Sosyal medya

İnceleme

Control incelemesi | Bu sefer güzel olmuş Remedy!

Control incelemesi | Remedy bu sefer yapmış!

Remedy tarafından hazırlanan son yapım Control’ü biraz gecikmeli de olsa inceledik. Uzay-zaman bükülmesi ve paranormal olayların gırla yer aldığı Control detayları bu yazımızda!


İlginizi çekebilir; TUF Gaming K7 oyuncu klavyesi | Mekanik değil, optik mekanik!


Remedy dediğimizde birçok kişinin aklına gelebilecek en güzel oyunlardan biri şüphesiz Max Payne’dir. Ardından gelen Alan Wake ile birçok kitleyi etkilemeyi başaran firma, Quantum Brake ile yine efsane oyunlarına devam etmek isterken biraz beklentinin altında kalarak Control’ü de karşımıza çıkardı.

Tam bir Remedy yapımı olan Control, Quantum Brake ile oyuncuları üzmesinin ardından bizce gönüllerini almayı başarıyor. Şimdi ise gelelim oyunun detaylarına.

Oyunda temel olarak bir kurum, bir bina ve bir de ana karakterimizin yer aldığını söylemek yeterli olacaktır. Jesse Faden adlı kadın ana karakterimiz, doğa üstü olayları ve nesneleri araştırmak adına kurulan Federal Kontrol Bürosu, yani Federal Bureau of Control (FBC) binasına gelmesiyle başlayan olay örgüsünde bilmemiz gereken iki konudan biri Jesse’nin kardeşini araması.

Control İncelemesi

Jesse ve kardeşi daha küçük yaşlarda iken doğa üstü olaylar yaşayan bu kardeşlerden Jesse kaçmayı başarınca FBC kardeşini incelemek adına yakalar. Yıllar sonra bu binaya FBC Müdürü olarak geri dönen Faden ise kardeşini de bu binada bulup, kurtarmak amacındadır.

Oldest House adlı FBC’nin New York’ta bulunan merkezi ise gerçek manada düz bir bina olsa da her köşesinde paranormal ve farklılaşmanın yaşandığı garip bir yapı olarak karşımızda. Binada gezinirken alternatif boyutlara da geçerek oyunun karmaşıklığının arttırılması istenmiş. Yani oyun sadece bu binada geçiyor olsa da binanın değişimi ile her aynı yerden geçtiğinizde farklı detaylar görmeniz mümkün.

RPG elementleri ile TPS görünümünde olan Control’de hem silahınızı hem de Jesse’yi geliştirmeniz mümkün. Zamanı bükme, duvarı karşı tarafa atma ve doğaüstü güçler sergileme gibi detayları olan yapımda silahınız ile de birçok geliştirmeler yaparak oldukça güçlü hale gelebiliyorsunuz. Ancak oyunun kötü yanlarından biri ise geliştirmeleri üst seviyeye çıkardığınız zaman silaha ihtiyaç duymamak. Hatta sadece bu güç barınızın dolması gerektiği sırada kullanılacak bir araca dönüştüğünü de gördük.

Genel olarak tek binada geçeceği için haritayı ezberlemenizin de kolay olacağını sanabilirsiniz. Fakat oyunda bu konuda bir sorun var. Bina o kadar karışık ki, her katı her odayı hatta odacıkları bulup akılda tutmak gerçekten zorlaşıyor. Bu nedenle bazen boş boş birçok noktayı tekrar tekrar geçmeniz, “Neredeydi bu yer?” diye düşünmeniz mümkün. Bu da oyundan alacağınız zevke biraz ket vuruyor.

Oynanış olarak çok zevk aldığım oyun, harita problemi ve belli bir süreden sonra oldukça kolaylaşması neticesinde zevk verse de oyunun bitişine doğru biraz sıkılmalar baş gösteriyor. Keşke oyunda bir zorluk seçimi olsa ve güç ile oyunun ilerleme dengesini düzgün ayarlasalarmış dedirtiyor. Fakat genel olarak baktığımızda ise Quantum Break’ten sonra çok iyi, eğlenceli ve zaman geçirmekten keyif alacağınız bir oyun ortaya çıktığını söylemek gerek.

Biz PS4’te oynadığımız için yorum yapamıyorum fakat incelemelerde PC tarafında Nvidia RTX serisi ekran kartı ile ışın izlemede de oldukça iyi iş çıkardığı da görülüyor. Bir diğer yandan ben PS4 Pro’da bir sıkıntı görmesem de normal PS4 versiyonunda bazı kare sorunları da yaşandığı söyleniyor. Bu detaylar da aklınızda bulunsun.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Parti hoparlörü! | LG XBOOM OL100 ses sistemi incelemesi

Parti hoparlörü! | LG XBOOM OL100 ses sistemi incelemesi

LG Xboom OL100 incelemesi ile karşınızdayız. 2200 W RMS değerine sahip efsane parti hoparlörü diyebileceğimiz cihaz, üzerinde turntable ve diğer işlevleri ile birlikte geliyor.


İlginizi çekebilir; LG OLED TV serisi G-Sync desteğiyle geliyor!


Yüksek Çözünürlüklü ses markası Meridian’ın “Bass and Space” teknolojisine sahip olan LG XBoom OL100 tam bir parti canavarı olarak karşımızda. 2000-Watt RMS değeriyle gelen OL100 üzerindeki fakrlı aydınlatma efektleriyle de partinize renk katabilir durumda.

Karaoke, parti hızlandırıcı, jog wheel ile scratch desteği gibi farklı özellikleri bulunan LG XBoom OL100’ün detayları videomuzda!

Devamını oku

Dizüstü Bilgisayar

GTX 1650 ile oyun keyfi! | Casper Excalibur G770 incelemesi

GTX 1650 ile oyun keyfi! | Casper Excalibur G770 incelemesi

Casper Excalibur G770 incelemesi ile karşınızdayız. Casper’ın oyuncu ürünleri olan Excalibur’un fiyat performans odaklı modeli G770 ile beraberiz.


İlginizi çekebilir; Casper Nirvana C400 incelemesi | 2.500 TL altı yerli laptop!


Casper’ın internet sitesinden konfigüre edebileceğiniz ve birçok donanım bileşenlerini kendi isteğinize ve bütçenize göre düzenleyebileceğiniz Excalibur G770 modelinde bizim incelediğimiz versiyonun detaylarını aşağıda görebilirsiniz.

İyi seyirler…

Casper Excalibur G770 (G770.9750-DHH0A)

  • 15,6 inç FHD 60 Hz IPS
  • Intel Core i7 9750H
  • Nvidia GeForce GTX 1650
  • 32 GB DDR4 RAM
  • 512 GB M2 SSD + 512 GB SSD depolama
Devamını oku

İnceleme

SIM kart ile çalışan router! TP-Link Archer MR600

SIM kart ile çalışan router! TP-Link Archer MR600

TP-Link Archer MR600 modeli, SIM kart üzerinden 4G+ Cat 6 internet paylaşabilen bir router olarak inceleme konuğumuz oldu.


İlginizi çekebilir; TP-Link UP540 inceleme: 5 yuvalı 40W USB şarj istasyonu


TP-Link Archer MR600 300 Mbps’ye kadar hızlı bağlantı desteği sunmasıyla dikkat çekiyor. İnternet bağlantısı açık olan herhangi bir Micro ve Nano SIM ile çalışabilen yapıdaki cihaz, tak çalıştır ile hiçbir kuruluma gerek kalmadan hızlı bağlantı sunuyor.

Sadece Archer MR600’ü elektriğe bağlamanız ile kolayca aktif olan ürün, üzerindeki 4 gigabit seviyedeki LAN portuyla kablolu internet paylaşımına da olanak tanıyor. Aynı anda 64 cihaza kadar erişim desteği sunan MR600, 4.5G internet bağlantısını da destekliyor.

TP-Link Tether uygulaması üzerinden kolayca yönetebileceğiniz Archer MR600 2.4 GHz üzerinde 300 Mbps, 5 GHz bandı üzerinden ise 867 Mbps hızlarına çıkabilme yeteneğine sahip.

Detayları videomuzda görebilirsiniz.

Devamını oku