Sosyal medya

Oyun

The Walking Dead’in Sanal Gerçeklik Oyunu Geliyor

Hollywood bir süredir sanal gerçeklik içerikleri üretmeye yoğunlaştı denebilir ve bu furyaya yeni sanal gerçeklik oyunu ile The Walking Dead de katıldı.

The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman’ın kurucusu olduğu prodüksiyon şirketi Skybound Entertainment yaptığı açıklama ile Skydance Interactive ile birlikte dizinin sanal gerçeklik oyununu geliştireceklerini duyurdu.

Hem dizide hem de çizgi romanda hikayenin ana karakteri Rick Grimes ancak ilk sanal gerçeklik oyunu tamamen farklı karakterlere yönelecek. Oyunda alışkın olduğumuz karakterlerin yer alıp almayacağı henüz bilinmiyor ancak Skybound Interactive Başkanı Dan Murray yaptığı açıklamada Kirkman’ın çizgi romanlarının oyunun ana konusu olacağını duyurdu.

reklam
MSI reklamı

Proje’nin ne zaman piyasaya çıkacağı ya da diğer özellikleri henüz bilinmiyor. Oyun hakkında beklentiler yüksek çünkü Skybound konu dijital oyunlar olduğunda yenilikçi bir firma olarak biliyor. Şirket, YouTube Red içerikleri arasında yer alan Scare PewDiePie projesinin yatacısıydı. Ayrıca interaktif korku oyunu Delusion da yine Skybound’ın ürünü.

Star Wars hayranı, Sherlock Holmes düşkünü, fantastik ve bilim kurgu meraklısı, teknoloji takipçisi. Fransızca nasıl öğretilir onu öğreniyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Darkest Dungeon 2 resmi olarak duyuruldu!

Yazan:

Darkest Dungeon 2

Darkest Dungeon 2 duyuruldu. Sıra tabanlı aksiyon serisinin yeni üyesi 2021 yılında Epic Games Store‘a erken erişim haliyle eklenecek.


İlginizi çekebilir; Uplay ve Ubisoft Club birleşerek Ubisoft Connect adını alacak!

reklam
MSI reklamı

Darkest Dungeon 2 ilk başta Epic Games Store’a gelecek!

Son dönemlerde popülaritesi artan rol yapma oyunları, oyuncuların da ilgilerini çekmeyi başarıyor. Yine bu oyunlar arasında önemli bir yere sahip olan sıra tabanlı Darkest Dungeon oyunu da serinin yeni üyesi ile hayranlarını karşılamaya hazırlanıyor. 2016 yılında çıkan ilk oyunun ardından geliştirilmeye başlanan ikinci oyun, yapımcı firma Red Hook Studios‘un YouTube paylaşımı sayesinde duyuruldu. Şubat 2019 tarihinde paylaşılan bir resim ile ipucu verilen oyun hakkında artık daha fazla bilgiye sahip olabildik.

2021 yılı içerisinde erken erişim sürümünün Epic Games Store için çıkartılacağı açıklanan Darkest Dungeon 2, tam sürümünün çıkması ile birlikte diğer platformlara da gelecek gibi gözüküyor. Sistemde büyük değişiklikler yaşanacağı için erken erişime önem verdiklerini bildiren firma yetkilileri ise oyunlarından oldukça umutlu. Özellikle oyunun üç boyuta geçiş yapacağı öğrenilirken, firma yetkilileri bu geçişin kendilerine has olacağını da belirtmeden geçemediler.Tam çıkış tarihi ve fiyatı belli olmayan sıra tabanlı aksiyon oyununun Epic Games Store üzerinde resmi sayfası da oluşturuldu. Sizler de oyunun sayfasını ziyaret ederek, istek listenize ekleyebilirsiniz. Bakalım yeni sıra tabanlı rol yapma oyunu ile yapımcı firma ilk oyunda başardıklarının üzerine çıkabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

Haber

Haftanın Epic Games ücretsiz oyunları-14

Yazan:

epic ucretsiz layers

Her hafta belli başlı oyunları oyunculara ücretsiz olarak sağlayan Epic Games’in bu hafta hediye edeceği yapımlar belli oldu. Geçtiğimiz zamanlarda olduğu gibi bu hafta da sektörde büyük yer edinmiş oyunları ücretsiz olarak elde edebiliyoruz. Haftanın menüsünde Costume Quest 2 ve Layers of Fear 2 adlı yapımlar var.

Steam ile girdiği yarışta kupon, her hafta ücretsiz yapımlar ve ülkelere özel fiyatlandırma gibi özellikler sunan Epic, görünen o ki yarışta kuvvetli bir koz oynuyor. GTA 5BorderlandsFM:2020 ARK: Survival Evolved gibi yapımları geçmişte kalıcı olarak edindiğimiz platform, Steam ile ciddi bir rekabet içerisinde gibi görünüyor. İlerleyen dönemlerde de yüksek satış rakamlarına ulaşmış bazı yapımları Epic Games bünyesinde ücretsiz olarak edinebileceğimiz söyleniyor.

reklam
MSI reklamı

Costume Quest 2

Zamanda yolculuk yapan ürkütücü yerleri keşfet, güçlü Hallo savaşçılara dönüşen muhteşem yeni kostümleri giy ve savaşta hijyen takıntılı kötü karakter birliklerine karşı kullanmak için daha fazla ekipman topla.

Layers of Fear 2

 

Layers of Fear 2, keşif ve hikâye unsurlarını öne çıkaran bir birinci şahıs psikolojik korku oyunudur. Oyuncular, esrarengiz bir yönetmenin bir okyanus gemisinde çekilecek filmde başrol oynama çağrısına kulak veren bir Hollywood aktörünü yönetir.

İlginizi çekebilir: Uplay ve Ubisoft Club birleşerek Ubisoft Connect adını alacak!

Nasıl elde edilir?

Yapımlara ücretsiz olarak sahip olmak için bir Epic Games hesabı edinmeniz ardından buradan Costume Quest 2 ve buradan Layers of Fear 2 için ayrılan bağlantılara giderek ayrı ayrı “Yükle” butonlarına tıklamanız gerekiyor.

Not: Oyunlar kütüphanenize eklediğiniz andan itibaren sonsuza dek sizin olacak!

Epic Games hesabı oluşturmak için tıklayın

Epic Games Launcher’ı indirmek için tıklayın

Oyunları kalıcı bir şekilde ücretsiz olarak hesabınıza eklemeniz için son gün 29 Ekim 18:00.

Devamını oku

Haber

Uplay ve Ubisoft Club birleşerek Ubisoft Connect adını alacak!

Yazan:

ubisoft connect

Ubisoft, uzun süredir var olan Uplay ve Ubisoft Club servislerini, yakın zamanda gelecek bir dizi çoklu platform desteğine sahip yeni hizmetiyle birleştirmeyi planlıyor. Mevcut platforma ait isim ise Ubisoft Connect olarak belirlenmiş.

Firmanın “tüm platformlar içerisinde Ubisoft oyunları için hizmet ekosistemi” olarak tanımladığı hizmet, bazı özellikleriyle Ubisoft’un gelecek planlarının geniş olduğunu da gösteriyor. 29 Ekim tarihinde çıkış yapacak olan Watch Dogs Legion ile birlikte piyasaya sürülecek olan Ubisoft Connect, bir tür sadakat programı kullanacak gibi görünüyor. Buna göre sadakat seviyemize göre çeşitli yapımlarda, çeşitli öğeleri elde etmemiz mümkün olacak. Ayrıca ilerleyen zamanlarda sadakat sistemi içerisinde Ubisoft’a ait bazı oyunların ücretsiz olarak sağlanacağı bile konuşulmakta.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: PlayStation 5 kullanıcı arayüzü nihayet ortaya çıktı

Seviye sistemi ve kaydedilmiş oyunlar

Halihazırda bulunan başarımları elde ettiğimizde yine aynı şekilde platform içerisinde ödüllendirilebileceğimiz aktarılıyor. Mevcut Steam platformuyla seviye konusunda aynı mantığı paylaşan Ubisoft Connect’in tasarımını yansıtan video da paylaşıldı. Video paylaşımının ardından birçok kullanıcı geç kalınmış bir değişiklik olduğunu belirtti.

Ek olarak çağımızda bir oyun oynadığımızda, kaldığımız yerden başlama sıkıntısı da bu hizmetle birlikte çözülecek. Öyle ki çapraz platform desteği sayesinde PC üzerinde oynadığımız bir yapımda, PS4, PS5, Stadia gibi platfromlarda devam etmek istediğimizde kaldığımız yerden devam edebileceğiz.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler