Sosyal medya
Bildirimler
Tümünü temizle

6000-8000 TL civarı telefon tavsiyesi ?  

Sayfa 1 / 2

fuguler
Aktif Üye
Konuyu başlatan  

Bu fiyat bandında çinli üreticiler dışında telefon önerilerinizi bekliyorum ...

Alıntı
mehmett
Aktif Üye

Çinli üretici dışında 6000-8000 tl arasında bence note 10 plus yada s20 plus alma sar değerleri çok yüksek. Ben olsam kendi şahsi fikrim olarak 1500 tl daha katarak OnePlus 8 pro alırdım çünkü kendisi dünyanın en iyi telefonu. iyinin iyisi. Çinli önermemin tek sebebi işlemciler. o fiyatta iPhone 11 desem ekranı kötü, s20 plus ve note 10 plus sar değeri yüksek. Ben olsam mi 11 (1-2 aya gelecek Türkiye'ye) ya da oneplus 8 pro alırdım.

Bu ileti 1 ay önce 2 kere önce mehmett tarafından düzenlendi

CevaplaAlıntı
mehmett
Aktif Üye

Bence koy üstüne oneplus 8 pro al dünyanın en iyisi. Çinliden ne olacak oneplus android'in apple'ı bence aşırı çok kaliteli ürünleri var.

CevaplaAlıntı
Kojiro H.
Aktif Üye

Mi 10 veya OnePlus 8 almanı öneririm. Kameraya önem veriyorsan OnePlus 8 alman daha doğru olur ama OnePlus Türkiye'nin durumu biraz karışık sitede bununla ilgili bir haber var önce onu okuman daha iyi olur. 

Adventure İstanbul

CevaplaAlıntı
mehmett
Aktif Üye

@kojiro-hyuga Mi 10 almak aşırı saçma olur aynı fiyata Mi 11 gelecek şubat ayında

CevaplaAlıntı
fuguler
Aktif Üye
Konuyu başlatan  

arkadaşlar selam, teşekkür ederim cevaplarınız için ama , belli bir fiyatın üstünde çinli üreticiler bana cazip gelmiyor fakat bütçem 3000 lira civarı olsa o zaman çok cazip gelirdi.

Öncelikle şunları belirtmeyi unutmuşum , telefonda oyun oynama meraklısı değilim sadece supercell oyunlarını oynarım clash of clans , clash royale gibi. Benim için telefonda öncelikli şeyler şunlar : 

1-Stabilite

2-Kamera Kalitesi(iphoneların ön kamerası çok hoşuma gidiyor)

3-Şarjı uzun gitsin.

4-Gösterişi seven bir insanım biri sorunca ne aldın ne kadara aldın 6000 lira falan deyip çin isimleri saymak istemiyorum ve ya o ne hangi telefon diye dönüş almak istemiyorum .

Aklıma yatan bir telefon var . Samsung S20FE , sizce mantıklı mı yoksa başka modeller mi tercih edilmeli.Yoksa direkt git indirimden falan iphone 11 mi al dersiniz?

Çocukluğumdan beri Sony marka telefonlara çok ilgim var,yurtdışından Sony de getirtebilirim / getirebilirim ileride .Hangi modelini tavsiye edersiniz?

CevaplaAlıntı
mehmett
Aktif Üye

İphone 11 o fiyatta gerçekten özellikleri çöp sebebi şu giriş segment cihazlarda bile mesela GM 20 pro var o telefonda bile FHD+ bir ekran varken, o fiyatta bir telefonda HD+ olması gerçekten normal değil. Ve OnePlus gayet tanındık bir marka ama klasik bir türki insanı One Plus bilmez. Bir tek Samsung ve Apple bilir onlar da o fiyatta pek iyi değil. Bence de 4 numarada dediğin şey biraz kötü oluyor mesela hangi telefonu kullanıyorsun diyince bir insan ''Şayomi Mi Si si 9  Pro Premium Edition'' falan demek gerçekten saçma oluyor. Xiaomi falan bir garip oluyor haklısın. Sony modelleri o fiyatta kötü ve yurtdışından getirmeni önermem 9 ay sonra hat falan değişmen gerekiyor uğraşıyorsun yani. Epey.com üzerinden de bakmanı öneririm güvenilir bir site yanlış bilgi vermiyor kıyas falan da yapabiliyorsun telefonları puanlıyor puanlama sistemi falan var. O siteye göre mesela S20 Ultra ve OnePlus 8 Pro o fiyatta en iyisi gözülüyor aam bence S20 Ultra lamk kötü bir şey sebebi ise çok ağır 220 gram s21 ultra da öyle çıktı. Benim tavsiyem sana ya Ya Oppo Find X3 bekle (martta tanıtım var mart sonu gelir diye tahmin ediyorum) yada Mi 11 bekle. Ben olsam Find X3 beklerdim. Bence Oppo'nun adını söylesen birine mesela güzel olur söyle ''Oppo Fiind X3'' diyince havalı duruyor bence ''Find X3'' havalı bence 

CevaplaAlıntı
mehmett
Aktif Üye

İphone 11 o fiyatta gerçekten özellikleri çöp sebebi şu giriş segment cihazlarda bile mesela GM 20 pro var o telefonda bile FHD+ bir ekran varken, o fiyatta bir telefonda HD+ olması gerçekten normal değil. Ve OnePlus gayet tanındık bir marka ama klasik bir türki insanı OnePlus bilmez. Bir tek Samsung ve Apple bilir onlar da o fiyatta pek iyi değil. Bence de 4 numarada dediğin şey biraz kötü oluyor mesela hangi telefonu kullanıyorsun diyince bir insan ''Şayomi Mi Si si 9  Pro Premium Edition'' falan demek gerçekten saçma oluyor. Xiaomi falan bir garip oluyor haklısın. Sony modelleri o fiyatta kötü ve yurtdışından getirmeni önermem 9 ay sonra hat falan değişmen gerekiyor uğraşıyorsun yani. Epey.com üzerinden de bakmanı öneririm güvenilir bir site yanlış bilgi vermiyor kıyas falan da yapabiliyorsun telefonları puanlıyor puanlama sistemi falan var. O siteye göre mesela S20 Ultra ve OnePlus 8 Pro o fiyatta en iyisi gözüküyor ama bence S20 Ultra lamk kötü bir şey sebebi ise çok ağır 220 gram s21 ultra da öyle çıktı. Benim tavsiyem sana ya Ya Oppo Find X3 bekle (martta tanıtım var mart sonu gelir diye tahmin ediyorum) yada Mi 11 bekle. Ben olsam Find X3 beklerdim. Bence Oppo'nun adını söylesen birine mesela güzel olur söyle ''Oppo Fiind X3'' diyince havalı duruyor bence ''Find X3'' havalı bence 

CevaplaAlıntı
fuguler
Aktif Üye
Konuyu başlatan  

@mehmett 

cevap için teşekkür ederim şuan aklıma en çok yatan s20fe ya da s21feyi beklemek 

CevaplaAlıntı
mehmett
Aktif Üye

Find X3 zaten 12-13000 fiyatta çıkacakmış senin fiyat bandını baya geçiyor eğer olur da fikrin değişirse boşuna bekleme diye demek istedim.

CevaplaAlıntı
fuguler
Aktif Üye
Konuyu başlatan  

@mehmett teşekkürler 🙂 

CevaplaAlıntı
Kojiro H.
Aktif Üye

@fuguler Beklerseniz Mi 10 yerine Mi 11 daha iyi olur. OnePlus 8 veya iPhone 11 de alınabilir ama iPhone 11'in ekranı gerçekten fiyatına göre kötü. S20 serisinden hiçbir modeli önermem sorunlu Exynos 990 işlemcisine sahip S20 serisi. Başkalarının ise neyi bilip bilmediği sizin için telefon alımında bir kriter olmasın. 

Bu ileti 1 ay önce önce Kojiro H. tarafından düzenlendi

CevaplaAlıntı
fuguler
Aktif Üye
Konuyu başlatan  

@kojiro-hyuga 

öncelikle cevabınız için teşekkürler haklısınız başkaları etkili olmasın ama işte bu durumlar beni etkileyebiliyor 🙁 

CevaplaAlıntı
mehmett
Aktif Üye

Gönderen: @kojiro-hyuga

@fuguler Beklerseniz Mi 10 yerine Mi 11 daha iyi olur. OnePlus 8 veya iPhone 11 de alınabilir ama iPhone 11'in ekranı gerçekten fiyatına göre kötü. S20 serisinden hiçbir modeli önermem sorunlu Exynos 990 işlemcisine sahip S20 serisi. Başkalarının ise neyi bilip bilmediği sizin için telefon alımında bir kriter olmasın. 

Bu cümleye katılıyorum 

CevaplaAlıntı
mehmett
Aktif Üye

Gönderen: @kojiro-hyuga

Bu cümleye katılıyorum özellikle mi 11 konusunda

CevaplaAlıntı
Sayfa 1 / 2
Paylaş:

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler