Sosyal medya

Basın Bülteni

Xerox’dan Tabaka Kağıt ve İnkjet İlk Kez Bir Arada

Tabaka kağıt ile inkjet baskı sistemini ilk kez bir arada sunan baskı makinesi Xerox Brenva HD, Türkiye’de satışa sunuluyor.

Teknoloji ve iş süreç yönetimi alanında dünyanın lider şirketlerinden Xerox, bir ilke daha imza atıyor. Xerox, baskı sektörünün ilk tabaka kağıda baskı yapan inkjet dijital baskı sistemi Xerox Brenva HD’yi Türkiye’de kullanıma sundu. Baskı işletmelerinin büyüyen inkjet baskı pazarında, daha uygun maliyetlere yüksek hacimli dijital baskı işleri yapmalarını sağlayacak Xerox Brenva HD Production Inkjet Press, pazardaki dengeleri değiştirmeye aday bir baskı sistemi.

Ayda 3 milyon sayfa baskı

Xerox iGen’den adapte edilen Xerox Brenva HD’nin baskı platformu, ayda 750 bin ile 3 milyon sayfa arasında baskı yapma kapasitesi sunuyor. 600×600 dpi çözünürlüğünde dakikada 197 A4 sayfa baskı hızı olan Xerox Brenva HD’nin 8 ayrı kağıt çekmecesine 20.000 sayfa kağıt istiflenebiliyor. 60 gramdan 220 gram kağıt ağırlıklarına baskı yapabilen Xerox Brenva HD ile 177,8 mm x 25 mm’den 364 mm x 520 mm’e kadar farklı kağıt ebatları kullanılabiliyor. Xerox Brenva HD, 1. hamur, işlenmemiş ve inkjet kağıtlara baskı yapabilme imkanı veriyor.

4 farklı mürekkep yoğunluk modu

Xerox Brenva HD, 4 farklı yoğunlukta mürekkep damlatma modu ile baskı uygulamalarında istenilen miktarda mürekkep harcanmasını sağlıyor. 4 farklı yoğunlukta mürekkep damlatma özelliği ile ister düşük ister yüksek baskı kalitesinde çıktı alınabiliyor. Xerox Brenva HD’nin nesneye dayalı renk yönetim sistemi; metin, grafik ve görüntü ayrımı yaparak her birini ayrı ayrı optimize ediyor; baskı tipine uygun farklı damla yoğunlukları ile tüm spot renkleri kağıt üzerine aktarıyor.

İster mono ister renkli

Xerox Brenva HD ile istenirse sadece mono (siyah beyaz) baskı da yapılabiliyor. Satır içi spektrofotometre ve Full Width Array özelliği sayesinde özel profil oluşumunu otomatik olarak yapılabiliyor ve baskı sırasında oluşabilecek püskürtme eksiklerini düzeltebilme imkanı veriyor.

En ileri teknoloji ile ölçülebilir iş sonuçları

Xerox Brenva HD, kusursuz baskı uygulamaları geliştirilmesi için üzerinde birçok üstün teknoloji barındırıyor:

 • İş odaklı renk yönetim sistemi: Baskı işleminde kullanılacak yazı, grafik ve görselleri tanımlıyor ve her bir unsura özgü görüntü kalitesi düzeyini otomatik olarak ayarlıyor.
 • Mürekkep tahmin aracı: Baskı işlemi öncesinde ne kadar mürekkep kullanılacağını öngörüyor ve bu miktarı kullanıcısına bildiriyor. Aynı zamanda operatöre piksel seviyesini, baskı boyutunu ve böylece mürekkep kullanım oranını düşürme veya yükseltme imkanı veriyor.
 • Sadece siyah modu: Kullanıcı isteğine göre siyah beyaz baskı cihazları kadar tasarruflu modda çalışabiliyor. İşlemsel faturalama, direkt posta ve reklam gibi kar getiren uygulamalar için renkli ve siyah beyaz baskı opsiyonları arasında kolayca geçiş imkanı sunuyor.
 • Inline spektrofotometre: Baskı cihazı kalibrasyonu ve medya profili yaratmak gibi en çok ihtiyaç duyulan konularda otomasyon özelliği sağlıyor, baskı sırasında püskürtme eksikliklerini düzeltebiliyor.

En düşük baskı maliyeti

Xerox Brenva HD, inkjet ile tabaka baskının avantajlarını tek bir üründe sunarak en düşük maliyetlere en kaliteli baskı işlerinin yapılmasını sağlıyor. Stoklar üzerinde kontrol, iş yükleme ve bitirme opsiyonlarında çeşitlilik imkanı veriyor. Xerox Brenva HD, baskı uygulamalarında daha fazla renk kullanılmasını, depolama maliyetlerinin azaltılmasını sağlıyor. İş akışlarının, baskı uygulamalarının ve alan yönetiminin iyileştirilmesini mümkün kılıyor.

Zengin uygulama çeşitliliği

Baskı işletmeleri Xerox Brenva HD ile rakiplerinden farklılaşabilecekleri çok çeşitli baskı uygulamaları gerçekleştirebilecek. Basılmak istenen dokümanlar IPDS, PDF, PDF-VT gibi çeşitli dosya formatlarında baskıya gönderilebiliyor. Xerox Brenva HD, kitap, kitapçık, kullanım kılavuzları, raporlar, iş dokümanları ile değişken veri içeren doğrudan pazarlama dokümanları basmak için ideal bir baskı sistemi.

Amatör Fotoğrafçı, Elektronik Spor Tutkunu, Outdoor Meraklısı, Sinema Takipçisi, Teknoloji Bağımlısı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

AE Ventures’in ilk İstanbul buluşmasına tüm blockchain meraklıları davetli!

AE Ventures'ın ilk İstanbul buluşmasına tüm blockchain meraklıları davetli!

Blockchain girişimlerine yatırım yapan AE Ventures, İstanbul’daki ilk buluşmasını İNG İnovasyon Merkezi’nde, Türk blockchain girişimcileriyle gerçekleştiriyor.


İlginizi çekebilir; Google Play Pass servisi kullanıma sunuldu


2017’de ICO’sunu gerçekleştirip unicorn statüsüne erişen æternity blockchaini kurucuları tarafından kurulan AE Ventures (eski ismiyle æternity Ventures), ilk kez İstanbul’da bir etkinlik gerçekleştirecek.

30 Eylül Pazartesi günü Levent’teki İNG İnovasyon Merkezi’nde Türk blockchain ekosisteminin tüm oyuncularını etkinlikte bir araya getirmeyi amaçlayan AE Ventures, blockchain meraklısı herkesi de etkinliğe davet ediyor.

AE Ventures'ın ilk İstanbul buluşmasına tüm blockchain meraklıları davetli!

Etkinlikte AE Ventures ekibinden Valentin Alexiev, katılımcılara blockchain girişimlerine nasıl yatırım alabileceklerini anlattıktan sonra AE Ventures tarafından yürütülen Starfleet hızlandırma programı ile ilgili daha fazla bilgi verecek.

Valentin’in sunumundan sonra ise Türk blockchain girişimleri panelinde, Türk girişimciler tecrübelerini katılımcılara aktaracak.

Sonrasında ise networking zamanında katılımcılar pizza ve içecekler eşliğinde yeni bağlantılar kurup, Türk blockchain ekosisteminden bir çok kişiyle tanışma fırsatını elde edecekler.

Etkinliğe Eventbrite sayfasından kayıt olabilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz. https://www.eventbrite.com/e/blockchain-girisiminize-nasl-yatrm-bulabilirsiniz-tickets-73945144919

Devamını oku

Basın Bülteni

UiPath Türkiye Müdürü Tuğrul Cora oldu

UiPath Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Cora

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) ve Yapay Zekâ şirketi UiPath, UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen’in ardından Tuğrul Cora’yı bir senedir yürüttüğü Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İş Ortaklıkları Direktörlüğü’nden sonra Türkiye Genel Müdürü olarak atadığını duyurdu.


İlginizi çekebilir; UiPath Otomasyon Ödülleri yarışması başlıyor!


UiPath Türkiye Genel Müdürü Tuğrul CoraUiPath, Türkiye’de faaliyete geçtiği Ekim 2018’den bu yana 75’ten fazla kurumsal müşteriye ulaştı ve bu rakama her ay yenilerini eklendiğini belirtiyor. UiPath’in müşterileri arasında Türkiye’nin en büyük bankaları, sigorta şirketleri, üretim, perakende, telekomünikasyon, enerji ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren büyük kuruluşlar ve Türkiye’nin en büyük kamu kurumları yer alıyor. UiPath tarafından yapılan basın toplantısı ile Tuğrul Cora’nın 25 yılı aşkın satış ve üst düzey yöneticilik deneyimiyle, UiPath’in Türkiye pazarındaki hızlı büyümesini sürdürmesi amacıyla Türkiye’deki ekibe liderlik edeceği duyuruldu.

UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, konu hakkında “Bir yıldan daha kısa bir süre içinde, deneyimli ekibimiz ile Türkiye’de birçok büyük kurumu Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zekâ teknolojileriyle buluşturduk. Tuğrul Cora’nın başarılı kariyeri boyunca teknoloji ve telekomünikasyon sektörünün lider kurumlarında edinmiş olduğu derin tecrübesiyle, UiPath’in ‘Öncelik Otomasyon’ yaklaşımını pazara sunarak, yakaladığımız bu hızlı büyümeyi daha da ileriye götüreceğine inanıyor ve kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. Müşteri odaklı yaklaşımımızla, müşterilerimizin dijital dönüşüm yolculuklarını hızlandırmaya ve hedefledikleri iş sonuçlarını elde etmelerine yardımcı olmaya kararlıyız” dedi. UiPath Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Cora ise “Geleceğin işyerini yeniden şekillendiren deneyimli ve yetkin bir ekibe liderlik edecek olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. UiPath’in kurumlara sunduğu Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zekâ teknolojileri sayesinde kurumlar, hız ve verimlilik artışı sağlıyor, hataları ortadan kaldırıyor, ortaya çıkan ilave iş gücü sayesinde çalışanları daha katma değerli işlere yönlendirerek hem müşteri memnuniyetini hem de çalışan motivasyonunu artırıyor ve bu sayede Dünya ile çok daha etkin bir şekilde rekabet ediyorlar” dedi.

UiPath bu süreçte çalışmalarına hızlanarak devam edecek.

Devamını oku

Basın Bülteni

DataMaster tarafından Epson’a ödül yağmuru!

DataMaster tarafından Epson'a ödül yağmuru!

Epson yeni yazıcı modelleriyle Avrupa’nın en önde gelen bağımsız laboratuvarlarından DataMaster tarafından 2019 değerlendirmeleri kapsamında 9 farklı modeliyle, 3 kategoride toplam 14 adet ödüle sahip oldu.


İlginizi çekebilir; Epson EcoTank Mono yazıcı serisi geliyor!


DataMaster Lab Print’in “Green Ödülleri”, A3 ve A4 çok fonksiyonlu yazıcılar nezdinde çevreye en az zarar veren teknolojilere veriliyor. Ödüle aday ürünler değerlendirilirken üretim, dağıtım ve tasarım gibi faktörlerin tümü göz önüne alınıyor. Epson “Green MFP Ödülleri” (Yeşil Çok Fonksiyonlu Yazıcılar) kapsamında 9 modeliyle kazanan olurken; 3 farklı renkli A3 yazıcısında da “En İyi İlk Sayfa Çıkış Süresi Ödülleri”nin galibi oldu. Ayrıca dakikada 50 sayfa ve üzeri çıktı hızına sahip 3 modeliyle de “Kullanımı En Kolay Ofis Yazıcısı Ödülleri”nde ‘mükemmellik’ alarak toplam 14 ödülün sahibi oldu.

Epson’ın kazandığı tüm ödüller ve kategorileri ise şu şekilde;

DataMaster Green MFP Ödülleri

Renkli A3 MFPs, 20-29 ppm

 • Epson WF-C869RD3TWFC – Kazanan
 • Epson WF-C869RDTWF – Kazanan
 • Epson WF-C869RDTWFC – Kazanan

Colour A3 MFPs, 50 ppm ve üzeri

 • Epson WF-C17590 – Kazanan
 • Epson WF-C20590 – Kazanan

Renkli A4 MFPs, 20-29 ppm

 • Epson WF-C5710DWF – Kazanan
 • Epson WF-C5790DWF – Kazanan
 • Epson WF-C579RD2TWF – Kazanan
 • Epson WF-C579RDTWF – Kazanan

DataMaster En İyi İlk Sayfa Çıkış Süresi Ödülleri

Renkli A3 MFPs, 20-29 ppm

 • Epson WF-C869RD3TWFC – Kazanan
 • Epson WF-C869RDTWF – Kazanan
 • Epson WF-C869RDTWFC – Kazanan

DataMaster Kullanımı En Kolay Ofis Yazıcıları Ödülleri

Renkli A3 MFPs, 50 ppm ve üzeri

 • Epson WF-C17590 – Mükemmellik Ödülü
 • Epson WF-C20590 – Mükemmellik Ödül
Devamını oku