Sosyal medya

Kripto Para

Stellar için önemli bir güncelleme geri sayımı!

Stellar blok zinciri bugün önemli bir güncelleme için geri sayım yapıyor. Gelecek olan güncelleme, Stellar’ın yasal uyumluluğunu geliştirecek.

Stellar

TSİ 18:00’da Stellar’ın doğrulayıcıları, geçen ayki en önemli güncellemeyi oylayacak. Stellar’ın geliştirilmesinde büyük rol oynayan ve kâr amacı gütmeyen Stellar Development Foundation’ın yaptığı resmi açıklamaya göre, ağdaki doğrulayıcılar bugün Protocol 17 güncellemesini oylayacak.

Güncelleme ile Stellar’ın belirli bölgelerindeki menkul kıymet düzenleyici ihtiyaçlara uyum yeteneği geliştiren Varlık Geri Alma düzeneği aktifleşecek. Varlık geri alma, para piyasası fonları, tahviller ve hisse senetleri gibi düzenlenmiş finansal araçlar ihraç eden işletmeler için tasarlandı.

Güncelleme ile gelecek yeni özellikler

  • Gelecek yeni özellikler varlık ihraç edenlerin ya da transfer birimlerinin belli durumlarda varlıklarını iptal etmelerine imkan sağlayacak.
  • İhraççılar varlıklarını etiketleyebilecek ve hileli şekilde elde edilen fonları geri alabilecek.
  • Yasal taleplere karşılık verebilecek ve doğrulanmış şahısların kıymetli kayıplar durumunda varlıkları kurtarmasını sağlayabilecek.

Stellar geliştiricileri gelecek güncellemenin mevcut bakiyeleri ve hesapları etkilemeyeceğini vurguladı. Yeni özellikleri aktifleştirmek isteyen bir ihraççının, varlıklarını açıkça geri alma konusunda etkin olarak işaretlemesi gerekiyor. Ayrıca bu özellik, Stellar’ın yerel varlığı olan XLM’de herhangi bir ihraç hesabı olmadığından uygulanamaz. Geri alma geriye dönük şekilde de gerçekleştirilemez. Geri alma, ağ üzerinde yeni bir tür varlık yayınlamak için yeni bir tür ihraççıya yetki verir.

Geliştiriciler, güncelleme ile beraber Asset Clawback’in uygulanmasıyla ihraççıların fonları, tahvilleri ve hisse senetlerini tokenize edebileceğini ve düzenlenmiş finansal hizmetleri Stellar (XLM) ekosistemine entegre edebileceğini umuyor.

Resmi açıklama için buraya tıklayabilirsiniz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir