Sosyal medya

Haber

Qualcomm Toq akıllı saat piyasada!

Giyilebilir teknolojik cihazlar hayatımızı ele geçirmeye başladı. Son dönemde Sony ve Samsung‘un akıllı saatleri epey popüler oldu ve birçok kişi tarafından beğeniyle karşılandı. Şimdi akıllı saat rekabetine yeni ve çok güçlü bir isim daha eklendi. Mobilite devi Qualcomm, yeni akıllı saati Toq‘un piyasaya çıktığını duyurdu. Eğer bu saatin detaylı özelliklerini merak ediyorsanız, firma tarafından paylaşılan basın bültenini okumalısınız. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Basın Bülteni 

—     Giyilebilir Cihaz Kategorisini Dönüştüren Smartwatch Teknolojisi 

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), yüzde yüz iştiraki olan Qualcomm Connected Experiences, Inc.’in, Qualcomm Toq™ (‘talk’) akıllı saatini müşterilerine sunacağını duyurdu. Android™ tabanlı akıllı telefonlar* ile uyumlu olan ve özel Qualcomm MEMS Technologies, Inc.’in QualcommMirasol™ ekran teknolojisi ile donatılan Toq, günlerce süren pil ömrü ve parlak güneş ışığında bile görülebilirlik özellikleri ile kesintisiz bir akıllı saat deneyimi sunar. 349,99$’dan başlayan fiyatlara satışa sunulan Toq, toq.qualcomm.com internet adresi üzerinden sipariş edilebilir.

qualcomm-toq

Qualcomm CEO’su ve başkanı Paul E. Jacobs:“Toq smartwatch, düşük güç tüketimli Mirasol ekran, AllJoyn etkileşimleri ve WiPower LE kablosuz şarj gibi, gelişmekte olan giyilebilir teknolojiler kategorisini tanımlayacak temel Qualcomm yeniliklerini sunuyor. Toq, geleneksel saatler gibi bir açma/kapama düğmesi olmadan bilgileri görüntülüyor. Bildirim ve içerikleri alabilmesi için akıllı telefon ile eşleştirilen Toq, fiziksel ve dijital yaşamlarımızı sorunsuz bir şekilde birleştiriyor.  Bunları ve başka sektör öncüsü teknolojileri kullanarak, ortaklarımız ve biz yeni ürün fırsatları ve müşteri deneyimleri sunacağız,” diye konuştu.

Daha önce de açıklandığı üzere, sınırlı sayıda üretilen bu akıllı saat, giyilebilir cihazlardaki çekici kullanıcı deneyimi sunmak için gereken çığır açıcı teknolojilere sahip olacak. Toq aynı zamanda aşağıdaki önemli teknolojilerin yararlarını sunar:

  • Mirasol ekran teknolojisi – parlak güneş ışığında bile keskin ve sürekli açık bir görüntüleme deneyimi sağlamak için ortam ışığını kullanan, her zaman net ve görünür yansıtıcı ekran teknolojisi;
  • Qualcomm WiPower™ LE teknolojisi –  sorunsuz, gerçek “drop and go” (bırak ve git) kablosuz şarj deneyimi.
  • Stereo Bluetooth ses deneyimi – tüm gün rahatınız ve kolayca takabilmeniz için kulak yolunuzun dışına oturan ilk gerçekten kablosuz stereo kulaklık.

Bluetooth® kablosuz teknolojisini kullanan Toq, müşterilerin aramaları kabul etmelerini/reddetmelerini, mesajlar ile toplantı uyarılarını görüntülemelerini ve akıllı telefonları ya da All-Joyn etkin cihazlarından gelen seçtikleri uyarıları doğrudan bileklerinden almalarını sağlar. Qualcomm, yazılım güncellemeleri aracılığıyla Toq’a işlevler eklemeye devam edecek. Kullanıcılar tüm bunların yanı sıra AccuWeather ve E*TRADE’den önceden yüklenmiş hava ve borsa uygulamalarını da kullanabilecek. Qualcomm Toq ile ilgili daha fazla bilgi için lütfenhttp://toq.qualcomm.com adresini ziyaret edin.

*Android 4.0.3 ve üzeri, 4.3 Jelly Bean tercih edilir

Instagram’a mesaj servisi ne zaman geliyor?

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir