Sosyal medya

Kripto Para

Microsoft, dijital kimlik koruması için Bitcoin kullanıyor!

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, küresel teknoloji devi Microsoft ’un insanların Bitcoin kullanarak dijital kimliklerini koruyabilmeleri için nasıl bir proje oluşturduğunu içeren bir makale yayınladı.

Michael Saylor, Microsoft ’un insanların dijital kimliklerini korumaları için Bitcoin ’i nasıl kullandığını açıklayan bir makale yayınladı. Küresel teknoloji devi bu proje ile DID (Merkezi Olmayan Tanımlayıcı) oluşturmak isteyen ION projesine katkıda bulunuyor. Oluşturulan tanımlayıcılar, kişinin internette bulunduğu tüm faaliyetler için bağlantı noktası oluşturacak. Proje, kullanıcıların internetteki gizliliklerini devlet gözetiminden, güvenlik ihlallerinden ve veri sızıntılarından korumak ve kullanıcıların özel verilerini sahiplenme hakkı vererek, teknoloji devlerinin kullanıcıların kişisel verilerini kontrol etmesini engelleyecek.

Bitcoin’in ortaya çıkış amacı merkezi otoritelerin para üzerindeki gücünü ve hakimiyetini ortadan kaldırmak. ION projesi de benzer amacı dijital ortamdaki çevrimiçi kimlikler üzerinde uygulamayı hedefliyor. Bitcoin blok zincir ağı projede DID’ler yapmak için güvenlik sağlayıcı ve ademi merkeziyet için kullanılıyor. ION’un internet sitesinde “ION, Bitcoin blok zinciri üzerinde çalışan Merkezi Olmayan Tanımlayıcılar için bir ikinci katman ağıdır.” ifadeleri kullanılıyor.

Microsoft Bitcoin

Teknoloji devi Microsoft tarafından paylaşılan “merkeziyetsiz kimlik” adlı dokümana göre şirketin inancı, kişilerin dijital verilerini depolama adına çok fazla sayıda uygulama ile paylaşmak yerine, güvenli bir bulut alanı kullanması gerektiği yönünde.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir