Sosyal medya

Donanım

Apple, iWatch’ın patentini aldı

Bundan bir süre önce 100 kişilik bir ekip tarafından bir akıllı saat geliştirdiği ortaya çıkan teknoloji devi Apple, bu haberlerle herkesi heyecanlandırmıştı. Bu konu hakkındaki haberler ise pek fazla olmadı. Bu da insanları bunun bir söylentiden ibaret olduğu düşüncesine itti. Ancak Apple’ın akıllı saat üzerinde çalıştığı bu saat için almaya başladığı patentlerle kesinlik kazandı.

İlk olarak geçtiğimiz ay Rusya’da isim hakkı için bir patent başvurusunda bulunan Apple, geçtiğimiz günlerde Japonya’da da iWatch’ın ticari isim hakları için bir patent aldı. Aslında bu patenti 3 Haziran tarihinde alan Apple’ın bu durumu ise geçtiğimiz günlerde Japonya Patent Ofisi tarafından duyuruldu.

Öte yandan akıllı saat pazarı bir hayli karmaşık bir hal almaya başladı. Geçtiğimiz haftanın başlarında Sony’nin akıllı saati SmartWatch 2’yi tanıtmasıyla başlayan haftada daha sonra Google ve Qualcomm’un da birer akıllı saat üzerinde çalıştığı haberleri ortaya çıkmıştı. Bakalım önümüzdeki günlerde daha neler göreceğiz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İsmail Göktuğ

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval