Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

8 çekirdekli mobil çipset rekabetinde yeni isim: LG Odin

LG’nin Samsung gibi kendi mobil çipsetlerini üretmeye başlayacağı, bir süre önce dedikodularla gündeme gelmişti. Kimi söylentilere göre 4 çekirdekli, kimi söylentilere göre ise 8 çekirdekli mobil işlemci üretecek olan LG, bugün net bilgilerle karşımızda. DigiTimes’dan gelen haberlere göre LG, hem 4 hem 8 çekirdekli mobil Odin çipsetler üretecek.

LG Odin kod adıyla bilinen mobil çipsetlerden en güçlü olanı, 4 adet 2,2GHz ARM Cortex A15 ve 4 adet 1,7GHz ARM Cortex A7 işlemci çekirdeğini bünyesinde barındırıyor. Samsung Exynos 5420 Octa gibi 4 adet çok güçlü, 4 adet pil tasarruflu işlemci çekirdeğine sahip olacak 8 çekirdekli LG Odin mobil çipset, muhtemelen LG G2’den sonraki amiral gemisi modelde kendini gösterecek. LG Odin’in 8 çekirdekli modelinde Mali-T604/T624 ya da Mali-T720/T760 grafik işlemci bulunması bekleniyor. Listedeki en düşük kapasiteli grafik işlemci olan Mali-T604’ün bile çok çok güçlü olduğunu düşünürsek, LG Odin kullanan akıllı telefon ve tabletlerin çok yüksek performansla oyun oynatacağını tahmin etmek zor değil.

lg-odin-islemci

4 çekirdekli olan LG Odin mobil çipsetin akıllı televizyonlar ve ekonomik LG modellerinde kullanılacağı düşünülüyor. LG Odin mobil çipsetlerin 28nm teknolojisiyle üretileceği belirtiliyor. LG Odin cihazları görmek için ise biraz daha beklememiz gerekiyor.

Android ev telefonu: Türk Telekom E4

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir