Sosyal medya

Donanım

Daha fazla kapsama alanı ve daha yüksek hız için: TP-LINK TL-WR841HP

TP-LINK, yeni N serisi kablosuz yönlendiricisi TL-WR841HP‘yi tanıttı. Gündelik kullanım, online oyun ve VOIP kullanımı için yüksek performans ve geniş kapsama alanı sunan TL-WR841HP’nin detayları sizlerle:

Basın Bülteni

TP-LINK’ten güçlü kablosuz yönlendirici

Daha fazla kapsama alanı, daha yüksek hız

TP-LINK, yeni, güçlü kablosuz yönlendirici modeli olan TL-WR841HP’yi duyurdu. 300Mbps hızında olan yönlendirici (router) daha fazla kapsama alanı, daha hızlı kablosuz bağlantı sunuyor.

Kablosuz ağ pazarının lideri TP-LINK, yeni N serisi kablosuz yönlendirici (router) modeli olan TL-WR841HP’yi duyurdu. Güçlü bir yönlendirici olan TL-WR841HP, 4 giriş yuvalı en ufak boyuttaki router’lar arasında yer alıyor.

Güçlü bir amplifikatörü ve 5dbi anteni olan ürün, duvar, zemin gibi kablosuz ağı engelleyen unsurları aşarak uzun mesafelerde hızlı ve kesintisiz internet bağlantısı sağlıyor. Normal bir yönlendiriciye göre kapsama alanını iki kata kadar artırabilen ürün, sadece evin içinde değil, arka bahçe, havuz kenarı gibi uzak alanlarda da ağa bağlanmayı kolaylaştırıyor.

TP-LINK’in yeni yönlendiricisi aynı zamanda normal bir yönlendiriciye göre kablosuz ağın hızını da iki kat artırabiliyor. Böylece daha uzun mesafelerde sorunsuz veri/medya akışı yapabilen ürün, kablosuz N teknolojisine sahip. Böylece 11g teknolojisine oranla daha yüksek hız ve kapsama alanı sunarak, online oyun, video vb yüksek performans gerektiren uygulamalar için ideal.

Tek tuş ile şifreleme, kolay kurulum…

Kablosuz ağ kullanıcılarının en büyük sorunu olan güvenlik konusunda da en gelişmiş güvenlik standardı olan WPA2 şifreleme desteği olan TP-LINK TL-WR841HP, üzerinde bulunan WPS (Wi-Fi Protected Setup) düğmesine basarak kolay ve zahmetsizce şifre korumalı bir kablosuz bağlantı yapılmasını sağlıyor. Bu sayede en amatör kullanıcı bile yüksek güvenlikli bir kablosuz ağ bağlantısını tek tuş ile yapabiliyor. Şifre hatırlaması vb işlemler gerekmiyor.

Ayrıca ürünün istenirse manuel kurulumu da çok basit. Ürünle birlikte gelen Kolay Kurulum CD’si, ‘kurulum, ayarlar ve güvenlik yapılandırılması’nı adım adım gösteriliyor ve her düzeyden kullanıcı birkaç dakika içinde bu işlemleri gerçekleştirip, kurulumu yapabiliyor.

Türkiye’de yönlendirici kullanım oranlarının Avrupa’ya göre düşük olduğunu açıklayan TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, “Evlere internet, modemler ile girdi. Ancak ağa bağlı cihazlar arttıkça Türk kullanıcıları da farklı kablosuz ağ ürünleri ile tanışmaya başladı. Yönlendiriciler de bunlar arasında yer alıyor” dedi. Dinçer, yeni modelde olduğu gibi hızlı, güvenli ve kolay kurulan yönlendiricilerin bu pazarı daha da büyüteceğini söyledi.

TP-LINK TL-WR841HP’nin bazı avantajları ve fiyatı ise şöyle:

–      Yüksek güç amplifikatörü ve 5dBi anteni sayesinde normal biryönlendiriciden iki kat fazla kapsama alanı sunuyor,

–      Duvar, zemin gibi engelleyicilerin oluşturduğu ölü/ulaşılamayan bölgeleri ortadan kaldırıyor,

–      Gelişmiş kablosuz ağ sinyallerine sahip,

–      Uzun mesafelerde normal bir yönlendiriciye göre kablosuz ağın hızını iki kata kadar artırıyor,

–      300Mbps hız sayesinde online oyun, video, VoIP için ideal bağlantı sağlıyor,

–      WPS düğmesine basarak kolayca WPA şifreleme yapılabiliyor,

–      Kolay Kurulum Yardımcısı sayesinde hızlı ve sorunsuz kurulum yapılabiliyor,

–      802.11b/g ürünleriyle geriye dönük uyumlu çalışabiliyor,

–      Fiyat: 78 USD+KDV (Tavsiye edilen satış fiyatıdır).

Son 50 yılın en çok istenen oyuncakları

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir