Sosyal medya

İnceleme

PanasonIc TX-P50ST50E

PanasonIc-TX-P50ST50E

Plazmada maç keyfi

reklam
MSI reklamı

Renk kaliteleriyle ön plana çıkan plazma televiyonlar, son dönemde fazla modelle karşımıza çıkmasalar da futbol meraklılarının tercih edebileceği bir alternatif.

Peki bu televizyon tiplerinin hızlıca değişmesi tüketim çılgınlığından mı kaynaklanıyor? Yoksa gerçekten de “en yeni teknoloji, en pahalı olsa bile en iyisidir” önermesi doğru mu? Aslına bakarsanız verilecek cevap “duruma göre değişir” olmalı…

Panasonic’in TX-P50ST50E model televizyonu, 50 inçlik bir plazma paneli içeriyor. Plazma panelin 2 dezavantajı var: 1- LED’lere göre daha kalınlar 2- LED’lere göre biraz daha fazla güç tüketiyorlar. Evet, TX-P50ST50E de LED televizyonlar gibi 1 – 2 cm kalınlığında değil. 5 cm derinlikteki Panasonic, piyasada bulabileceğiniz pek çok televizyondan daha kalın. Bu noktada devreye, inceliğin ne kadar önemli olduğu sorusu giriyor…

Konsol veya bilgisayar bağlayarak kullanmayı düşünenlerin dikkat etmesi gereken özelliklerden belki de en önemlisi, tepki süresi. Panasonic plazma televizyon, 0.001 ms’lik çılgın bir tepki süresine sahip. Yani oyunları sıfır gecikme ile oynayabiliyoruz.

Oldukça canlı renkleri içerisinde barındıran Panasonic TX-P50ST50E, görüntü kalitesi açısından bir hayli başarılı. Renkler bir hayli doğal ve görüntü son derece net. Ürünün 3D desteği bulunuyor olsa da, beraberinde 3D gözlük gelmiyor olması biraz düşündürücü. 3D desteğinin aktif gözlüklerle olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Yeni nesil televizyonların hemen hemen hepsinde yer alan “akıllı” özellikleri, Viera TX-P50ST50E’de de bulunuyor. İnternet bağlantısı, mini uygulamalar, Skype, DLNA ve USB depolama birimi destekleri konusunda herhangi bir eksik yok. Hatta çoğu televizyonda yer almayan dahili kablosuz internet bağlantısı desteği, Panasoic’te bulunuyor.

TX-P50ST50E’nin en çok öne çıktığı özelliği ise fiyatı. Ürünü 2400 TL seviyesinde bir fiyata satın almak mümkün.

Gerçek kontrast değeri

TX-P50ST50E, 5.500.000 : 1 gerçek kontrast değerine sahip. Bu oranı, LED TV’lerde sıkça kullanılan “bilmem kaç milyonda bir” kontrastlarla karıştırmayın. Zira LED TV’lerin arka aydınlatması bir bütün olduğu için tüm ekranın parlaklığını komple kısıp, sonuna kadar açmak koşuluyla o değere ulaşabiliyorlar. Panasonic TX-P50ST50E plazma panel olduğu için, aynı anda bu kontrast değerini sağlayabiliyor.

Sonuç olarak: Ürünün biraz kalın yapısı, sahanın yemyeşil çimlerinin net görüntüsü için göz ardı edilebilir.

Neden alınır?

• Uygun fiyatı

• Harika kontrast oranı

• Kullanım rahatlığı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ EKRAN KARTI! | MSI GeForce RTX 3090 Gaming X Trio

Yazan:

MSI GeForce RTX 3090 Gaming X Trio 24G incelemesi ile karşınızdayız. Dünyanın en güçlü ekran kartı konumunda olan RTX 3090’ın MSI mühendisleri tarafından geliştirilen versiyonuna yakından bakıp oyun ve sistem testlerini yaptık.

reklam
MSI reklamı
Devamını oku

Genel

TCL P8M neler sunuyor? Marka global, üretim yerli! (VIDEO)

Yazan:

TCL P8M inceleme

TCL P8M inceleme videomuzda, Türkiye TV pazarına yeni giriş yapan markanın LED tabanlı modeline yakından bakıyoruz. Bakalım TCL P8M modeli bizlere neler sunuyor?

reklam
MSI reklamı

TCL P8M genel bilgiler ve tasarım

Ürün, ülkemizde 50 inç ve 55 inç olmak üzere iki farklı boyutta satılıyor. İnceleme konuğumuz ise 55 inç olan model.

Tasarım tarafında TV oldukça iyi. Zira hem stand hem de yan çerçeveler metal malzemeden üretilmiş. Ayrıca çerçevelerin oldukça ince olması, genel izleme deneyimini olumlu olarak etkileyen bir konu. Telefonun giriş çıkış noktaları sol tarafta konumlandırılmış. Burada HDMI 2.0 ve HDMI 1.4 yuvasıyla beraber USB girişlerini görüyoruz. Tasarım tarafında cihazda 2 x 8W ‘lık hoparlörlerin olduğunu da belirtelim.

Android TV ve görüntü kalitesi

QLED tabanlı bir panel kullanan TCL P8M modelinde, 4K çözünürlük kullanılıyor. Ayrıca HDR10 ve local dimming teknolojisi de cihazın bünyesinde bulunuyor. Bu noktada hem HDR10 desteği hem de panelin genel görüntü kalitesini beğendik. LED tabanlı TV’ler arasında pek çok noktada iyi bir görüntü kalitesi elde edilebilmiş.

TV işletim sistemi olarak Android kullanıyor. Bu sayede Google Play Store üzerinden TV’ye uyumlu olan pek çok oyunu ve uygulamayı indirerek kullanabiliyoruz. Bu noktada bazen arabirimin akıcılığını kaybettiğini ve yer yer yavaşlamalar deneyimlediğimiz söylememiz gerek. Ancak bu durum her zaman yaşanan bir konu değil. Ayrıca kumanda üzerinden sesli kontrol özelliğini de es geçmemek gerek.

Devamını oku

Donanım

LG UltraGear 27GN880 Nano IPS Ergo Monitor | 2K, 1 ms, 144 Hz!

LG UltraGear 27GN880 Nano IPS Ergo Monitor | 2K, 1 ms, 144 Hz!

LG UltraGear 27GN880 monitörü ile karşınızdayız. LG’nin Nano IPS tabanlı 27 inç boyutundaki QHD monitörünün detayları videomuzda!


İlginizi çekebilir; LG Velvet inceleme – Özlemişiz seni LG!

reklam
MSI reklamı

LG UltraGear 27GN880 Nano IPS Ergo Monitor | 2K, 1 ms, 144 Hz!

Detaylı bilgi için; http://hwp.to/LG27GN880

27 inç boyutundaki UltraGear 27GN880, panel türü olarak Nano IPS kullanıyor. 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde gelen ürün, 350 cd/m² parlaklık sunabiliyor. %98 oranında DCI-P3 renk gamutunu da desteklediğini belirtelim. 1 ms (GTG) gecikme oranı ve 144 Hz tazeleme hızı sunan monitör 178 derecelik de geniş bir görüş açısına sahip.

Ekranda HDR 10 desteğiyle hem HDR oyun hem de içerik keyfi sunabilen üründe Nvidia G-Sync ve AMD FreeSync desteği de mevcut. Bu sayede hangi ekran kartını kullanırsanız kullanın çok daha akıcı bir görüntü alabileceksiniz. Kendi arayüzünde ise Dinamik Hareket Senkronizasyonu, Siyah Dengeleyici ve Nişan imleci desteği de sunuyor. Bağlantı tarafında 2 HDMI ve 1 DisplayPort ile cihazı bağlayabilirsiniz.

Tümüyle Hareket Ettirilebilir Ekran

Sabitleme aparatı ve rondela ile gelen LG UltraGear 27GN880, ergonomik standın sunduğu esneklik; ekranın ergonomik bir şekilde genişletilip daraltılmasını, döndürülmesini, ekseni etrafında çevrilmesini, yükseltilip eğilmesini mümkün kılmanın yanı sıra daha rahat oyun oynamanız için mükemmel ekran konumu elde edilmesini de sağlıyor.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler