Sosyal medya

Donanım

TP-LINK, 802.11ac’yi Destekleyen Archer Serisini Genişletiyor

TP-LINK Archer C2

TP-LINK, yeni nesil kablosuz ağ standardı 802.11ac’yi destekleyen ürün ailesine bir yenisini daha kattı. Şirket, kablosuz bağlantıda ultra hızlara ulaşan yeni yönlendirici (router) modeli Archer C2’yi duyurdu. Konuya ilişkin basın bültenini aşağıdan okuyabilirsiniz.

“TP-LINK, 802.11ac’yi Destekleyen Archer Serisini Genişletiyor

Yeni modellerini art arda duyuran TP-LINK, son olarak yeni nesil kablosuz ağ standardı olan 802.11ac destekli yönlendirici (router) olan Archer C2’yi duyurdu.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, TP-LINK’in kablosuz ağ pazarında açık ara dünya lideri olmasının önemli nedenlerinden birinin zengin ürün gamı olduğunu belirterek, “Yeni teknolojilerde de tüketicilere seçenek oluşturacak nitelikte farklı modelleri satışa sunuyoruz. Yeni nesil Wi-Fi standardı olan 802.11ac destekli model sayımızı da sürekli artırıyoruz” diyor.

TP-LINK Archer C2 yönlendirici, kablosuz ağda yüksek hız beklentisinde olan kullanıcılara yönelik, çift kanal (dual-band) desteği olan bir ürün. Toplamda 733Mbps kablosuz hıza erişebilen cihaz ile HD film izlemek, on-line oyun oynamak çok daha rahat ve keyifli oluyor. 5GHz bandına 433Mbps, 2.4GHz bandında ise 300Mbps hızlara ulaşan ürün, çok sayıda cihazın bağlı olduğu ev ya da ofis ağlarında yoğunluktan kaynaklanan yavaşlamayı ortadan kaldırıyor.

Bir önceki kablosuz ağ standardı olan N bağlantı hızını üç kat artıran 802.11ac destekli Archer C2, sökülebilir iki anteni sayesinde kablosuz ağın kapsama alanını da genişletiyor. Üründeki antenler her yöne kararlı sinyal dağıtımı yapabiliyor. Böylece geniş ev ya da ofislerde daha yaygın ve güvenli bir ağ oluşturuluyor.

Güçlü ve son derce hızlı bir yönlendirici olan Archer C2, kablolu bağlantı desteği ile de dikkat çekiyor. Bir adet gigabit WAN, dört adet gigabit LAN bağlantı noktası olan ürün, geleneksel ürünlerden 10 kat daha hızlı kablolu bağlantı sunuyor.

TP-LINK Archer C2

TP-LINK Archer C2

Kullanımı zenginleştiren özellikler
TP-LINK Archer C2, kullanımı kolaylaştırıp zenginleştiren pek çok özellikle donatılmış. Cihazın üzerinde yer alan USB girişi sayesinde yazıcı, harici bellek gibi ürünler kablosuz ağa dahil edilip paylaştırılabiliyor. Ayrıca FTP sunucu aracılığıyla uzaktan ağa erişip, dosyalara ulaşmak ve paylaşmak mümkün.

Evde ya da ofiste ziyaretçilerin ağa bağlanmasını daha güvenli hale getiren Misafir Ağı uygulaması Archer C2 ile mümkün. Ana kablosuz ağın şifresi ya da kişisel verileri misafir ile paylaşılmadan kolayca ve kontrollü olarak ikinci bir ağ (misafir ağı) oluşturuluyor ve ziyaretçiler bu ağ üzerinden internete erişebiliyor.

Güvenlik konusunda kullanıcılara sunulan özelliklerden biri de Ebeveyn Kontrolü. Bu sayede evlerde anne-babalar çocukları için, ofislerde yöneticiler çalışanları için internete erişimde çeşitli sınırlamalar yapabiliyor.

Kurulumu da çok kolay olan Archer C2, yeni nesil iletişim teknolojisi IPv6 desteği de sunuyor. Archer C2’nin tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı 100 USD+KDV’dir.”

 

Xiaomi’nin yeni Android arayüzü MIUI, iOS 7′ye çok fazla benziyor

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval