Sosyal medya

Haber

Pentax’tan iki yeni DSLR fotoğraf makinesi: ‘K-50 ve K-500’

Fotoğraf makinelerine meraklıysanız, Pentax’tan müjdeli haberler var. Köklü kamera üreticisi Pentax, iki yeni DSLR fotoğraf makinesini satışa sunduğunu duyurdu. Tam 120 farklı renge sahip Pentax K-50 ve uygun fiyatlı Pentax K-500’ün tüm detayları, firma tarafından paylaşılan basın bülteninde sizleri bekliyor:

Basın Bülteni

120 Farklı Renge Sahip “PENTAX K–50”

PENTAX K–50 dijital SLR fotoğraf makinesi hava koşullarına ve toza dayanıklı gövdesi ile yüksek kaliteli fotoğraflar çekerken kolay ve kullanıcı dostu kullanım sağlayan 120 farklı renk kombinasyonu ile sunuluyor. Son derece popüler hale gelen renk siparişi hizmeti PENTAX fotoğraf makinesi kullanıcılarının kendi tarzlarını yansıtmalarının benzersiz ve şık yolu. Yalnızca üst sınıf modellerde bulunan pek çok gelişmiş çekim özelliği ile sıra dışı işletim ve manevra kabiliyetini de sunuyor.

PENTAX K–50, saniyede yaklaşık altı kare yüksek hızda sürekli çekim, ISO 51200’desüper yüksek hassasiyette çekim ve hareketli objeleri izleyebilen yüksek hassasiyetli AF flaş gibi pek çok üst sınıf modeli kıskandıracak temel özelliklerle donatılmış durumda. Tüm bunlar başlangıç seviyesindeki dijital SLR kullanıcılarının ve ailedeki tüm bireylerin zorlanmadan yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilecekleri anlamına geliyor.

pentax-k50

Ayrıca K-50 zorlu açık hava koşullarında bile sağlam bir performans sağlayan ve çok daha az bakım gerektiren hava koşullarına ve toza dayanıklı gövde yapısına sahip. Bunun da ötesinde, K-50’nin Full HD video kayıt ve dijital filtreler gibi yaratıcı araçları farklı çekim gereksinimlerine uygun olarak geliştirilmiş ileri çekim özelliklerinden bazıları. K-50 standart lityum-iyon pillere ilave olarak her yerde kolayca bulunabilen AA boy pillerle de çalışabiliyor. K-50 fotoğraf makinesi gövdesi ile eş zamanlı olarak satışa sunulan iki farklı hava koşullarına dayanıklı lens kiti smc PENTAX-DA L 18-55mm F3.5-5.6AL WR ve smc PENTAX-DA L 50-200 F4-5.6ED WR K-50 görüntüleme sisteminin güvenilirliğini artırıyor.

Fiyatı:2,499 TL kdv dâhil

Uygun fiyata yüksek kaliteli performans sunan, kullanımı kolay “Pentax K–500”

Uygun fiyatlı yeni dijital SLR fotoğraf makinesi PENTAX K–500 modeli, sağlam temel özelliklerinin yanı sıra uygun fiyata sunulan yeni model. K–500 modeli, yüksek kalitede SLR fotoğrafçılığı herkes için keyif haline getirebilmek üzere tasarlandı. Bu uygun fiyatlı model kompakt, hafif, tutuşu kolay gövdesi gibi dikkat çekici özelliklerinin yanı sıra, yaklaşık 16.2 etkin megapiksel ile yüksek çözünürlükte görüntü üretimi, ISO 51200’de süper yüksek hassasiyette çekim ve yaklaşık saniyede altı kare hızda yüksek hızda sürekli çekim gibi diğer özellikleri ile günlük kullanımı amaçlayan tüm dijital fotoğrafçılar için ideal bir görüntüleme aracı olarak karşımıza çıkıyor.

pentax-k500

Yüksek çözünürlüklü, ISO 51200’de süper-yüksek-hassasiyette çekim sağlayan K–500, 23.7mm ile 15.7mmboyutlarında geniş görüntü alanı sağlıyor. K-500’ün ileri teknoloji CMOS görüntü sensörü yüksek hızda görüntü verisi okumayı garanti ediyor. Bu yüksek performanslı görüntü sensörü ile güvenilir PRIME M görüntü motorunu –yüksek sınıf modellerde bulunan yüksek performanslı görüntü motoru- bir arada sunan K–500,yaklaşık 16.28 etkin megapiksel ile süper yüksek çözünürlüklü ve zengin tonlamalı dijital görüntüler sunuyor. K–500 ayrıca ISO 51200 tepe hassasiyette süper yüksek hassasiyette çekim sağlayarak gece çekimlerinde de fotoğrafçıya çok güzel sonuçlar veriyor.

Fiyatı:1899 tl kdv dâhil

www.pentax.com.tr; www.pentaxshop.com.tr

Galeri: Çılgın marangoz odundan Vespa yaptı

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval