Sosyal medya

Haber

Bu uçak saatte 7.350 kilometre hızla uçacak

Gelişen teknoloji, bilim-kurgu eserlerindeki gibi uçan otomobilleri ve ışınlanma teknolojisini henüz karşımıza çıkaramadı. Ancak bugün gerçekten çok etkileyici bir taşımacılık teknolojisi haberiyle karşınızdayız. Dailymail’in haberine göre, Lockheed Martin müthiş bir uçak tasarlıyor. SR-72 kod adlı ajan uçak, saatte 7300 kilometre hıza ulaşarak inanılmaz mesafeleri sadece dakikalar içerisinde kat edebilecek. Bizler bu işin ajanlık kısmıyla pek ilgilenmediğimiz için asıl konuya gelelim. Bilimadamları Lockheed Martin SR-72’de kullanılan teknolojinin yolcu uçaklarında da kullanılabileceğini düşünüyor.

sr-72-lockheed-martin

Mach 6 hızında, yani ses hızının 6 katı yüksek hızda uçacak yolcu uçakları, Tokyo’dan New York’a sadece 1 saatte ulaşabilecek. Bu hız, bir dönem test edilen ve bir facia yaşatan Concorde uçaklarının muhteşem hızının 3 katına denk geliyor.

Araştırmacılar bu uçakların 25.000 metre yüksekliğe çıkarak 6 saatte dünya turu yapabileceğini belirtiyor. Bu inanılmaz uçakların hayatımıza ne zaman dahil olabileceği ise şimdilik cevaplaması zor bir soru.

Dünyanın ilk SSD+HDD ikili sürücüsü WD’den

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir