Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Turkcell’den inovatif ve eğlenceli staj süreci

PAF-2014-LOGO_Turkcell

Turkcell’in yetenekli gençleri şirkete kazandırmak için hayata geçirdiği staj programı “Turkcell PAF”  (Profesyonelliğe Adım Formasyonu) yaratıcı ve eğlenceli bir başvuru sürecine imza attı. 11 bin kişinin başvurduğu süreçte 5500 genç, Y kuşağına özel olarak tasarlanan ve genel yetenek testi ile entegre “PAF Uçuşu” online oyununu oynadı. Oyunu başarıyla tamamlayanlar video soru ve mülakat aşamalarına katıldılar. Turkcell PAF işe alım sürecini başarıyla tamamlayan 250 genç Turkcell’de staja başladı.Konu ile ilgili basın bültenini aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Turkcell’den İnovatif ve Eğlenceli Staj Süreci

Turkcell’in “Profesyonelliğe Adım Formasyonu” adı altında yürüttüğü staj programı “Turkcell PAF” bu yıl başvuruları, yaratıcı bir kampanya ile kabul etti. Y kuşağının istekleri ve yaşam tarzları değerlendirilerek tasarlanan 360 derecelik kampanya,  gençlere eğlenceli ve interaktif bir işe alım sürecini deneyimlemelerini sağladı.

Turkcell PAF’a 11 bin başvuru

Kampanya ilk olarak Türkiye genelinde 17 üniversitede QR kodlu posterlerle duyurulurken, Instagram, LinkedIn, Twitter ve Facebook gibi kanallar da etkin bir biçimde kullanıldı. Duyurulardaki QR kodu okutan öğrenciler otomatik olarak oluşturulan mikrositeye yönlendirildi ve başvurularını yaptı. Sosyal medyada hızla yayılan kampanya çok kısa bir süre içinde 1,3 milyon kişiye ulaştı.

11 bin kişinin başvurduğu Turkcell PAF programının ilk ayağını, genel yetenek testi ile entegre tasarlanan eğlenceli bir oyun oluşturdu. 8200 kişinin oyuna davet edildiği süreçte 5500 genç oyunu oynadı. Bu inovatif ve farklı işe alım süreci gençlere keyifli vakit geçirme imkanı sunarken Turkcell İnsan Kaynakları için de operasyonel açıdan daha verimli bir seçme süreci yarattı. Bundan sonraki süreçte oyunu başarıyla sonuçlandıran 1000 genç, inovatif bir teknoloji ürünü ile ilgili kendilerine yöneltilen soruyu 3 dakikalık video kayıtlar oluşturarak cevapladı. Daha sonra seçilen 500 adayla mülakatlar gerçekleştirilerek Turkcell’de staj yapacak 250 genç belirlendi. Turkcell PAF stajyerleri, Turkcell ve staj programı hakkında detaylı bilgiler, üst düzey yöneticilerin kariyer hikayeleri ve sosyal sorumluluk takım aktivitesini içeren oryantasyon programına katılarak kariyerlerine ilk adımlarını attı ve Turkcell PAF staj programına başladı.

Turkcell Grup İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Banu İşçi Sezen

Turkcell Grup İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Banu İşçi Sezen

Y Kuşağına özel tasarlandı

Turkcell Grup İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Banu İşçi Sezen bu yaratıcı başvuru sürecini değerlendirdi. “ “Profesyonelliğe Adım Formasyonu” adı altında yürüttüğümüz “Turkcell PAF” programımızla her yıl yaklaşık 250 gencimize Turkcell Grup çatısı altında staj yapma imkanı sunuyoruz. Bu sene global iş gücüne hızla dahil olmaya başlayan yaratıcı ve yenilikçi Y kuşağına özel bir işe alım süreci tasarlayarak adayların bu kuşağa özgü yeteneklerini ortaya koyabilecekleri, keyif alarak dahil olabilecekleri ve aynı zamanda kendilerini geliştirebilecekleri inovatif ve eğlenceli işe alım aşamalarını hayata geçirmek istedik. Gördüğümüz yoğun ilgiden ve gençlerden aldığımız, programın inovatif, eğlenceli ve sıra dışı olduğunu paylaşan olumlu geri bildirimlerden ötürü çok mutluyuz” dedi.

Başarılı stajyerler tam zamanlıya geçecek

Aşamaları başarıyla geçen stajyer adayları bu sene Temmuz-Ağustos ve Ağustos-Eylül olmak üzere 2 farklı dönemde Turkcell’de staj yapacak. Stajları süresince inovatif projelerde görev alacak, Turkcell PAFMentorluk Programına katılacak ve Turkcell Akademi tarafından tasarlanan gelişim programı ile desteklenecek stajyerlerden başarılı olanlara yarı ve tam zamanları iş imkanları da sunuluyor.

Apple, İstanbul’da ikinci mağazayı açıyor

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval