Sosyal medya

Haber

Apple’ın bugünkü “Spring Forward” etkinliğinden neler bekliyoruz?

Apple’ın ilk akıllı saati Apple Watch bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl sonunda duyurulmuştu. Ancak bu akşam gerçekleştirilecek Spring Forward etkinliğinde Apple Watch‘a dair çok daha detaylı bilgilere ulaşabileceğiz. Hâlâ birer dedikodudan ibaret olan farklı Apple Watch modellerinin fiyatı, çıkış tarihi ve özellikleri hakkında nihayet bugün resmi ağızlardan bilgiler duyabileceğiz. Peki bu etkinlikten hangi bilgileri görebiliriz buna biraz daha detaylı bakalım.

AppleWatch

Apple Watch’un çıkış tarihi

Apple Watch ilk duyurulduğunda çıkış tarihi olarak 2015 baharı olarak zaman verilmişti. Bugün ise cihazın tam olarak hangi gün satışa çıkacağı ve ilk hangi ülkelerde olacağı konusunda daha detaylı bilgilere erişebileceğiz diye umuyoruz.

Apple Watch fiyatı

Apple Watch’un birden fazla modeli olduğu için fiyatlandırma da değişecek. En uygun fiyatlı modeli 349 dolar olacak Apple Watch’un Watch Sport ve Watch Edition modelleri ise daha pahalı olacak. Apple analisti John Gruber’e göre Apple Watch’un paslanmaz çelik ve safir ekranlı modeli 1.000 dolar olacakken, altın modeli 5.000 dolar fiyata sahip olacak. Tabii ki bunlar sadece bir tahmin, resmi fiyatları umuyoruz ki bugün öğreneceğiz.

Apple Watch tasarımı

Apple Watch

Daha önceki tanıtımdan bildiğimiz üzere Watch’un tasarımı saatin yanındaki ‘ Digital Crown’ adı verilen tuş üzerine kurulmuş durumda. Hem home tuşu işlevi gören bu tuş hem de ekranda zoom yapmanıza olanak tanıyor. Ayrıca bu zoom özelliğini harita gibi farklı uygulamalarda da kullanabiliyorsunuz.

Kavisli retina ekranla beraber gelecek olan Apple Watch’un kullanılan malzemeye göre değişen farklı modelleri ve renk seçenekleri mevcut.

Apple Watch uygulamaları

Apple-Watch-logo-main1

Bir akıllı saatin fark yaratan en önemli özelliği tabii ki içinde bulundurduğu uygulamalarda saklı. Daha önce geliştiriciler için WatchKit’i duyuran Apple, bugünkü konferansta Apple Watch ile beraber sunulacak uygulamalar konusunda daha detaylı bilgiler iletecek.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Kerem Enginar

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir