Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Haber

Windows 10’un tüketici deneme sürümü bir ay sonra bizlerle

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Microsoft bugün yaptığı bir açıklama ile yeni işletim sistemi Windows 10’un “Tüketici Tecrübesi” etkinliğinin Redmond’taki ana kampüsünde yapılacağını belirtti.

Windows 10

reklam
MSI reklamı

21 Ocak 2015’te yapılacak olan etkinliğe Phil Spencer, Joe Belfiore gibi kıdemli Microsoft yetkililerinin de orada olacağı belirtildi. Daha da güzeli aynı gün Windows 10 Consumer Preview’un yani W10’un deneme amaçlı hazırlanan sürümünün de yayımlanması bekleniyor. En azından bir gün sonra.

İşletim sisteminin Technical Preview sürümü zaten bir süredir indirilebilir durumdaydı lakin bu versiyon sadece masaüstü PC’ler için geçerliydi. Windows 10 Consumer Preview tablet ve diğer cihazlar için de destekli olacak.

Nexus 5’in üretimine son verildi, ama üzülmeyin

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Nintendo Switch ekran görüntülerini telefonlara ve PC’lere aktarmak kolaylaştı

Nintendo, Switch ekran görüntülerini telefonlara ve PC'lere aktarmayı kolaylaştırdı
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Nintendo Switch için en son yazılım güncellemesi geldi. Artık ekran görüntülerinizi bir telefona veya bilgisayara yüklemenin yeni yolları mevcut. Özelliği her kullandığınızda Switch’inizin oluşturacağı QR kodunu taramak için akıllı cihazın kamerasını kullanarak oyununuzun hem fotoğraflarını hem de videolarını kablosuz olarak telefonlara veya tabletlere aktarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken konsolunuzdaki Albüm’e gitmek ve toplu iş başına gönderebileceğiniz maksimum dosya sayısı olan en fazla 10 fotoğraf ve bir video çekimi seçmek. Bundan sonra, “Paylaşma ve Düzenleme” ve ardından “Akıllı Telefona Gönder” seçeneğini seçin.


İlginizi çekebilir: Nintendo Switch satışları Ekim ayında 735.000’i aştı

reklam
MSI reklamı

Nintendo Switch görüntülerini aktarmak artık daha kolay

Dosyaları bunun yerine bir PC’ye aktarmak istiyorsanız, yeni “Bilgisayara Kopyala” özelliğine erişmek için veri aktarımını destekleyen bir USB kablosu edinebilirsiniz. Yeni seçenek, Ayarlar’daki “Veri Yönetimi” altındaki “Ekran Görüntülerini ve Videoları Yönet” bölümünde bulunuyor. Yeni yöntemler hala biraz çaba gerektirse de, ekran görüntülerinin aktarılmasını çok daha kolay hale getirebilirler. Geçmişte, dosyalarınızı başka bir cihazdan erişebilmek için önce Twitter veya Facebook‘a yüklemeniz veya microSD kartınıza kaydetmeniz gerekirdi.

Nintendo, Switch ekran görüntülerini telefonlara ve PC'lere aktarmayı kolaylaştırdı

En son yazılım güncellemesi, hizmetlerini görüntülemeyi kolaylaştırmak için Nintendo Switch Online’ı Ana menüye de ekliyor. Ayrıca, birden çok sisteminiz varsa açmak isteyebileceğiniz Veri Kaydetme Bulutuna eklenen verileri otomatik olarak yedekleyen yeni bir özellikle birlikte geliyor. Kullanıcı Sayfasına eklenen bir Trend bölümü, arkadaşlarınızın ne oynadığını size gösterececek. Son olarak, devam eden birkaç dosya olduğunda artık indirmelere öncelik verebileceksiniz.

Devamını oku

Google

Google Play kullanıcılarına göre Disney + yılın en iyi uygulaması

Google Play kullanıcılarına göre Disney + yılın en iyi uygulaması
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Google Play, kullanıcıların ve editörlerin en iyi uygulamalar, filmler, TV şovları ve kitaplar için seçtikleri dahil yıl sonu ödüllerinin kazananlarını duyurdu. Son birkaç yıldır olduğu gibi, kullanıcılar her kategoride favorilerine oy verdi.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy A42 5G Google Play Console’da görüntülendi!

reklam
MSI reklamı

Google Play ödülleri dağıltıldı

Disney +, ABD’deki kullanıcılar için yılın en iyi uygulaması olarak ortaya çıktı ve SpongeBob: Krusty Cook-Off oyun kategorisinde ödül aldı. En sevdikleri film Bad Boys for Life ve kullanıcıların yılın kitabı için seçtiği ödül Stephen King’in If It Bleeds’e gitti. Google Play’in ABD sürümünün editörleri de söz hakkına sahipti. 2020‘nin en iyi uyku vakti rahatlama uygulaması Loóna’yı ve Play Store’da yılın en iyi oyunu olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild-Inspired Genshin Impact‘i seçtiler. En iyi beş film ise Bill & Ted Face the Music, Just Mercy, Miss Juneteenth, Onward ve Oscar ödüllü Parasite. Editörlerin kitap seçtikleri arasında Barack Obama’dan A Promised Land, Allie Brosh’tan Solutions and Other Problems ve Alexis Daria’dan You Had Me at Hola yer alıyor.

Google Play kullanıcılarına göre Disney + yılın en iyi uygulaması

Ödüllerin tam listesi, bir dizi başka kategorideki övgüler içeriyordu. Google Play editörleri, Chris Hemsworth‘un fitness ve beslenme uygulaması Centr’i en iyi kişisel gelişim uygulamalarından biri olarak ve Zoom’u günlük temeller bölümüne dahil etti. Birleşmiş Milletler ShareTheMeal, mağazanın en iyi uygulamalarından biri olarak seçildi; eğlence için en iyi uygulamalarda Disney + ve Dolby On’dan bahsedildi. Editörler bir dizi başka oyunu da vurguladı. Bağımsız oyun seçimleri arasında Sky: Children of the Light ve Gris bulunuyor. En iyi rekabetçi oyunlar kategorisindeki seçimler arasında Legends of Runeterra, Gwent ve Brawlhalla var.

Devamını oku

Genel

WhatsApp, her sohbet için özel duvar kağıtları kullanmanıza izin veriyor

WhatsApp, her sohbet için özel duvar kağıtları kullanmanıza izin veriyor
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Artık kaybolan mesajları başlattığına göre, WhatsApp, silinmeye konuşmalarınızı daha akılda kalıcı hale getirmeye çalışıyor. Uygulama, yalnızca bir dizi yeni duvar kağıdı ve çıkartma sundu. Aynı zamanda sohbetleri gruplar ve bireyler için özelleştirmeyi de mümkün kıldı. İkinci özellik, her sohbet veya bireysel kişi için belirli bir duvar kağıdı seçmenize, istediğiniz ruh halini oluşturmanıza ve kimin konuştuğunuzu hatırlamanıza yardımcı olmasına olanak tanıyor.


İlginizi çekebilir: WhatsApp, sohbetlere e-ticareti kolaylaştırmak için alışveriş butonu ekliyor

reklam
MSI reklamı

Whatsapp yenileniyor!

Facebook’un sahip olduğu sohbet uygulaması, varsayılan “doodle” duvar kağıtları için yeni renkler ekleyerek duvar kağıdı seçimini geliştirdi. Ayrıca, 2 milyar güçlü küresel kullanıcı tabanını daha iyi yansıtmak için dünyanın dört bir yanından “yeni, çeşitli ve ikonik doğa ve mimari görüntüleri” tanıttı. Son olarak, hem parlak hem de karanlık albümlerde yeni grafik tasarımları tanıttı.

WhatsApp, her sohbet için özel duvar kağıtları kullanmanıza izin veriyor

Çıkartmalar’ı seviyorsanız, WhatsApp metin veya emoji ile arama yapmanıza veya kategoriye göre göz atmanıza izin vererek onları bulmayı kolaylaştırdı. Çıkartma oluşturucuları, çıkartmaları emoji ve metinle etiketleyerek bu süreci kolaylaştırmaya teşvik ediyor. Uygulama ayrıca popüler Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) “Evde Birlikte” çıkartma paketinin animasyonlu bir sürümünü de tanıttı. Yeni özellikler bu hafta kullanıma sunulmaya başlayacak.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler

RSS Error: WP HTTP Error: Geçerli bir adres sağlanmadı.