağlantı
  • Takip: Ayakta ve oturur pozisyonlar için minimum alan gereksinimi yoktur, oda ölçeği modunda minimum 2 m x 1,5 m
  • Ön Panel Modülleri: Vive Motion Mod (Cosmos ile birlikte gelir) ve Vive Cosmos External Tracking Mod (Ayrı satılır)
  • Vive Kablosuz Adaptör desteği: Evet, bağlantı kitiyle birlikte ayrı satılır. Boş PCIe yuvası gereklidir.
Devamını oku

Donanım

ASUS ProArt PA90, Good Design 2019’da ödül kazandı

Yazan:

ASUS ProArt Station PA90

ASUS ProArt PA90 Mini PC, Good Design 2019’te ödüle layık görüldü. Japonya Tasarım ve Tanıtım Enstitüsü (JDP) tarafından düzenlenen Good Design ödülleri 63 yıldır veriliyor. Bu ödüller, Uluslararası Tasarım Birliği tarafından tanınan dört büyük tasarım ödülleri arasında yer alıyor. JDP bu yıl dünyanın her yanından gelen 4772 adayı inceledi

ASUS ProArt PA90 Mini PC neler sunuyor?

İş istasyonu sınıfında bir PC olan ASUS ProArt Station PA90, profesyonel içerik üretimi için ideal. 9. Nesil Intel® Core™ işlemciler, NVIDIA® Quadro® ekran kartlarıyla donatılan model, büyük dosyaların hızlı aktarımı veya artırılmış depolama kapasitesi için Intel® Optane™ teknolojisine de destek veriyor.

Sahip olduğu Thunderbolt™ 3 bağlantısıyla da yüksek aktarım hızları ve birden fazla cihaza veya ekrana bağlanma imkanı sunuyor. Sessiz ve verimli sıvı soğutma çözümü ise kararlı performans sağlarken fan gürültüsünü de ortadan kaldırıyor. Fotoğraf ve video düzenleme ile mimarlık, mühendislik ve üretim işlerindeki bilgisayar destekli tasarım (CAD) için mükemmel olan bu kartlar medya ve eğlence için de harika performans sunuyor.

Devamını oku

Donanım

3. Nesil AMD Ryzen PRO serisi işlemciler tanıtıldı

Yazan:

3. Nesil AMD Ryzen Pro

3. Nesil AMD Ryzen PRO serisi işlemciler, bugün yapılan duyuruyla birlikte resmi olarak tanıtıldı. AMD Ryzen PRO ve Athlon PRO masaüstü işlemciler güçlü performans, dahili güvenlik özellikleri ve kurumsal sınıf güvenilirliği birleştiriyor. 2019’un son çeyreğinde başlamak üzere HP ve Lenovo’nun AMD Ryzen PRO ve Athlon PRO masaüstü işlemcileriyle güçlendirilmiş, dayanıklı kurumsal masaüstü PC’ler de satışa sunulmuş olacak.

3. Nesil AMD Ryzen PRO serisinde neler var?

Model Çekirdek/ İş parçacığı TDP (Watt) Maks./Taban frekansı (GHz) L2 + L3 Arabellek (MB)
AMD Ryzen™ 9 PRO 3900 12 / 24 65W 4.3 / 3.1’e kadar 70
AMD Ryzen™ 7 PRO 3700 8 / 16 65W 4.4 / 3.6’ya kadar 36
AMD Ryzen™ 5 PRO 3600 6 / 12 65W 4.2 / 3.6’ya kadar 35

Radeon™ Vega Grafikli AMD Ryzen™ PRO masaüstü işlemciler:

Model Çekirdek/ İş parçacığı TDP (Watt) Maks./Taban frekansı (GHz) L2 + L3 Arabellek (MB) Grafik İşlem Ünitesi
AMD Ryzen™ 5 PRO 3400G 4 / 8 65W 4.2 / 3.7’ye kadar 6 11 İşlem Ünitesi
AMD Ryzen™ 5 PRO 3400GE 4 / 8 35W 4.0 / 3.3’e kadar 6 11 İşlem Ünitesi
AMD Ryzen™ 3 PRO 3200G 4 / 4 65W 4.0 / 3.6’ya kadar 6 8 İşlem Ünitesi
AMD Ryzen™ 3 PRO 3200GE 4 / 4 35W 3.8 / 3.3’e kadar 6 8 İşlem Ünitesi

Radeon™ Vega Grafikli AMD Athlon™ PRO masaüstü işlemciler:

Model Çekirdek/ İş parçacığı TDP (Watt) Maks./Taban frekansı (GHz) L2 + L3 Arabellek (MB) Grafik İşlem Ünitesi
AMD Athlon™ PRO 300GE 2 / 4 35W 3.4 / 3.4’e kadar 5 3 İşlem Ünitesi

Aile neler sunuyor?

AMD Ryzen PRO 3000 serisi işlemciler, kurumsal masaüstü bilgisayarlar için rekabetçi performans vadediyor:

Ryzen 9 PRO 3900 ve Ryzen 7 PRO 3700, aynı güç kullanımında rakiplerinden 2 kata kadar daha hızlı performans vadederken, serin ve sessiz bir PC kullanım ortamı sağlıyor;
– Ryzen PRO işlemciler, içerisinde finansal hizmetler, bilim ve enerji gibi farklı endüstrilerde simülasyon çalıştırmaktan denklem çözmeye kadar, rakiplerine göre %127’ye kadar daha hızlı veri işleme gücü sunar.
– Gelişmiş 7nm SoC ve seçili modellerde 65W TDP değerinde 12 çekirdeğe kadar “Zen 2” çekirdek mimarisi sunuluyor.

Her AMD Ryzen PRO işlemci, kullanıcının bilgisayarını korumaya yardımcı olmak için, AMD GuardMI teknolojisini kullanan, güçlü ve dahili bir güvenlik yardımcı işlemcisi barındırıyor. AMD Memory Guard tam sistem bellek şifrelemesi ile cold boot saldırılarına karşı savunmaya yardımcı olurken, AMD teknolojisi ile Windows Security, Lenovo ThinkShield™ ve HP Sure Start™ gibi OEM güvenlik özelliklerini destekliyor ve tamamlıyor.

Devamını oku