Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Yeni Sony Xperia Modeli 26 Ekim’de Tanıtılacak!

sony xperia lansman

Sony, akıllı telefon tarafında yıllar evvel ülkemizden çekilmiş olsa bile, Türk kullanıcılar tarafından hala her adımı dikkatle ve heyecanla izlenen markalardan biri konumunda. Marka, ülkemizden çıkışının ardından global pazarda da gerileme yaşasa da; yeni Xperia modelini dünya çapında merakla bekleyen çok fazla kullanıcı var. Bu durumu en son Ağustos ayının sonlarında Xperia 1 III lansmanında da gözlemlemiştik. O günden bugüne sessizliğini koruyan Sony, nihayet yeni bir akıllı telefon lansmanıyla da 26 Ekim’de teknoloji tutkunlarının karşısına çıkacak.


İlginizi çekebilir: Sony’nin Son PS5 Güncellemesi Sadece Performansı Arttırıyor


Sony, nihayet sessizliğini bozuyor

Aslında Sony uzun bir süredir sessiz sedasız gözükse de; şirket Japonya’da yeni model lansmanı yapmış ve sadece Japonya pazarına özel olarak Xperia 10 III Lite modelini satışa sunmuştu. Ardından geçen süre boyunca da şirketin global pazara yönelik olarak hiçbir hamlesi olmamıştı. Uzun süren sessizliğini bozan şirket, yeni bir akıllı telefon lansmanıyla 26 Ekim’de karşımıza çıkacak.

Xperia 10 III Lite

Xperia 10 III Lite

Yeni gelecek olan Sony markalı akıllı telefonun Xperia ailesinde nereye konumlanacağı da büyük merak konusu. Mark 4 modelleri hakkında bir beklentiye sahip olanlar için böyle bir beklentiye kapılmamalarını tavsiye ederiz çünkü Mark 3 modelleri daha yeni yeni tanıtılmışken ve Qualcomm’un yeni modelleri henüz duyurulmamışken Mark 4 bir cihaz gelmesi çok zor.

Yeni gelecek Xperia modelinin ne olmasını bekliyoruz

Sony’nin pazardaki aktif rolünün azalması da piyasada markayla ilgili çok daha az sızıntı oluşmasına sebep oluyor. Böyle olunca yeni modellerle ilgili bilgi edinmek ve tahmin yürütmek de çok daha zorlaşıyor. Durum böyle olunca da herkesin aklına orta segment bir cihaz tanıtılacağı ihtimali geliyor. Fakat Sony için orta segment bir cihaz tanıtımı sükse yaratabilecek bir etkinlik olmaktan çok uzakta. Yani bu noktada beklentiyi çok da orta segmente düşürmemek lazım. O yüzden yeni Xperia modelinin ne olacağını kestirmek gerçekten çok zor. Neler olacağını ise, bekleyip göreceğiz.

Lansmanı izlemek isteyenler, Sony’nin resmi Youtube kanalı üzerinden etkinliğe ulaşabilecekler.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

1 yorum

1 yorum

  1. user

    19 Ekim 2021 at 11:39

    her gün birkaç kez sony web sitesi mobile kısmını check birkaç senedir bu moddayım 😀

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval