Sosyal medya

Donanım

HP’den süper ekonomik yazıcılar

HP Neverstop

HP’nin Türkiye’de de satışa sunduğu Neverstop lazer yazıcı ailesi dünyanın ilk toner doldurulabilir yazıcıları olarak tarihe geçti. Kutusundan herhangi bir kurulum gerektirmeden çalışmaya hazır halde çıkan Neverstop lazer yazıcılar, 5 bin adetlik bir baskı kapasitesi ile kullanılmaya başlanıyor. Dakikada 20 sayfa kaliteli siyah beyaz baskı sunan yazıcı ailesi, toner maliyetlerinde %80’e varan tasarruflar sağlıyor. 5 bin siyah beyaz baskı sonrasında 2.500 sayfalık baskı sunabilen toner dolum kitinin Türkiye’de 85 TL gibi bir fiyatla satılması planlanıyor. Yani yazıcı satın alınıp ilk 5 binlik baskı yapıldıktan sonra 85 TL’ye teknoloji marketlerden alınacak toner dolum kiti ile her bir siyah beyaz baskının maliyeti 0,034 TL’ye kadar düşürülmüş oluyor. Üstelik HP tarafından geliştirilen özel bir teknoloji ile üretilen bu 2.500 sayfa baskı kapasitesine sahip toner dolum kiti, üzerindeki çip ve kilit sistemi sayesinde hiçbir sızdırma olmadan 15 saniye içinde tonerin yazıcıya doldurulmasına imkân veriyor.

Ürün (sektörde drum ünitesi olarak isimlendirilen) görüntüleme tamburunun ömrü ise 20 bin sayfa olarak belirtilmiş. 20 bin sayfalık baskı ardından yenilenen ünite tekrarda sıfır bir yazıcı gibi 5 bin sayfalık toner kapasitesiyle birlikte geliyor. Böylece görüntüleme tamburu değiştirildiğinde otomatik olarak 5 bin sayfalık toner de doldurulmuş oluyor.

Neverstop lazer yazıcı ailesi hakkında bilgi veren HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman “Yakın zamanlarda gerçekleştirilen araştırmada, Avrupa’daki küçük ölçekli işletme sahiplerinin yüzde 75’inin kurulumu ve bakımı kolay yazıcılara ihtiyacı olduğu ortaya çıktı” dedi. Alaman sözlerine şöyle devam etti: “Çığır açan inovasyonlar ve dijital entegrasyonla, sık yaşanan yazıcı aksaklıklarını ortadan kaldıran HP Neverstop laser yazıcı, tutkularını verimli bir işe dönüştürmek isteyen girişimcilere rekabetçi avantaj kazandırıyor”.

reklam
Huawei P40 reklamı

HP’nin sürdürülebilirliğe verdiği öneme de vurgu yapan HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman, Neverstop serisi ürünlerin yüzde 25’inden fazlasının ve toner dolum kitinin de yüzde 75’inin geri dönüştürülmüş plastikten üretildiğini söyledi.

Küçük ofisle için ideal çözüm

1-50 arasında çalışana sahip olan, aylık 250 – 2.500 sayfa baskı ihtiyacı duyan küçük ve orta ölçekli şirketlerin ve girişimcilerin kullanımına uygun olan Neverstop laser yazıcılar, önceki nesil yazıcılara kıyasla yüzde 38 daha hızlı baskı alıyor. Dakikada 20 sayfa siyah beyaz baskıya ulaşan Neverstop serisi ürünler 150 yaprak kapasiteli kağıt tepsisine de sahip.

HP Türkiye Yazıcı Sistemleri Kategori Müdürü Derya Özbek ise dört farklı modeli Türkiye’de satışa çıkan HP Neverstop laser ailesinin tüm modellerinde kullanılabilen 2.500 sayfalık toner dolum kiti ile yazıcının tankına toner doldurma işleminin sadece 15 saniyede yapılabileceğini söyledi. Özbek, toner dolum kitinin üzerindeki çip ve kilit sistemi sayesinde tonerin hiçbir sızdırma olmadan, güvenle doldurulduğuna dikkat çekti.

Fişe tak, hemen kullan

Kutusundan fişe takılır takılmaz kullanıma hazır şekilde çıkan Neverstop serisi yazıcılar, HP’nin geliştirdiği özel bir uygulama sayesinde bilgisayarın olmadığı ortamlarda cep telefonundan da baskı alınmasına imkân veriyor. Tabii ki bu özellik sadece dahili kablosuz ağ iletişimi özelliğine sahip olan HP Neverstop Laser 1000w ile HP Neverstop Laser MFP 1200w modellerinde kullanılabiliyor. Bu modellerde bulunan Wi-Fi Direct özelliği ile her yerde ve her zaman kablosuz baskı almak mümkün olurken cihazlar bir ağa bağlı olduğunda Dropbox ve Google Drive gibi popüler bulut uygulamalarına kolayca erişebilen akıllı cihazlar üzerinden gönderilen tüm baskıları, kullanıcı nerede olursa olsun alabiliyor.

Oteller ve eczaneler gibi bazı işlerin düzenli olarak yapılmasını gerekli kılan işletmeler için yazıcılara bir komut dizini de tanımlanabiliyor. Yani kimlik veya sağlık poliçesinin bir kopyasının bilgisayarda, ağda veya bulutta belirlenen bir klasörde otomatik olarak kaydedilmesi işlemini bu yazıcılar otomatik olarak yapabiliyor.

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

Powerbeats Pro için yeni renk seçenekleri duyuruldu!

Powerbeats Pro

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen tam kablosuz kulaklık olan Powerbeats Pro modelinin dört yeni renk seçeneği duyuruldu. Yeni renk seçenekleri, kulaklığın çıkışında sunulan seçeneklere kıyasla çok daha parlak ve canlı görünüyor.

İlginizi çekebilir: Sennheiser Momentum True Wireless 2 incelemesi | Efsane yenilendi!

Powerbeats Pro

reklam
Huawei P40 reklamı

Apple’ın 2014 yılında satın aldığı ünlü müzik firması Beats tarafından hazırlanan kablosuz kulaklıkları özellikle sporcular tarafından büyük ilgi gördü. Şirketin AirPods modellerinin tanıtımında kısa bir süre sonra piyasaya sürdüğü kulaklıklar Türkiye’de şu an dört farklı renk seçeneğiyle resmi olarak 1.999 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Renkleri yenilenmiş kulaklıklar açık mavi, kırmızı, pembe ve sarı renklerde piyasaya sürülüyor. Bu renk seçenekleri henüz Türkiye Apple’ın sayfasında yayınlanmadı. sporculara özel olarak hazırlanan model, kulak içi formunda olduğundan iyi bir ses yalıtımı getiriyor. Kulak etrafına geçecek şekilde hazırlandığı için spor yaparken düşmesi imkansız görünen kulaklık, AirPods gibi şarj yetenekli bir hazneye sahip.

Powerbeats Pro

Powerbeats Pro, kancalı bir tasarıma sahip olmasının yanında, diğer Beats kancalı modellerine göre daha küçük ve daha hafif. Tasarımın yanında 9 saatlik pil ömrü sunan Powerbeats Pro, rakiplerini geride bırakıyor.  Şarj çantasında takıp şarj edildiğinde 24 saat kullanım sunması bütün dikkatleri üzerine çekiyor. Bunun yanında 5 dakikalık hızlı şarj ile 1,5 saat daha size hizmet edebiliyor.

Bluetooth ile tüm cihazlar ile bağlantı sağlayan Powerbeats Pro, yeni nesil AirPods’ta da yer alan H1 çipiyle Apple cihazlara zahmetsizce bağlanabiliyor. Kulaklık bölümünde fiziksel kontrol butonları taşıyor. Bu sayede bir sonraki parçaya geçebiliyor, çalmakta olan parçayı durdurabiliyorsunuz. Ancak tüm bu özelliklerin yanında Powerbeats Pro modeli aktif gürültü önleme özelliğine sahip değil.

Devamını oku

Donanım

Raspberry Pi 4 fiyat-performans konusunda çok iddialı!

Raspberry Pi 4 fiyat-performans konusunda çok iddialı! 75 dolarlık fiyatıyla satışa sunulan Raspberry Pi 4 fiyatına oranla çok iddialı bir güçle geliyor.

İlginizi çekebilir: Yeni Samsung Galaxy Watch modelleri FCC onayı aldı!

reklam
Huawei P40 reklamı

Raspberry Pi 4, 75 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu. 8 GB RAM ile gelen yeni Raspberry Pi, muadilleri arasında bu miktarda RAM sunan ilk ürün oldu. Daha önce sunulan en yüksek RAM miktarı 4 GB idi. 8 GB RAM, Raspberry için büyük bir adım, çünkü bu sayede ileri düzeyde oyun, emulasyon ve sistem programları çalıştırma gibi işlevler için kullanıcıların önü açılacak. 2011‘den beri 32-bit işletim sistemi ile sınırlı kalan Raspberry Pi, ayrıca 64-bit işletim sistemini de beta olarak kullanıma sundu. Bu da çok önemli bir adım çünkü 32-bit işletim sistemleri tek bir işleme 8 GB RAM atayamıyor. Raspberry Pi kullanıcıları bu sorunu Ubuntu Linux gibi çözümler kullanarak çözebiliyordu ancak şirketin de bu yönde adım atması çok olumlu gözüküyor. Ayrıca Raspberry Pi Vulkan sürücüsünün de geliştirilmekte olduğu açıklandı, bu da Raspberry Pi‘nin geleceği açısından çok önemli bir hamle olarak gözüküyor.

Raspberry Pi kullanarak 100 $‘a oldukça işlevsel bir Mini PC kurmak mümkün. Raspberry Pi 4 ile ilgili daha geniş kapsamlı teknik bilgilere ulaşmak ve/veya satın almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Devamını oku

Diğer

Samsung Money kart duyuruldu!

Samsung Money

Samsung, Apple ve Huawei şirketlerine rakip olacak “Samsung Money” olarak adlandırdığı kendi kartını duyurdu. Samsung Pay uygulaması ile çalışacak bir banka kartı duyuran şirket, rakipleri karşısında lider olmayı hedefliyor.

İlginizi çekebilir: Huawei Card duyuruldu!

Samsung Money

reklam
Huawei P40 reklamı

Teknoloji şirketleri hayatın her anına dokunmak için mesai harcamaya devam ediyor. Kullanıcılarının satın alma işleminde de kendi ürünlerinin kullanması için ilk adımı atan Apple’dan sonra Samsung da kendi kartını duyurdu. Rakibi Apple Card gibi titanyum bir malzemeden yapılmış ve üzerinde kart sahibinin adı dışında herhangi bir kart numarası, son kullanma tarihi veya CVV kodu bulunmuyor.

Güney Koreli teknoloji devi tarafından yapılan açıklamada Samsung Money sahiplerinden herhangi bir hesap/kart kullanım ücretinin alınmayacağına da özellikle dikkat çekiliyor. Bununla birlikte kartın faiz oranının oldukça düşük olacağı da yetkililer tarafından belirtiliyor. Ayrıca banka kartı Samsung Pay mobil ödeme platformları ile bağlantılı olarak çalışabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kartlarını kaybetse dahi, Samsung Pay üzerinden kapatabiliyor.

Samsung Money

Şirketin yeni banka kartı, yapacağınız alışverişler ile birlikte ek puanlar kazanmanızı sağlayacak. Böylece bu puanları paraya veya diğer hizmetlere çevrilebilecek. Ayrıca kullanıcılar kartın gelmesine gerek kalmadan, Samsung Pay üzerinden kolaylıkla ödemelerini yapabilecekler.

Samsung’un yeni kartının ne zaman satışa sunulacağı henüz netlik kazanmadı. Söz konusu banka kartı ilk olarak sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulacak. Samsung Money kartının diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı da şimdilik bilinmiyor.

Devamını oku