Sosyal medya

Geek

Conan O’Brien artık oynanabilir bir karakter

Conan O’Brien’ın bu zamana kadar oyunlar ve diğer geek işlerle ne kadar haşır neşir olduğunu biliyoruz.Ünlü şovmen şimdi de bir oyunda rol almaya hazırlanıyor hem de Lego karakteri olarak.

Conan O'Brien Lego Batman 3'te elimizin altında olacak.

Conan O’Brien Lego Batman 3’te elimizin altında olacak.

Lego serisinin yeni oyunu Lego Batman 3’te Conan O’Brien’ın da olacağı doğrulandı. Oynanabilir bir karakter olarak karşımıza çıkacak O’Brien’ın oyunda bulunacağı New York’taki Comic-Con panelinde açıklandı. En ilginci O’Brien olmakla beraber oyundaki diğer karakterler de ortaya çıktı.

Oyunda Solar Suit Superman, Darkest Knight, Man-Bat, the Condiment King dahil birçok karakter bulunacak.

Multi milyarderin iPhone 6 aşkı

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geek

Lego Stranger Things maketi ortaya çıktı!

Yazan:

Lego Stranger Things

Dünyaca ünlü oyuncak üreticisi Lego hayranları için video stream servisi Netflix‘in en popüler dizilerinden Stranger Things‘in maketini üretti.

İlginizi çekebilir: World of Warcraft Classic’in çıkış tarihi açıklandı!

Lego Stranger Things maketi özellikleri

Maket dizideki karakterlerin esrarengiz olayların yaşadığı Upside Down‘dan ilham alınarak üretilmiş. Gerçek anlamıyla ters çevrilebilen bir yapıda olan maketin alt kısmında bildiğimiz dünyanın ters yüz edilmiş karanlık ve şeytani versiyonu olarak tasvir edilen Upside Down yer alıyor. Üst tarafta ise dizinin ana karakterlerinden Will Byers‘ın evi bulunuyor.

Lego Stranger Things

$200‘lık fiyatıyla dikkat çeken oyuncak 2,287 parçadan oluşuyor. Makette mekan 1:1 oranında ölçeklenmese de şirketin daha önce piyasaya sürdüğü The Simpsons Evi ve Hogwarts Kalesi maketlerinde olduğu gibi dizideki bazı kilit olayların geçtiği odalara yer verilmiş. Oyuncak 1 Haziran‘da satışa sunulacak.

 

 

Devamını oku

Geek

Seracılıkta ürün fire oranı teknoloji ile azaltılacak

Yazan:

Seracılıkta

Günümüzde tarım alanlarının azalması ve küresel ısınma nedeniyle meyve-sebze yetiştiriciliği gitgide zorlaşıyor. Buna alternatif olarak sera yetiştiriciliği gösteriliyor. Ancak ısı ve nem gibi ortam şartlarından dolayı ürünlerde ciddi fireler verilebiliyor. Teknolojinin sunduğu olanaklar, sera yetiştiriciliğinde önemli iyileştirmeleri de beraberinde getiriyor. Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda fonlamaya açılan akıllı sera projesi Ignite Greenhouse sayesinde ortamla ilgili uzaktan bilgi alınabiliyor ve anında müdahale edilerek ürünlerin zarar görmesi engelleniyor.

Ignite Greenhouse, sera yetiştiriciliğinde geleneksel yöntemlere göre harcanan zaman ve işgücü gereksinimi büyük ölçüde azaltılıyor. Sistem ile bilgileri uzaktan kontrol edilebiliyor, otomatik talimat verilebiliyor. Böylece seranın ortam koşulları bilgisine istenilen zaman her yerden erişme imkanı sağlanıyor. Böylece zayi ürün oranı da azaltılmış oluyor.  Proje, seraların yanı sıra ev tipi versiyonu ile evde saksıda sera oluşturma imkanı da sunuyor.

Sensörler aracılığıyla uyarı gidiyor

Ignite Greenhouse seralara yerleştirilen sensörler aracılığıyla bilgi akışı sağlıyor. Seranın koşulları böylece mobil cihaz ya da web’den takip ediliyor. Sistem, toprak nem seviyesi düştüğünde ya da sulama ihtiyacı olduğunda uzaktan komutlarla gereken işlemi yerine getiriyor.  Geliştirilme aşamasında olan ürünün bir sonraki aşamasında, seradaki bilgileri yorumlayarak veriler doğrultusunda hareket edecek akıllı bir sisteme dönüştürülmesi hedefleniyor. Ürün gerekli desteği bulduğu takdirde satışa sunulma imkanına kavuşacak.

Devamını oku

Geek

Yeni Filmlerde Joker Rolünü Leonardo DiCaprio Üstlenebilir!

Yazan:

joker

DC-Warner Bros cephesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor: Gerek Batman gerekse diğer anti-kahraman filmlerinde Joker rolünde Leonardo DiCaprio’yu görebiliriz.

Her ne kadar çok daha ciddi ve çok daha gerçekçi filmlerle  öne çıksa da; DC Comics, ebedi rakibi Marvel Comics’in gerisinde kaldı.joker

Jared Leto’nun bitmek bilmez şikayetleri nedeniyle DC Comics – Warner Bros ikilisi Joker karakteri için yeni bir oyuncu adayı belirlemiş durumda. Bu aday, Oscar ödüllü ve sayısız başarıya imza atan Leonardo DiCaprio’dan başkası değil. Üstelik Joker’ın köken hikayesini ortaya döken filmde, bizzat Leonardo’nun yakın arkadaşı Martin Scorsese yapımcılık görevi üstlenecek.

Leonardo DiCaprio’nun başta “Gotham City” filminde baş rolü üstlenmesi bekleniyor. Jared Leto’nun Suicide Squad 2’de yer alması beklense de, bu her an değişebilir. Gerçeği, DiCaprio’nun performansı ve Leto’nun kapris düzeyi belirleyecek.

Bu sırada, DiCaprio’nun Joker rolüyle Oscar kazanan ama intihar eden Heath Ledger’in çok yakın arkadaşı olduğunu vurgulayalım.

Devamını oku