Sosyal medya

Nasıl Yapılır

Cebinizin performansını kendiniz test edin

Screenshot_2012-11-15-12-35-48

Android – iOS arası karşılaştırma: GL Benchmark 2.5

Performans testi yapıldığında insanların en çok merak ettiği sonuçlardan bir tanesi de aslında iPhone. Piyasaya yeni çıkan cihazların son iPhone karşısındaki performansını merak eden kullanıcılar internet üzerinde çok fazla kaynak bulamıyorlar. Bunun sebebi de aslında çok fazla cross-platform dediğimiz, hem Android hem de iOS üzerinde çalışan test yazılımının olmaması. Bu az sayıdaki uygulamadan bir tanesi ve grafik anlamda en iyisi de GL Benchmark.

AnTuTu, Quadrant ya da Nenamark 1’in grafikleri, geçen yılın akıllı telefonlarını test etmek niyetiyle hazırlanmış. Nenamark 2 biraz daha kurtarıyor aslında, fakat yine de üst düzey akıllı telefonları test etmeye yetmiyor. GL Benchmark 2.5 ise üst düzey telefonları bile şimdilik ağlatabilen bir performans testi. GL Benchmark’ın en güzel yanı ise hem iPhone hem de Android’de çalışması.

GL Benchmark 2.5’in ünlü bölümü Egypt’te Samsung Galaxy SIII gibi üst düzey modellerin bile ağladığı söyleniyor. O yüzden internet üzerinden her farklı bölümün, farklı detay seviyelerinde ve çözünürlüklerinde puanlarına bakılmasında fayda var.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval