Sosyal medya

Giyilebilir Teknoloji

Ucuza Apple Watch benzeri saat: BlitzWolf BW-HL1!

Bu videomuzda, BangGood firması olan BlitzWolf markasının BW-HL1 model akıllı saat modelini inceliyoruz.


İlginizi çekebilir: Fiyat performans oyuncu kulaklığı: Corsair HS35 Stereo inceleme

reklam

BlitzWolf, BangGood üzerinde faaliyet gösteren firmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. HL1’in görsel detaylarından başlayacak olursak, akıllı saatin görünüş itibariyle Apple’ın Watch serisi cihazlarına benzetilmeye çalışıldığını söyleyebiliriz. Keza Çinli firmaların en iyi yaptıkları işin büyük üreticilerin dizaynlarını bilakis kopyalayarak, kopyaladıkları firmalardan çok daha ucuza satmaları demezsek olmaz.

BlitzWolf BW-HL1 teknik özellikleri ve tasarımı

Ürünün toplam ağırlığının 49g olarak belirtilmiş. Yapısında sağlamlık hissiyatını yaşatan giyilebilir cihazın ön tarafında 1.3 inç boyutlarında IPS panel konumlandırılmış. Ekranın alt tarafında ise cihazı kontrol etmenizi sağlayan dokunmatik bir tuş mevcut. Bu tuşa bir kez bastığınızda fonksiyonlar arası geçiş yapabilir, basılı tuttuğunuzda ekrandaki fonksiyonu çalıştırabiliyorsunuz.

Saatin arka tarafında ise metal kasaya gömülmüş bir parmak izi sensörü ve hemen üstünde cihazı şarj ederken kullanacağınız çift pinli manyetik bir kısım bulunuyor. HL-1’de orta kalitede diyebileceğimiz silikon malzemeden üretilmiş kayış tercih edilmiş. Bu kayışı çıkarması çok kolay. Üst taraflarında gördüğünüz pinlerden rahatça çıkabiliyorlar.

Gelelim artık teknik özelliklere, cihazımızda maalesef ki güncel trendleri yakalayamayan Bluetooth 4.0 teknolojisi eklenmiş. Fakat bu eksiklik saat için herhangi bir dezavantaj yaratmıyor. 180 mAh bir batarya kapasitesine sahip saat, 15 gün bekleme süresine, 7 ile 10 gün arası kullanım alışkanlığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilen batarya ömrüne ve toplamda 2 saatlik şarj olma süresi mevcut. Ekranın sürekli açık olmadığı ve içerisinde java tabanlı bir işletim sistemi kullanıldığı düşünülürse bu rakamlar oldukça normal.
Ayrıca modelde IP68 sertifikasıyla onaylanmış. Bu demek oluyor ki cihaz 50m derinliğe kadar suya ve dış etmenlerden gelebilecek toza karşı dayanıklı.

DaFit uygulaması nasıl kullanılıyor?

Cihazı akıllıtelefonlarınızla eşleyebiliyorsunuz. Bunu yapmadan önce DaFit adı verilen bir yazılımı Google Play üzerinden indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı kurduğunuz gibi bluetooth üzerinden cihazı yazılım görüyor ve hızlı şekilde bağlanabiliyor. Maalesef ki gerek telefonda gerekte saatte Türkçe dil desteği bulunmuyor. Arayüzü İngilizce üzerinden kontrol etmeniz lazım. Türkçe karakter hatası bu cihazda bulunmuyor. Gelen mesajlar, temiz olarak ekran üzerinden okunabiliyor.

Akıllı saatin arayüz özellikleri ne?

Saatin arayüzü basitlik sunan bir kullanım hissiyatı sunmak için tasarlanmış. Yani ne yapmak istiyorsanız direkt ana ekrandan ulaşabiliyorsunuz. BL-H1 modelinde toplamda üç saat tipi mevcut. Bunların haricinde bir saat şekli seçimi maalesef ki yapamıyorsunuz. Fiyatını düşündüğünüz zaman önemli olanın çeşitlilik değil fonksiyon olduğunu söylemeliyim. Ekranın altındaki tuşa dokunduğunuz takdirde karşınıza yuvarlak için alınmış üç tane bilgi paneli çıkıyor. Bu panellerde adım bilgileri, ne kadar km yürüyüş yaptığınız ve yaktığınız kalori gösteriliyor.

Dilerseniz kalp atışı sensörüyle nabzınızı kontrol edin. İsterseniz, yatarken saati çıkarmayın uyku durumunuzu gece boyunca ölçün. Hatta ve hatta kan basıncı ölçümüyle tansiyon değerlerinizi saat üzerinden görüntüleyin. Fakat uyaralım bu cihaz bir akıllı saat. Tansiyon aleti değil. Gerçek değerlere en yakın rakamları verebilir. Gerçek değerlere erişmek istiyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz lazım. Spor faaliyetlerine de Training sekmesinden kayıt altına alabileceğiniz modelde yüzme, koşma, bisiklet sürme, ip atlama, badminton, basketbol, futbol gibi ölçümünü yapabileceğiniz seçenekler dahil edilmiş. İçerisinde dahili GPS olmadığı için net değerleri veremese de gerçeğe en yakın değerleri telefon üzerinden verileri çekerek sağlayabiliyor.

Aynı zamanda HL1’de telefonunuza gelen bildirimleri görüntüleyebilir, müzik oynatıcıyı saat üzerinden kontrol edebiliyor. Hava durumuna bakabiliyor, fotoğraf çekme esnasında saatinizi deklaşöre dönüştürebiliyor ve de Alarm kısmından saatinizin sizi uyarmasını isteyebiliyorsunuz. Donanımında herhangi bir hoparlöre sahip olmayan cihaz bunu titreşim yoluyla sizi bilgilendiriyor.

BlitzWolf HL-1 fiyatı ne kadar?

Şu anda BangGood üzerinde satışta olan akıllı saati, aşağıda vermiş olduğumuz kodla indirimli olarak alabiliyorsunuz. İndirim kodu harici ürünün fiyatı, TL cinsinden 25.12.2019 tarihi itibariyle, 114.89 TL olarak belirlenmiş.

İndirim kodu: BGHardwareHL1

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giyilebilir Teknoloji

Uygun fiyatıyla dikkat çeken realme Buds Air satışa çıkıyor!

realme

Realme Buds Air modeli çıkış itibarıyla göz dolduran tam kablosuz kulaklık modelleri içerisinde yer almıştı. Müzik deneyimini yükselten ve gürültü engelleme sunan R1 yonga seti Buds Air’ın bünyesinde bulunuyor. Aynı zamanda 17 saatlik pil ömrüyle ve bununla birlikte de uygun fiyat algısıyla mükemmeli hedefleyen bir model olarak karşımıza çıkıyor.


İlginizi çekebilir: Realme, IoT sistemlerin önünü açacak Link uygulamasını duyurdu!

reklam

Marka bu kez merakla beklenen kablosuz kulaklık modeli, realme Buds Air’i tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Realme Buds Air, sizi kablo karmaşasından kurtararak, özgür bir müzik deneyimi sunuyor. Kablosuz kullanımı bir üst seviyeye çıkaran özel olarak hazırlanmış R1 yonga seti, Bluetooth 5.0 ile birlikte, çok daha uzun bir pil ömrü, akıllı erişim tuşları ile kulaklık ve telefon arasında anında ve kesintisiz bir bağlantı sağlıyor.

Çift kanallı iletim sistemiyle müzik zevkinin doruklarını yaşatacak

Gerçek zamanlı çift kanallı iletim ile realme Buds Air, kulak içi kulaklıkların her biri, birbirinden bağımsız çalıştırarak olağanüstü bir müzik deneyimi sunuyor. Oyun ve video oynatma, gecikme süresini %51 azaltan Oyun Modu görseller ve sesler arasında mükemmel bir senkronizasyon sağlıyor.

Bunun yanı sıra realme Buds Air, uzman akustik ekibi tarafından hazırlanan, özel yapım DDB (Dinamik Bas Desteği) sistemini içerisinde barındırıyor. Ekip, sürükleyici bir film ve müzik deneyimi için binlerce testin ardından bas seslere daha fazla boyut ve dinamizm kazandıracak bu özelliği ürüne ekliyor ve 12 mm yüksek bas performansı ile realme Buds Air kablosuz kulaklıklarda sınıf atlıyor.

Bunların yanı sıra akıllı cihazda, üzerinde kulaklık girişi ve alt kısımda yer almak üzere iki mikrofon yer alıyor. Konuşma esnasında, ortam seslerini izole ederek çok daha efektif gürültü engelleme yapabiliyor.

realme

realme Buds Air ile 17 saate ulaşan yüksek pil ömrü!

Realme Buds Air, tüm kablolardan kurtulacağınız gerçek bir “wireless” deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Kulakiçi kualklıklarınızı şarj etmek için, içerisinde bulunduğu kutuyu 10W Kablosuz şarj cihazınıza yerleştirmeniz yeterli. Dileyen kullanıcılar Tip – C  şarj kablosu da kullanabilir. Kasanın ön tarafında bulunan LED ışıklar ise size gerçek zamanlı şarj durumunu gösteriyor. 17 saatlik pil ömrü sunan kulaklığın pil durumunu ise telefondaki uygulamadan görebileceksiniz.

Tek tuşla tüm işlevleri gerçekleştirebiliyorsunuz

Buds Air, aramaları cevaplamak / sonlandırmak, müzik değiştirmek, ses asistanını başlatmak ve bir dokunuşla performans moduna girmek / çıkmak için kullanılabilen akıllı dokunma işlemini destekliyor. realme Buds Air, tek bir düğme ile telefonunuzla eşleştirilebiliyor ve eşleştirildiğinde, kılıf kapağını her açtığınızda, Realme Buds Air, telefonunuzu anında tanıyarak müzik deneyimini başlatıyor.

Kulak içi tanıma teknolojisi ile, sensörler aracılığı ile Buds Air kullanımda olup olmadığını anlayıp, kulağınızdan çıkardığınız anda kendi kendine müzik deneyimini durduruyor, geri taktığınızda ise keyif kaldığı yerden devam ediyor.

Aynı tuş ile sesli asistanınıza bağlanıp müziğin yanı sıra aramalarınızı, ses ayarlarını ve hava durumu gibi bilgi sağlayıcılarını kontrol edebiliyorsunuz.

 Realme Buds Air, sarı, siyah ve beyaz olmak üzere 3 farklı seçeneğiyle Mart ayında tüketici ile buluşacak.

Devamını oku

Giyilebilir Teknoloji

Philips, sporculara özel kulaklıklarını satışa sundu!

Philips, kablosuz, kulak üstü ve kulak içi kullanıma uygun sporculara özel kulaklık modellerini piyasaya sürdü. Philips, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği lansmanda yeni spor serisi SH402 kulak üstü, SN503 kulak içi ST702 true wireless modellerini tanıttı.


İlginizi çekebilir: Philips Sound, yeni nesil kulak modellerini tanıttı!

reklam

Philips Spor kulaklık serisi; sporcuların performanslarını artırarak daha doğru ve daha uzun antrenman yapabilmeleri için gereken tüm özelliklere sahip.

SN503 – Dünyanın önde gelen sağlık uygulamalarıyla uyumlu!

SN503, kusursuz ses özelliğinin yanı sıra; Apple Health Kit, Google Fit, Runkeeper, Pola Beat, Runtatstic, Codoon ve Endomondo gibi dünyanın önde gelen uygulamalarıyla da uyumlu çalışıyor. En küçük kulak içi kalp atışını dahi algılayan hızlı monitöre sahip. Ekrana bakmadan gerçek zamanlı sesli geri bildirim veren ürün; 6 saat dayanıklı, su geçirmez ve 15 dakikada şarj edilerek bir saat antrenman sağlama özelliğiyle piyasaya sürüldü.

Philips

Kulak içine kusursuz uyum sağlayan değiştirilebilir yumuşak, güvenli ve konfor sağlayan üç başlık bulunuyor. Daha net ses ve daha iyi bas ayarı, kusursuz ses yalıtımı sunan kulaklığımız aynı zamanda Bluetooth cihazlarla da otomatik entegre olan akıllı eşleştirme teknolojisine sahip. 6 mm neodimyum akustik sürücüler bulunan SN503 modelinde net ses için üzerinde bulunan dahili mikrofonda eko oluşması önlenebiliyor.

6 saatlik kesintisiz müzik performansı sunan giyilebilir cihazımızda IPX5 suya ve tere karşı dayanıklılık sertifikası da konumlandırılmış.

ST702 – Philips kulaklıklar, kendini temizleyebiliyor!

Hareket halindeki kişinin kulaklığının ıslanmasından daha doğal bir şey yok elbette. ST702, IPX5 standart su yalıtımı özelliği ve kılıfıyla hem temizliyor hem de şarj ediyor. Tek bir şarjla 6 saat, kılıfla 18 saate kadar çalma süresi yakalamak mümkün.

UV temizle özelliği sayesinde tam kablosuz kulaklık, kılıfta kendini temizleyebiliyor. IPX5  suya ve tere karşı dayanıklılık sunan kulaklığımız ayrıca, taşınabilir şarj kutusuyla ekstra şarja da ihtiyaç duymuyor. Bir kerelik şarjla 6 saat kesintisiz kullanım vadeden kulaklığımız bu sayede 18 saatlik performans sunabiliyor. Hızlı şarj özeliğiyle de 15 dakika şarjla 1,5 saat ekstra performans da verebiliyor.

Philips

6 mm’lik neodimyum sürücülere sahip hoparlörler barındıran cihazımızda, içerisindeki donanımla mükemmel ses kalitesi ve daha belirgin baslar yaratabiliyor. Bluetooth cihazlarla, otomatik bağlanabilirlik özelliklerine sahip ST702’de gelen aramalar kulaklık üzerinden kontrol edilebiliyor.

Kulaklığın üzerinde bulunan lastikler sayesinde güvenli ve konforlu kullanım vadediyor. Mükemmel kulaklık içi uyum amacıyla farklı boyutlarda, değiştirilebilen 3 adet başlık bulunuyor. Gürültü önleyici teknolojiler sunan kulaklık, üst düzey ses yalıtımı oluşturabiliyor.

SH402 –Kalabalıkta spor yapanlar için tasarlandı!

Kablosuz kulak üstü kulaklıklar; ses yalıtımı, uzun süre performans gösterebilmesi ve ses kalitesiyle kalabalıkta spor yapanlar için vazgeçilmezlerde en üst sıralarda. SH402 tüm bu özellikleriyle kullanıcılarına gerçek serinliği vaad ediyor. Aynı zamanda IPX4 özelliği sayesinde su sıçramasına ve tere dayanıklı.

20 saat dinleme süresi sunan kulaklık, içerisinde bulunan yapı sayesinde kulaklarınızı hiçbir şekilde terletmiyor. IPX4 su sıçramasına ve tere karşı dayanıklılıkla birlikte, cihaz herhangi bir hasar da almıyor.

40mm neodimyum akustik sürücülere sahip SH402 modelinde pasif gürültü engelleme teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji, üst düzey bas ve ayrıntılı ses sunabiliyor. Bunların dışında, yankı giderme ve Bluetooth cihazlarla otomatik entegrasyon da cihazımıza dahil edilmiş durumda.

Devamını oku

Giyilebilir Teknoloji

Logitech Zone kulaklıklarla, görüntülü iş birliği çözümleri genişliyor!

Logitech, Zone Kablolu Kulaklık kullanıcılarına çözümler sunmaya devam ediyor. Microsoft Teams sertifikalı Zone Kulaklık Serisi ile Logitech, kesintisiz görüntülü aramaların kalitesini ve keyfini daha da artırmayı amaçlıyor.


İlginizi çekebilir: Gece kadar sessiz klavye ve fare | Logitech MK470 & M350

reklam

Logitech Zone kulaklıkları, ister açık bir ofiste ister evden çalışılsın, kullanıcıların daha iyi odaklanmasına ve daha verimli çalışmasına imkân sağlıyor.

Zone Kablolu Kulaklık hem Unified Communications (UC) hem de Sertifikalı Microsoft® Teams sürümlerinde ile sorunsuz çalışıyor. Kulaklık ve mikrofon seti ayrıca Zoom gibi popüler arama uygulamalarıyla kullanabiliyor.

Logitech Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Pazarlama Müdürü Birol Sülük, yeni ürün serisiyle ilgili olarak “Bu zamana kadar yüksek kaliteli, uygun fiyatlı ve kolay kullanımlı oda çözümleriyle küçük, orta ve büyük toplantı odalarında yerimizi almıştık. Şimdi ise kişisel çalışma alanı için tasarlanmış kulaklık ve webcam serisiyle eksiksiz bir görüntülü iletişim deneyimi sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Video iş birliği kategorimiz büyümeye devam ettikçe hedefimiz, kullanıcılarımızın toplantı ve çağrı ihtiyaçlarında, zaman ve mekândan bağımsız olarak en iyisini yapabilmeleri için her zaman kullanımı kolay çözümler sunmak olacak.”

Logitech

En iyi görüntülü iletişim deneyimi için Zone Kablolu serisi Logitech Webcam’ler ile uyumlu bir şekilde kolayca çalışıyor. Yeni Zone Kablolu Kulaklık, optimum ses kalitesindeki aramalar veya daha kaliteli bir müzik deneyimi için birinci sınıf ses sürücüleriyle tasarlandı.

Kulaklıklar sesi kısmak, oynatmak veya duraklatmak için şık bir kablo üzeri denetleyicisi ve dolaşmayan bir kabloya sahipken, çok yönlülük sunan USB Type-A veya Type-C bağlantısı içeriyor ve Logi Tune mobil ve masaüstü uygulamalarıyla uyumlu çalışıyor.

Zone Kablolu Kulaklıkların Microsoft Teams sürümü benzersiz bir Teams UI ve in-line kontrol düğmesi içeriyor. Bu sayede tek ve uzun bir tıklamayla Microsoft Teams toplantısı başlatmak, Teams çağrısını cevaplamak veya Cortana ile ses becerilerini kolaylaştırarak kullanmayı mümkün oluyor.

Devamını oku