Sosyal medya

Kamera Kıyaslama

Xiaomi Mi A3 vs Meizu Note 9 kamera kıyaslaması

Xiaomi Mi A3 vs Meizu Note 9 kamera karşılaştırması

Xiaomi Mi A3 vs Meizu Note 9 kamera karşılaştırma videosu ile karşınızdayız! Son dönemin 2000 TL civarı fiyat segmentindeki iki gözde telefonu bu videoda karşı karşıya geliyor. Bakalım arka kamera ve ön kamera sonuçları neler gösteriyor?

Xiaomi Mi A3 vs Meizu Note 9 kamera karşılaştırması

İlk olarak Xiaomi Mi A3 modelinin kamera özelliklerini anlatacak olursak cihazda üçlü bir arka kamera kurulumu görüyoruz. Ana kamera F/1.8 diyafram değerine sahip ve 48 MP çözünürlüğünde. İkinci kamera 8 MP ve ultrageniş açı sensör olarak görev yaparken, üçüncü kamera 2 MP ve derinlik algılayıcısı olarak çalışıyor. Ön tarafta ise 32 MP‘lik F/2.0 diyafram değerine sahip bir ön kamera mevcut. Cihazın hiçbir kamerasında OIS desteği bulunmuyor.

Xiaomi Mi A3

Meizu Note 9 modelinde ise çift arka kamera kurulumu görüyoruz. Ana kamera yine 48 MP çözünürlüğünde ve F/1.7 diyafram değerine sahip. Öte yandan ikinci kamera ise 5 MP‘lik derinlik algıyacısı olarak çalışıyor. Son olarak ön kamera ise F/2.0 diyafram değerine sahip ve 20 MP çözünürlüğünde. Bu modelde de hiçbir kamera modülünde OIS desteği bulunmuyor.

Meizu Note 9

İki cihazın fiyatlarını karşılaştırdığımızda Xiaomi Mi A3 modeli 1999 TL ile satılırken, Meizu Note 9 modeli 1729 TL‘ye satılıyor.

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamera Kıyaslama

GCam vs orijinal kamera: Xiaomi Mi A3

Yazan:

Xiaomi Mi A3 GCam

GCam özelinde yeni bir seriye başlıyoruz. Bu seride bazı telefonlara GCam nasıl kurulur, kurulum sonrası orijinal kamera yazılımı ile çekilen fotoğraflarla arasında ne gibi farklar var buna bakacağız. Serinin ilk konuğu ise Xiaomi Mi A3 modeli oldu.

Xiaomi Mi A3 GCam kurulumu

Bu bağlantıdan GCam APK’sını indirin: https://hwp.to/2MmrPku

Telefonunuza indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın ve uygulamayı yükleyin. Yeni kamera ikonu, uygulamalar çekmecesinde görünecektir. Bu arada telefonunuzun ayarlar bölümünde “bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver” seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor.

Xiaomi Mi A3, CameraAPI2 desteğine sahip olduğu için root gerektirmiyor.

Xiaomi Mi A3 kamera özellikleri

48 MP’lik ve F/1.7 diyafram değerine sahip ana kameranın yanı sıra cihazda 8 MP ultrageniş açı ve 2 MP derinlik algılayıcısı yer alıyor. Kamerada HDR ve yapay zeka desteği sunulurken, yaptığımız denemelerde kendi kamera yazılımı yerine GCam denediğimizde çok daha iyi sonuçlar aldık. Ön tarafta ise 32 MP’lik bir ön kamera bulunuyor. Ön kamerada da yazılımsal olarak portre fotoğrafları çekebiliyoruz.

Devamını oku

Kamera Kıyaslama

Samsung Galaxy Note 10+ vs. Samsung Galaxy Note 9 kamera karşılaştırma

Samsung Galaxy Note 10+ vs. Samsung Galaxy Note 9 kamera karşılaştırma

Samsung Galaxy Note 10+ ile Samsung Galaxy Note 9 kamera performans karışılaştırması videosu ile karşınızdayız.


İlginizi çekebilir; Galaxy Note 10+, S10+, S10e ve Note 9 video karşılaştırma!


Samsung Galaxy Note 10+ vs. Samsung Galaxy Note 9 kamera karşılaştırma

Samsung’un en yeni ve en güçlü telefonu konumundaki Galaxy Note 10+, lansmanda çok daha kötü olarak gösterilen Galaxy Note 9 ile karşı karşıya geliyor.

Peki Note 9 gerçekten Note 10+ karşısında kötü mü? Aradaki tam manasıyla iki kat fiyat farkı bulunan bu iki modelde fiyat farkına değecek kamera geliştirmesi var mı bu videoda görebilirsiniz.

Ana kamera, 2x zoom, gece modu ve sarsıntı önleyici modlarıyla da yaptığımız çekimlerde Note 9 ile Note 10+ kameralarının farklarını rahatlıkla görebileceksiniz.

İyi seyirler…

Devamını oku

Kamera Kıyaslama

Samsung Galaxy Note 10+, S10+, S10e ve Note 9 video karşılaştırma!

Samsung Galaxy Note 10+, S10+, S10e ve Note 9 video karşılaştırma!

Samsung Galaxy Note 10+ modelinin video performansını sırasıyla Galaxy S10+, S10e ve bir önceki nesili Galaxy Note 9 ile karşılaştırıyoruız.


İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy Note 10+ kamera performansı nasıl? | DxOMark #13


Samsung Galaxy Note 10+, S10+, S10e ve Note9 video karşılaştırma!

Arka kamera video kaydını 4K / 60 fps olarak alırken, ön kameralarda ise 4K 30 fps, Note9’da 2K 30 fps olarak aldığımızı belirtelim.

Bakalım Note10+ diğer kardeşlerine göre nasıl bir performans sergiliyor.

Devamını oku