Sosyal medya

Haber

Tesla, Çin’de küçülmeye gidiyor

Elektrikli araçları lüks ve spor olgusu ile birleştiren ve bu konuda oldukça başarılı iş çıkartan Leon Musk’ın otomobil firması Tesla maalesef aynı başarıyı Çin’de gösteremiyor.

Firma Çin’de açtığı fabrikasında bir yılın sonunda iş gücü bağlamında küçülmeye gidiyor. Bloomberg’e yaptığı açıklamada Çinli gazete Economic Observer’ın haberinin ardından bir çok pozisyonu kaldıracağını belirtti.

Gazetenin haberine göre Tesla China 600 kişiden 180’ini işten çıkartmayı planlıyor. Henüz firma tarafından bu rakam doğrulanmadı ancak ocak ayındaki zayıf geçen bir hafta sonunda Elon Musk yöneticilerin işten çıkartılacağına dair bir açıklamada bulundu.

tesla-logo1

Kaldı ki yönetici katında değişimler zaten Tesla China’da çoktan başlamıştı. Eski başkan Veronica Wu aralık ayında görevinden ayrılmış ve yerine June Jin gelmişti. Lakin bu açıklamalara göre Jin’e de yol gözükecek gibi. Bu da her iki yöneticinin bir seneden daha az çalışacağını gösteriyor.

Çin’de pek çok zorlukla karşılaşan Tesla’nın en büyük problemlerinden bir tanesi ithalat vergileri. Fakat altyapı eksikliği esas vurucu noktayı oluşturuyor. Tesla her ne kadar bunu her eve ücretsiz şarj üniteleri projesi ile alt etmeye çalışsa da maalesef yeterli olmadı.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir