Sosyal medya

Donanım

POWERCOLOR’dan yeni AMD serisi ekran kartları

AMD’nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni R9 ve R7 serisi ekran kartları, donanım dünyasında fırtınalar estiriyor. AMD’nin güçlü ortağı POWERCOLOR da, yeni nesil R9 ve R7 ekran kartlarını tanıttı. Eğer sıkı bir oyuncuysanız ve şu sıralar ekran kartı almayı düşünüyorsanız, POWERCOLOR’un yeni ekran kartlarını incelemenizde fayda var. Konu hakkındaki tüm detaylar, firmanın basın bülteninde sizleri bekliyor:

Basın Bülteni

POWERCOLOR, AMD’nin YEPYENİ ÜRÜN GAMI İLE KARŞINIZDA

POWERCOLOR, AMD’nin yeni R9/R7 serisi tüm modelleri ile teknolojiseverler için hazır.

Taipei, Tayvan-Ekim. 8, 2013 – POWERCOLOR markası ile AMD ekran kartlarının başarılı markası olarak karşımıza çıkan TUL Corporation, AMD’nin beklenen yeni ürün grubunu “POWERCOLOR R9/R7 serisi” olarak pazara sundu. AMD’nin son GCN mimarisi üzerine yapılandırılmış yeni R9/R7 serisi, en son DirectX ® 11.2 desteğini sağlayarak oyunculara en iyi oyun deneyimi için tasarlandı. Ayrıca yeni seri, toplam performansı en üst düzeye çıkaran AMD Hızlandırılmış İşlem teknolojisi ile birlikte, yüksek standartlara sahip PCI-Express 3.0 arabirimini kullanıyor.

PowerColor R9 serisi

R9 serisi , 280X ve 270X OC olmak üzere 2 modelden oluşuyor. R9 280X, standart olarak 850MHz saat hızında çalışırken, 1000MHz’e hız aşırtılabiliyor. POWERCOLOR’a özel SSU-şeklindeki ısı boruları ve 92mm’lik ultra büyük fana sahip soğutucu çözümüne sahip kart aynı zamanda 10% oranında daha iyi soğutma ve %15 daha sessiz çalışma performansı sağlıyor.

powercolor-r9-270x

R9 270X OC de ise standart saat hızı 1030MHz ve 1080MHz’e çıkartılabiliyor. Kart özel seçilmiş güç kiti ve verimli soğutma sistemi ile donatılmış. Bu sayede gelişmiş stabilite ve ısı yönetimi kapasitesine sahip.

PowerColor R7 serileri

Öte yandan, PowerColor R7 serisi PC kullanıcıları için üç farklı model ile karşımıza geliyor.  TurboDuo R7 260X OC modeli, GDDR5 2GB belleğe sahip ve 1160MHz’e kadar hız aşırtılabiliyor, kart üzerinde aynı zamanda özel TurboDuo soğutma çözümü ile verimli soğutma performansı da sunuluyor.

powercolor-r7-250

R7 250 OC üzerinde ise fabrika ayarları ile hız aşırtılmış olarak 1100MHz olan çekirdek hızını 1150MHZ (Boost) yapabiliyorsunuz ve 1150MHz bellek ve 1GB GDDR5 video belleğe sahip; PowerColor R7 240 OC modelinin çekirdek hızı ise 750MHz ve 800MHz’e (Boost) çıkarılabiliyor, bellek hızı ise 900MHz ve boyutu ise 2GB DDR3. Kartın kendi sınıfında en iyi performansı sunması hedeflenmiş.

Yenilikçi Teknoloji

Yeni R9/R7 serisi yenilikçi birçok özelliğe sahip. R9 280X/270X ve R7 260X AMD Eyefinity teknolojisi desteği ile , oyuncular için oyun deneyimini sürükleyici şekilde hissedecek diyebiliriz. AMD CrossfireTM teknolojisini kullanarak, kullanıcılar ikinci bir GPU ile olağanüstü performansından faydalanabilirsiniz. ölçekleme alabilirsiniz. AMD PowerTune teknolojisi desteği ile en iyi güç verimliliği sağlayan, kullanılmayan TDP boşluk payı ile gerekli ise , yüksek saat hızlarına ulaşılmasına olanak sağlanmış.

teknik teknik2

Sony Xperia Z1′i yerden yere vurdular

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval