Sosyal medya

Basın Bülteni

Bilgi Güvenliği İşletmeler İçin Hayati Öneme Sahip

Dijital dönüşüm sürecinde pek çok gelişmiş teknolojinin işletmelere entegre olması, bilgi ve veri güvenliğine dair kimi soruları da beraberinde getirdi.

Hukuk, sağlık, eğitim gibi pek çok kişisel verinin toplanmasını ve saklanmasını gerektiren sektörlerin doküman güvenliği konusunda tüm tedbirleri alması gerektiği bir gerçek. Ancak bunun yanı sıra, IT altyapısında iş ortaklarına ve müşterilerine ait bilgileri barındıran her işletmenin bu bilgilerin doğru saklanması ve tehditlerden korunması için azami özen göstermesi gerekiyor.

Bu konuda Kyocera İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Türkay Terzigil; Avrupa ülkelerinin GDPR (Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Düzenlemesi) kapsamında veri güvenliği alanında ciddi adımlar attığını belirtirken, “Türkiye’de bilgi güvenliği denildiğinde akla çoğunlukla işletmelerin birer ticari sır olarak korudukları ürün ve fiyat bilgileri, patentler, yalnızca firma içi dolaşıma açık olan önemli içerikler geliyor. Ancak aslında bilgi güvenliği işletmelerin personellerinin kişisel ve finansal bilgilerine dair tuttukları her türlü kayıttan müşterilerinden topladıkları bilgilere kadar her türlü verinin olası saldırılardan korunmasını kapsıyor. Ülkemizde bilgi güvenliğine dair yasal düzenleme ve standartlar henüz olgunlaşma aşamasında olsa da, dünya veri güvenliğinin işletmeler için kritik öneme sahip olacağı yeni bir döneme doğru hızla ilerliyor.” sözleriyle bu konuya dikkat çekiyor.

Ayrıca Terzigil; “Şimdilik ülkemizde işletmeler tarafından toplanan verilerin saklanması ve işlenmesi yalnızca 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nca düzenleniyor olsa da, dünyada yükselen trendler de göz önüne alındığında yakın dönemde bu konuya dair daha geniş düzenleme ve yaptırımların söz konusu olacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Bu çerçevede, Türkiye merkezli işletmeler için bilgi güvenliği, önümüzdeki yıllarda rekabet ortamında güvenilirliklerini ve dolayısıyla karlılıklarını koruyabilmenin yanı sıra yasal anlamda bu alandaki eksikliklerden kaynaklanabilecek sorunlarla karşılaşmamak açısından son derece önemli bir alan olarak ön plana çıkıyor.” diyerek ifade ettiği önemli noktaları “Bilgi güvenliği Kyocera olarak hem iç yapılanmamızda, hem de sunduğumuz hizmetler söz konusu olduğunda üzerinde önemle durduğumuz bir konu. Bu çerçevede yazıcı ve çok fonksiyonlu fotokopi makinelerinden oluşan zengin donanım ürünleri yelpazemizde, özellikle ağ ve kablosuz bağlantı özelliklerine sahip cihazlarımızda bu cihazları dijital kaynaklı saldırılara karşı korumak için işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik başlangıç, orta ve yüksek seviyeli gömülü ve / veya opsiyonel güvenlik işlevleriyle donatıyoruz. Bunun yanı sıra hem baskı güvenliği, hem de baskı yönetimi ve maliyet kontrolüne hizmet eden yazılım ürünlerimizle cihaz güvenliğini sağlamanın yanı sıra ofis ortamında korumasız bırakılan, yazıcıda unutulan dokümanlar gibi insan kaynaklı veri sızıntısı risklerinin de önüne geçmeyi amaçlıyoruz. ” diyerek tamamladı.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

TP-Link, yeni güçlü WIFI anten modeli CPE605’i tanıttı!

TP-Link

TP-Link, yayınlamış olduğu basın bülteniyle CPE605 model ismine sahip güçlü WIFI anten modelini yayınladığı basın bülteniyle duyurmuş oldu.


İlginizi çekebilir: Mesh sistemine ek Wi-Fi menzil attırıcı – TP-Link Deco M3W


Wifi ürün pazarını domine eden şirketlerden biri olan TP-Link yeni antenini tanıtı. Bu modelle birlikte wifi gücü çok daha uzak mesafelere taşınabilecek. Kırsal kesimde; MOBESE kameraları gibi uygulamalarda; çok geniş alana yayılmış fabrika, üniversite yerleşkesi gibi mekanlarda WiFi sinyallerini uzun mesafelerde aktarabilmek için kullanılan CPE605 kullanılmak için tasarlanmış.

TP-Link

Bu yeni anten 23dbi yüksek kazançlı ve yönlü bir anten olduğunu söyleyebiliriz. Son derece kolay monte edilebilen yeni dış mekan anteni, yenilikçi geçmeli parçalardan oluşuyor. Bu sayede hızlıca monte edilebilen ürün, her tür hava koşuluna dayanacak sağlamlığa sahip. CPE605, IP65 standardında hava koşullarına dayanıklı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

15 kV ESD ve 6 kV yıldırımdan korunma özellikli anten, tüm hava koşullarında işlevini sürdürebiliyor, WiFi sinyallerini iletmeyi başarıyor.

Merkezi Yönetim Yazılımı ile kolay yönetim!

TP-Link’in yeni dış mekan anteni CPE605’in yönetimi de kolay. TP-Link’e ait Pharos Kontrol Yazılımı kurulu olarak satışa sunulan ürün, bu sayede kullanıcılara tek bir bilgisayardan ağdaki tüm cihazları yönetebilme kolaylığı sağlıyor. Pharos Kontrol Yazılımı ile ağdaki cihazları saptama, durum izleme, sabit yazılım yükseltme ve ağ bakımı yapılabiliyor. Sezgisel bir web tabanlı arabirim olan PharOS, ayrıntılı bir yönetim şekli sunuyor ve daha ayrıntılı yapılandırmalara erişimi mümkün kılıyor.

Geniş açık alana yayılmış iş yerleri için biçilmez kaftan olan uydusal anten, Türkiye’de KDV dahil 50 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Tüm yetkili satış kanallarından kurumsal sektörde kullanmak için bu cihazı edinebilirsiniz.

Devamını oku

Basın Bülteni

Razer Gravity ile küresel ortaklığını duyurdu

Razer

Oyuncular için dünya çapında lider bir marka olan Razer , bugün Ragnarok IP’ye dayanan geniş oyun yelpazesiyle tanınan global bir çevrimiçi oyun şirketi olan Gravity ile iş birliğini duyurdu.

Tüm oyunlara tarafsız

Bu iş birliği, Razer’ın oyuncular için birleşik sanal kredi hizmeti olan Razer Gold ve Razer Silver’e ve Gravity’nin oyun başlıklarına entegrasyonuna odaklanıyor. Şu anda Güneydoğu Asya’daki oyuncular, Razer Gold aracılığıyla Ragnarok M: Eternal Love (mobil) için alışveriş yapabilir.

Bu başarıya dayanarak, Gravity ve Gold, Gold ile global olarak daha fazla oyun başlığı entegre etmek için ortak olacak. Ragnarok Online, 70 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan 80’den fazla bölgede oyananabiliyor. Razer Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, “Gravity ve Razer’in bu ortaklıkla birlikte çalışabilecekleri fırsatlar konusunda inanılmaz heyecanlıyız” dedi ve ekledi “Bunun Gravity’nin oyuncuları için daha iyi bir oyun deneyimi sunacağını ve Razer’ın en son tekliflerine daha kolay erişebilmesini umuyoruz”. dedi. 

Tüm oyunlara tarafsız olan tek sanal kredi Gold, kredi kartı eksikliği veya teminatsız ödeme sistemleri gibi ödeme sorunlarını aşarak oyuncular için ödeme işlemlerini basitleştirmeyi amaçlamaktadır. Tüm oyunlara tarafsız olan tek sanal kredi Razer Gold, kredi kartı eksikliği veya teminatsız ödeme sistemleri gibi ödeme sorunlarını aşarak oyuncular için ödeme işlemlerini basitleştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, Razer Gold satın alan oyuncular, cazip teklifler karşılığında harcanabilecek Silver sadakat puanı kazanacaklar. Sanal kredi ayrıca, marketler ve hediye kartlarıyla, çevrimiçi ve çevrim dışı olarak 1 milyondan fazla temas noktasında satın alınabilir.

Devamını oku

Basın Bülteni

ROG Strix Go 2.4 duyuruldu: En düşük gecikmeli oyuncu kulaklığı!

Asus

ROG Strix Go 2.4, Asus’un yayınladığı basın bülteniyle birlikte yayınlandı. Dünyanın en düşük gecikmeye sahip 2,4 GHz USB-C bağlantı aygıtı kullanan ilk kulaklığıyla oyun esnasında sesleri dinlemek ve seri hareket  etmek artık çok daha kolay bir hale gelecek.


İlginizi çekebilir: Asus, ROG Crosshair VIII Impact’in başarısını yarışma ile kutluyor


Asus’un yeni oyuncu kulaklığı üzerinde  2.4GHz USB-C bağlantı çıkışını taşıyor. Nintendo Switch, PS4, Xbox One, PC ve akıllı teknolojilere sahip tüm cihazlarla uyumlu bir yapıya sahip. Ayrıca üzerinde yer alan jack girişi sayesinde akıllı özelliği olmayan herhangi bir cihazı da kulaklığınızla aktif bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

290g ağırlığındaki ultra hafif tasarımıyla birlikte kablosuz kulaklık kafa bölgesinde adeta yok hissiyatı veriyor. Böylece uzun saatler bilgisayar başından ayrılmadan oyununuza devam edebiliyorsunuz. Yapay zeka desteğini de Rog Strix Go’dan mahrum bırakmayan firma açık ortamda kulaklığı kullanabilme lüksünüzü düşünmüş. Kulaklık, ortam seslerini dinleyerek size dış ortamdan arıtılmış saf bir kullanım deneyimi sunabiliyor.

Devrim niteliğinde yapay zeka destekli mikrofon!

Rog Strix Go 2.4, oyun içi net iletişim kurabilmeniz için içerisinde gürültü engelleme teknolojisine sahip dahili bir mikrofon kullanıyor. . 50 milyon kayıtlık derin öğrenim veri tabanından ve binlerce saatlik eğitimden yararlanan algoritma, çevresel seslerin %95’ini tanımlayıp engelliyor. Bu akıllı teknoloji sayesinde klavye gürültüsünden arka plandaki insan seslerine kadar her türlü gürültü engellenmiş oluyor.

Cihaz ayrıca hızlı şarj donanımına da sahip olarak üretilmiş. Bu sayede 15 dakikalık şarj süresiyle 3 saat aralıksız oyun içi deneyim yaşayabiliyorsunuz. Cihazdan tam randıman almak istiyorsanız da oyuncu kulaklığını tam dolumunu sağlayarak kablosuz olarak 25 saat pil ömrü sunabiliyor.

 

Devamını oku