Sosyal medya
Bildirimler
Tümünü temizle

Sırf AMP / DAC niyetine HTC ve LG kullanan sevdalılar doluşun Vivo X51'i anlatıyorum  

 

Metin Murat
Aktif Üye
Katılım: 3 ay önce
Mesaj: 8
Konuyu başlatan  

YouTube kanalımızda da incelemesi bulunan Vivo X51 5G modelinden bahsedeceğim.

Sırf kulaklıklarımı besleyebilsin, dinlediğim codecleri desteklesin ve bozulma olmadan yüksek sese erişebilmek için yıllardır LG V serisi ve HTC amiral gemilerini alıp satıyorum ve kullanıyorum. Bu telefonlar şu an Türkiye'de bulunmamasına rağmen hala daha LG V20 kullanıyorum ve aradaki bir kabloyla empedans modunu yükseltiyorum. Vivo tarafından ülkemize getirilmiş ve hali hazırda satışta olan en pahalı cihazı Vivo X51 modelinin özelliklerinde bir Hi-Fi yonga seti olduğu ve bu Dac/Amp'in modeli belirtilmiş. Gariptir ki bu özelliği ile pek reklam yaptığını görmedim.

Bu ses yongasının modeli ise AKM (AsahiKASEI)'nin VELVETSOUND AK4377A modeli. Yaptığım araştırmalar sonucu resmi siteleri üzerinde bu modelin datasheet'ine ve tüm özelliklerine ulaştım.

Bu yonga 32 bit 384 kHz değerlerine çıkabilen ve içerisinde kulaklık amfisi barındıran oldukça güçlü ve iddialı bir ürün.

Adventure İstanbul

DSD forrmatları haricinde birçok codec desteğine sahip, WAW'dan tutun Flac'a kadar ve tekrar hatırlatıyorum 32 bir 384 kHz.

Ayrıca anladığım kadarıyla çıkış olarak iki farklı modu var, düşük empedans ve yüksek empedans. LG V20 modelinde uyguladığım yöntemle hem yüksek hem de düşük empedans modunda kullanmaya çalışacağım.

Bu yonganın ses karakteri nasıl, pratikte neler sunuyor bilmiyorum fakat en kısa sürede cihaza ulaşıp deneyimleyeceğim ve bunu değerli HWP okurlarına sunacağım.

Yorum ve fikirlerinizi bekliyorum.

Esenlikler. 


Alıntı
Paylaş:

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler