Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

4.7 inçlik iPhone 6’nın batarya gücü biraz daha arttı

iPhone 6 render

iPhone 6 hakkındaki dedikodular tüm hızıyla devam ediyor. İlk defa iki farklı boyut ile gelecek olan iPhone’un ekranı, teknik özellikleri tasarımı gibi pek çok şey resmi olmasa da ortaya çıktı. Lakin merak edilen en büyük özelliklerden bir tanesi batarya gücü.

Bu zamana kadar ki bütün iPhone’lar Android rakiplerinden batarya gücü olarak geride kaldığından Apple kullanıcıları bu konudan sürekli muzdarip olmuşlardı. Hatta firmanın en büyük rakibi Samsung bununla ilgili taşlayan bir reklam bile yapıp “Apple sevenler, duvar kucaklayanlardır” gibi bir slogan çıkartmıştı ortaya.

Fakat yeni gelen bilgilere göre iPhone 6’nın 4.7 inçlik modelinde 2100mAH batarya olacağı söyleniyor. Daha öncesinde telefonun 1810mAh bataryası olacağı belirtilmiş ve Apple kullanıcıları tarafından üzüntüyle karşılanmıştı.

Serinin bir diğer telefonu 5.5 inçlik versiyon için de 2500mAh batarya olacağı belirtiliyor. Hala muadillerinden oldukça geride olsa da bu Apple kullanıcıları için aslında ldukça güzel bir bilgi. Elbette gerçek olduğunu düşünürsek.

9 Eylül’de duyurulması beklenen yeni telefon hakkında henüz resmi hiçbir açıklama bulunmuyor. Bu arada bahsettiğimiz Samsung videosunu merak edenler aşağıdan izleyebilirler.

Araştırma: Oyuncuların yüzde 12′si oyunu kapattıktan sonra hayali sesler duyuyor

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval