Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Artık Herkes Instagram Hikayelerde Bağlantı Paylaşabilecek!

Instagram

Instagram, Hikayeler’deki bağlantı paylaşma özelliğini tüm kullanıcılarına açtığını duyurdu. Şirket, bu özelliği Haziran ayında test etmeye başladı ve Ağustos ayının sonlarında yukarı kaydırma bağlantılarını artık bağlantı tıklamalarıyla değiştirmişti.


Bakmakta fayda var: En Büyük Pile Sahip 7 Telefon | BATARYA ŞAMPİYONLARI!


Instagram’da yalnızca doğrulanmış (mavi tik almış) veya 10.000’den fazla takipçisi olan hesaplarda kullanılabilen bu özellik bağlantı çıkartmaları, hesaplarının doğrulanmış durumu ve takipçi sayısından bağımsız olarak daha fazla kullanıcının Hikayeler aracılığıyla harici URL’leri paylaşmasına olanak tanıyor.  Daha öncesinde bu şekilde bir ayrım yapılması kullanıcılar arasında tartışmaya da yol açmıştı. Çünkü insanlar, Instagram’ın kişiler arasında sınıf ayrımı yaptığına inanıyorlardı. Artık durum değişti ve bu işlemi herkes yapabilecek. Ek olarak, Bağlantı etiketleri, herhangi bir etkileşime izin vermeyen hızlıca kaydırılan bağlantı Hikayelerinin aksine, hikayeleri görüntüleyenlerin buna yanıt vermesine ve hesapla etkileşime girmesine de olanak tanıyor.

 

Peki Link çıkartması ile Instagram Hikayelerinize nasıl link eklenir?

  • Her zaman yaptığınız gibi Instagram üzerinden bir fotoğraf veya video çekin ya da galerinizden seçin ve Hikayenize yükleyin.
  • Üst gezinme çubuğundan çıkartma aracını seçin.
  • İstediğiniz URL’yi eklemek için bağlantısını paylaşmak istediğiniz linkin URL’sini kopyalayın ve Instagram üzerinde “Bağlantı” etiketine dokunun ve “Bitti“ye dokunun.
  • Bağlantı çıkartmasını tıpkı diğer çıkartmalar gibi hikayenize yerleştirin ve renk seçeneklerini görmek için üzerine dokunun.
  • Çıkartmanın konumu ve renkleri ile işiniz bittiğinde, paylaşın.

Resim

Instagram, çıkartma özelleştirmelerine izin vermenin daha fazla yolu üzerinde çalıştığını söylüyor. Ayrıca, web sayfasını açmak için Hikaye’de yukarı kaydırdığınız bağlantı özelliğinden farklı olarak, URL’yi ziyaret etmek için Bağlantı etiketine dokunmanız gerektiğini unutmayın. Sosyal medya şirketi  Instagram ayrıca “nefret söylemi ve yanlış bilgilendirme gibi şeyleri veya Topluluk Kurallarımızı ihlal eden diğer içerikleri tekrar tekrar paylaşan yeni hesapların ve hesapların Bağlantı etiketine erişimi olmayacağını” söyledi.

Peki siz bağlantı çıkartmalarını bundan sonra kullanacak mısınız? Sizin için gerekli bir özellik mi? Yorumlar kısmında kendi görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval