Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Dosya

2012’nin en iyi internet geyikleri

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

11

Game of Thrones

reklam
MSI reklamı

Geçtiğimiz yılın en popüler yabancı dizisi Game of Thrones dersek, yanlış olmaz. Bu efsane dizi her ne kadar ikinci sezon için 300 günden fazla ara vermiş olsa da geyikleri durmadan devam ediyor. Bize göre bu geyiklerin en başarılısı da, Syrio Forel’in Arya Stark’a verdiği hayat dersinin geyikleri. “Ölümün karşısında ne diyoruz? Bugün değil.” repliği internette pek çok hale girdi. “Java güncellemesine ne diyoruz? Bugün değil.”

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

Photoshop, Apple M1 Mac için beta sürümünde mevcut!

Apple M1 Mac için Photoshop beta sürümünde mevcut!
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Yeni ürünlerle ilgili her gün yeni incelemeler geliyor. Apple’ın yeni M1 yongası çok hızlı bir şekilde parlıyor, ancak insanların işlerini yapmak için bağımlı oldukları uygulamaların yeni mimariden yararlanmak için optimize edilmesi biraz zaman alacak gibi görünüyor. Mevcut durumda, Adobe’nin şu anda yalnızca Apple’ın Rosetta 2 öykünücüsü aracılığıyla kullanabileceğiniz Creative Cloud paketi, idealin altında bir deneyim sağlıyor. Ancak iyi haber şu ki, Adobe, Apple Silicon için Photoshop ilk beta sürümünü yayınladı.


İlginizi çekebilir: Adobe, Photoshop ve Premiere Elements 2021’de yenileniyor

reklam
MSI reklamı

Photoshop beta sürüm ne anlama geliyor?

Beta sürüm dediğimizde ise bazı özellikler kısıtlı hale geliyor. İçeriğe duyarlı dolgu ve fotoğraf birleştirme gibi yazılımın en kullanışlı özelliklerinden bazılarını bu ilk sürümde bulamayacaksınız. Ayrıca Adobe, konu seçimi gibi diğer özelliklerin hatalı veya yavaş çalışabileceği konusunda uyarıyor. Ayrıca tüm dosya formatlarını açamayacaksınız. “Bu, Photoshop’un tam olarak çalışan bir sürümü değil; Macintosh için Photoshop’un daha yaygın olarak bulunan sürümüne kıyasla çeşitli sınırlamalar içeriyor ”diyor şirket. “Zamanla daha fazla özellik kullanıma sunulacak.”

Apple M1 Mac için Photoshop beta sürümünde mevcut!

Maceracı bir türseniz, betayı bugünden indirebilir ve geri bildirim göndererek Adobe’ye yardımcı olabilirsiniz. Şirketin bu sürümü resmi olarak desteklemediğini, bu nedenle bir şeyler ters giderse destek alamayacağınızı unutmayın. Yine de bu, ARM Mac’leri reklam öğeleri için kullanışlı hale getirme yolunda hem Adobe hem de Apple için önemli bir ilk adım.

Devamını oku

Haber

Pixel 4a nihayet siyah dışında bir renkte mevcut!

Pixel 4a nihayet siyah dışında bir renkte mevcut
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Google’ın 350 $ ‘lık Pixel 4a modeli, üstün kamerası, güvenilir performansı ve hoş tam ekran tasarımı sayesinde fiyatına göre en iyi telefon olarak geniş çapta övgü aldı. Ancak Pixel 4a incelemelerindeki (çok az) şikayetlerden biri, alışveriş yapanlar için yalnızca tek bir renk seçeneğinin olması ve bunun sıkıcı eski siyah renginde var olması idi. Şirketin seriyi sadece tek modelde tutma kararı, anlaşılabilir bir şekilde maliyetleri düşük tutma arzusuna dayanıyordu.


İlginizi çekebilir: Pixel 4a 5G tüm özellikleriyle görüntülendi!

reklam
MSI reklamı

Pixel 4a yeni rengiyle geliyor

Ancak artık Google, amiral gemisi telefonlarını ve bir dizi diğer donanım ürünlerini piyasaya sürdüğüne göre, şirketin nihayet insanlara uygun fiyatlı telefon için birkaç seçenek daha vermeye odaklanma zamanı bulmuş gibi görünüyor. Bugün, Pixel 4a’nın Barely Blue adlı sınırlı bir sürümünü duyurdu. Yeni renk, turuncu güç düğmesi ile soluk pastel bir tonda.

Pixel 4a nihayet siyah dışında bir renkte mevcut

Bu renk yalnızca sınırlı bir süre için mevcut ve Google, mevcut satılanlar bittikten sonra ürünün tükeneceğini söylüyor. Eğer ilgileniyorsanız, buna hızlı bir şekilde atlamak isteyebilirsiniz. Barely Blue modeli, 2021‘in başlarında satışa sunulacak. Modelin fiyatı Just Black modeliyle aynı fiyatta. Başka bir perakendeciden satın almakla ilgileniyorsanız Just Black modeli hala Amazon, Best Buy ve daha pek çok yerde mevcut.Rengin yanı sıra, yeni Pixel 4a, önceki sürümden hiçbir şekilde farklı değil. Şirket, bu sınırlı sürümün kaç biriminin mevcut olduğuna dair belirli bir numarayı paylaşmadı. Ancak Engadget’e “satıldıktan sonra gitmiş olacağını” doğruladı. Barely Blue telefonu şu anda ABD’de satın alabilirsiniz ve bazı nedenlerden dolayı bu yılın sonlarında Japonya’da da satışa sunulacak.

Devamını oku

Haber

Zoom, platform içinde ek güvenlik sağlıyor

Zoom, platform içinde ek güvenlik sağlıyor!
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Zoom, kullanıcıların trollerle baş etmelerine yardımcı olacak bazı araçlar ekledi. Toplantı sahipleri ve yardımcı ev sahipleri, rahatsızlık veren biriyle uğraşırken toplantıları duraklatabilir. Katılımcı etkinliklerini ekranın sol üst kısmındaki güvenlik simgesinden askıya aldıklarında, tüm ara odaları kapanır ve Zoom video, ses, sohbet, ekran paylaşımı ve kaydı beklemeye alır. Toplantı sahibi söz konusu kullanıcıyı bildirdikten sonra, toplantının hangi yönlerinin devam ettirileceğini seçebilir.


İlginizi çekebilir: Zoom, FTC anlaşmasının ardından güvenliği yükseltmeyi kabul ediyor

reklam
MSI reklamı

Zoom güvenlik önlemlerini arttırıyor

Birini Zoom’un Güven ve Güvenlik ekibine rapor edebilenler yalnızca toplantı sahipleri ve yardımcı ev sahipleri değil. Katılımcılar artık bunu güvenlik simgesi aracılığıyla da yapabilirler. Bu özellikler, masaüstü ve mobil uygulamaların 5.4.3 sürümünde mevcut olacak. Web ve sanal masaüstü altyapısı istemcilerine bu yılın ilerleyen günlerinde ulaşacaklar. Zoom ayrıca Risk Altında Toplantı Bildiricisi sistemini de başlattı. Toplantı bağlantıları için sosyal medyayı ve diğer web sitelerini tarar ve yöneticilere ve hesap sahiplerine yüksek bir kesinti riski olup olmadığını e-posta yoluyla bildiriyor.

Zoom, platform içinde ek güvenlik sağlıyor!

Rear view of a businesswoman having a meeting with team over a video conference in office board room. Meeting over a video call in office post pandemic lockdown.

Şirket, video konferans araçlarının kullanımının artmasıyla bu yıl bir dizi güvenlik önlemi aldı. Örneğin geçen ay, uçtan uca şifreleme sunmaya başlamıştı. Zoom geçtiğimiz günlerde Federal Ticaret Komisyonu ile önerilen anlaşmanın bir parçası olarak güvenliği artırma sözü verdi.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler

RSS Error: WP HTTP Error: Geçerli bir adres sağlanmadı.