Sosyal medya

Haber

2018’e Kadar 52 PSVR Oyunu Geliyor!

Sanal gerçeklik platformunda öne çıkan PlayStation VR, içerik kıtlığını 2018’e kadar bitirmiş olacak.

Daha gelişme aşamasında olan sanal gerçeklik platformu için çalışmalar devam ederken, özellikle PlayStation’ın olması yeterli olan PSVR tarafında ise oyun kıtlığı yaşanıyor desek yeridir. Özellikle Resident Evil VII ile önemli bir yapımı sunan PSVR’a oyun isteyenler ise 2018’e kadar birçok oyun ile tanışacak.

2018’e kadar toplam 52 oyunu ekleyecek olan PlayStation, 2018’in başlarında 17 oyunu daha ekleyerek 2017 baharına kadar 69 oyunu PSVR skalasına eklemiş olacak.

reklam
Aorus reklamı

Supermassive Games’in sunacağı Bravo Team, Gran Turismo Sport, Doom VFR, Obduction, The Elder Scrolls V: Skyrim VR, Justice League VR ve The Inpatient gibi oyunları 2018’e kadar sunacak olan PlayStation, tüm oyunları ise listeledi. Hepsini aşağıdan görebilirsiniz.

Adventure İstanbul

Stifled
Pixeljunk VR: Dead Hungry
No Heroes Allowed!
Moss
Megaton Rainfall
Anamorphine
Ark Park
Brain Voyagers
Chernobyl
CoolpaintVR
CubeWorks
Discovery
DragonBlast VR
Dream Angling
Drunkn Bar Fight
DWVR
End Space
Everest VR
Fishing Master
Flatline: Experience the Other Side
Ghosts in the Toybox
Hex Tunnel
Honor & Duty
Hopalong: The Badlands
Light Tracer
Monster of the Deep: Final Fantasy XV
Nothin’ But Net
Prana
Quar Infernal Machines
Radial-G: Racing Revolved
RadianVR
Rec Room
Run Dorothy Run
Sculptrvr
Serious Soccer
Shooty Fruitie
Snow Fortress
Stardrone VR
Super Amazeballs
Survios
The Rabbit Hole
The Solus Project
Virtual Engagement Confronting Fears
VirtuGO
VR Apocalypse
Golem
The American Dream
Torn
Xing: The Land Beyond
Alvo
Ariel
Blasters of the Universe
Chainman
Cold Iron
Dead Secret
Dragonflight VR
Drone Fighters
Dungeon Chess
End of the Beginning
Knockout League
Penn & Teller VR: Frankly Unfair, Unkind, Unnecessary and Underhanded
Pixel Ripped 1989

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Diablo 2 Remake için çalışmalar başladı!

Yazan:

Diablo 2 Remake

Diablo 2 Remake için gerekli anlaşmalar yapıldı. Oyun tarihinde önemli bir yere sahip olan oyunun geliştirilmesi için çalışmalara başlandığı öğrenildi.


İlginizi çekebilir; Sentetik Kornea operasyonu ile görme engelli bir kişi tekrar görebildi

reklam
Aorus reklamı

Diablo 2 Remake için Vicarious Visions ile anlaşıldı!

Oyun dünyasında yeniden yapım oyunların yani güncel adıyla “remake” yapımların sayısı gittikçe artıyor. Oyuncuların sevdiği önemli sayıda eski oyun bugüne kadar yeniden yapım süreci ile güncel oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı. Oyunlar tarihinin önemli bir markası olan ve hayranların deliler gibi saatlerini harcadığı bir yapım daha yenilenmiş haliyle bizleri karşılayabilir. Blizzard yapımı Diablo 2, resmi olmayan kaynaklardan gelen bilgilere göre yeniden geliştiriliyor. Çıkışından bu yana 20 yıl geçen efsanevi yapımın geliştirilme sürecine başlandığı öğrenildi.

Diablo 2

Adventure İstanbul

Classics serisi için daha önceden Starcraft 2 Remastered ve Warcraft 3 Reforged yapımlarını piyasaya çıkaran Blizzard, Diablo 2 Remake için de Vicarious Visions ile anlaştı. Tony Hawk Pro Skater 1 + 2‘yi tekrar piyasaya süren stüdyo ile anlaşan firmanın, stüdyonun yapabildiklerinden sonra yeniden yapım için oldukça istekli olduğu öğrenildi. 2007 yılında Activision ile birleştikten sonra popülaritesi gittikçe azalan Blizzard‘ın bu hamle ile birlikte güncel oyunculara da kendini yeniden tanıtma fırsatını yakaladığı konuşuluyor. Özellikle Diablo 3‘ten sonra eleştirilerin odağında kalan Blizzard, bu “remake” ile birlikte kendi hayranlarının da gönlünü kazanmayı hedefliyor. Kesin olarak duyurusu yapılmayan ancak geliştirilme sürecine başlandığı öğrenilen oyunun tam olarak ne zaman piyasaya çıkacağı ise bilinmiyor. Umarız 20 yılın ardından kalitesini korumuş ve güncellenmiş bir oyunla karşılaşabiliriz.


Blizzard’ın “remake” oyununu beklerken zamanın farkında olmamanızı sağlayacak kaliteli kutu oyunlarına, Hepsiburada ve Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz!


 

Devamını oku

Aksesuar

Honor, 66 Watt ve 12.000 mAh’lik yeni Powerbank’ini duyurdu

Yazan:

Honor

Honor, yakın zamanda Huawei’den ayrıldıktan sonra adından söz ettirmeye devam ediyor. Firma, MediaTek Dimensity 1000+ işlemcili V40 modelini duyurmasının ardından şimdi de 66W’lık 12.000 mAh kapasiteli süper hızlı Powerbank’ini duyurdu.


İlginizi çekebilir: TP-Link TL-PB20000: 20.000 mAh powerbank!

reklam
Aorus reklamı

Honor Powerbank üstün özellikleri ile dikkat çekiyor

Açık gri polikarbonat bir gövdeye sahip Powerbank’in bir adet USB-A ve bir adet USB-C portu bulunuyor. USB-A portu çıkış verirken USB-C ise hem çıkış veriyor hem de cihaz bu port aracılığıyla şarj oluyor. Cihaz iki yönlü şarjı da destekliyor. Honor, kullanıcıların 12.000 mAh kapasiteli Powerbank ile 4.000 mAh’lik bir telefonu 3 defaya kadar şarj edebileceklerini belirtiyor.

Honor

Adventure İstanbul

Honor

Honor Powerbank, Power Delivery, Quick Charge, SCP, ve FCP gibi bir dizi hızlı şarj protokolünü destekliyor. Ürün ayrıca aşırı voltaj, düşük voltaj, aşırı şarj ve kısa devre koruması gibi güvenlik özelliklerine de sahip.

Cihazla akıllı telefonlar dışında USB-C bağlantı noktası desteği bulunan tabletler, dizüstü bilgisayarlar hatta diğer cihazlara göre daha düşük güç gereksinimi bulunan kulaklıklar, fitness takip cihazları ve akıllı saatler gibi ürünleri de şarj etmek mümkün. Ürünün duyurusu Çin’de yapıldı ve online alışveriş sitelerinde 359 Yen (yaklaşık 55 Dolar) satış fiyatı ile satılıyor.

Akıllı telefon üreticileri batarya kapasitesinde olmasa da bataryaların şarj olma süreleri konusunda birbirleri ile kıyasıya bir rekabet içerisindeler. 30W, 60W derken zaman içerisinde 120W hızları dahi gördük. Örneğin Xiaomi Mi 10 Ultra, 120W şarj destekliyor. Telefonun 4500 mAh kapasiteli bataryası yaklaşık 23 dakika içerisinde %100 doluluğa ulaşabiliyor. Honor‘ın yeni ürünü de bu rekabeti Powerbank tarafında destekleyecek gibi duruyor.


Sizler için hazırladığımız Hepsiburada ve Trendyol alışveriş listelerimize göz atabilirsiniz.


 

Devamını oku

Genel

Bilim adamları, Satürn uydusundaki denizin derinliğini hesapladılar

Yazan:

Satürn

Cornell Üniversitesi‘ndeki gökbilimciler, Satürn‘ün uydusu Titan’daki en büyük deniz olan  Kraken Denizi‘nin sırlarını çözmeyi başardılar.


İlginizi çekebilir: Sivrisineğin koklama duyusuyla kanser dedektörü geliştirildi

reklam
Aorus reklamı

Satürn uydusu Titan üzerindeki “Kraken Denizi”

Cassini sondası, görevi sırasında Satürn ve uyduları hakkında o kadar çok veri topladı ve iletti ki, bilim adamları hala bunlara dayanarak keşifler yapıyorlar. Özellikle, Cornell Üniversitesi‘ndeki gökbilimciler, Satürn‘ün uydusu Titan’daki en büyük deniz olan  Kraken Denizi‘nin sırlarını çözmeyi başardılar. İlginçtir ki bunun için oldukça ileri seviye matematik kullanmak zorundaydılar. Çünkü sondanın radar gücü bu rezervuarın dibine ulaşmak için yeterli değildi.

Satürn

Titan’ı incelemek için havadan drone konsepti. Resim kaynağı: NASA

Adventure İstanbul

Titan‘daki denizlerin hiç sudan oluşmadığını açıklığa kavuşturalım. Titan‘dan alınan kayaların kıyılarına az miktarda nitrojen ve etan içeren sıvılaştırılmış metan sıçramıştı. Çevreninde bu kayaya farklı etkileri olmuştu, gök cisiminin yüzeyinde. yaklaşık -179,6 ° C sıcaklık ölçüldü.

Cassini, Titan‘ı 2014‘te araştırdı. Bu bilgilerin bir kısmı daha önce deşifre edilmiş, bir kısmı ise yakın zamanda analiz edilmiştir. Kraken Denizi‘nin 13.78 GHz frekansında taranması, alt topografyayı temsil etmeyi ve yansıyan ışının enerjisindeki düşüşü hesaba katarak yansıyan sinyalin gecikmelerine dayanarak denizin derinliğini tahmin etmeyi mümkün kıldı. Ne yazık ki, radar manzarayı yalnızca 100 metre derinliğe kadar gösterebildi ve ardından yansıyan sinyali yakalamayı bıraktı.

Satürn

Huygens sondası Titan’a inerken alınan bir görüntü. Kaynak: NASA

100 metreye kadar elde edilen derinlik verilerini kullanarak tüm tabanın topografyasını tahmin eden bilim adamlarına göre, orta kısmındaki derinlik 300 metreye ulaşabilir. Bu bilgi özellikle önemli, çünkü gelecekte Titan denizlerinden birine otomatik bir denizaltı fırlatılması planlanmakta. Ama önce Dragonfly Havaalanı oraya gönderilecek . Her şey yolunda giderse Dragonfly uzay aracı 2027‘de havalanacak ve 2035‘te Titan’a varacak.


Mutfak ve temizlik eşyalarında müthiş fırsatlar! Sizin için hazırladığımız, indirimli kişisel bakım, temizlik, mutfak ve ev alışverişi fırsatlarına göz atmak için buraya tıklayın.


 

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler